• Passenger
  Özel Üye
  Kayıt: 09-01-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 12704
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Yeni sezon formalarımız tanıtıldı


   Kulübümüzün 2010/2011 sezonunda giyeceği adidas futbol formaları ve diğer branşlar tarafından kullanılacak olan Fenerium formaları, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen özel bir organizasyonla tanıtıldı. Gecede ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü şubelerinin 2010/2011 sezonunda kullanacağı ve Fenerium tarafından hazırlanan kamp ve antrenman malzemelerinden oluşan A Takımlar Koleksiyonu ile Fenerium Sonbahar/Kış Koleksiyonu'nun da tanıtımı yapıldı.

   Tanıtımda, Başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyelerimiz, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ve teknik kadrosu ile birlikte adidas, Avea, Türk Telekom, Ülker ve Fenerium yöneticileri de hazır bulundu.

   Gecede Fenerbahçemizin yeni sezon formaları sporcularımızın sunumudan gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu Metin Uca yaptı.

   Fenerbahçe Futbol Takımı'nın uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan tüm formalarında özel bir kumaş teknolojisi kullanılıyor. adidas'ın ClimaCool® adını verdiği bu teknoloji ile, spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit edilerek özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Bu da futbolcuların vücut ısılarını 90 dakika boyunca ideal seviyede tutarak, dayanıklılıklarını artırıyor.

   Fenerium, bu sezon dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren istisnasız tüm sporculara ve kulübü'ne desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen değerli taraftarlarına, 2010-2011 A Takım koleksiyonu'nu Advansa'nın ürettiği "thermo-cool fresh" kumaştan tasarladı. Dünyada sadece Çek Milli Olimpiyat Takımı (2009 Vancouver Olimpiyatları) ve dünyaca tanınmış Formula 1 pilotları tarafından kullanılan bu kumaş, elyaf yapısındaki termoregülasyon (thermogregulation) sistemi sayesinde vücut ısısını dengede tutarak, sporcuların ani hava değişikliklerinden etkilenmesine izin vermiyor; aynı zamanda "fresh" özelliği sayesinde terleme kaynaklı bakteri oluşumunuda engelliyor.

   Fenerbahçe Spor Kulübü 2010/2011 sezonunda üç farklı forma ile mücadele edecek. Bu 3 farklı modele ilave olarak bir adette rezerv forma olacak.

   Efsane Çubuklu Forma

   Fenerbahçe'nin vazgeçilmezlerinden biridir Çubuklu Forma. En eski tasarım ve üretim koşullarında hazırlandığı günlerden, en güncel adidas teknolojilerinin kullanıldığı ve en son trendlerin uygulandığı bugüne kadar birçok değişiklik geçirmesine rağmen Fenerbahçe'nin Çubuklu Forması, özünde, Zeki Rıza Sporel'den Lefter Küçükandonyadis'e, Halit Deringör'den Can Bartu'ya, Ogün Altıparmak'tan Cemil Turan'a, Rıdvan Dilmen'den Semih Şentürk'e hep aynı. Çünkü Çubuklu, ruhunu bir sonraki formaya sürekli aktarıyor. Bu sene geçmiş senelerden farklı olarak formadaki çubukların kalınlığı inceltilerek formanın Fenerbahçe Spor Kulübü' nün bünyesinde barındırdığı 9 branşı temsil edecek şekilde 9 parçadan / çubuktan oluşması sağlandı. Bir diğer radikal değişiklik ise bu sene formanın sırt bölgesinde de çubukların kesintiye uğramadan kullanılması.

   Kanarya Forma

   Fenerbahçe Spor Kulübü logosunu oluşturan 6 ana renkten biridir beyaz. Temizlik ve açık yürekliliğin simgesidir. 2010/2011 sezonunda Fenerbahçe Spor Kulübü' nün deplasman forması bu tema üzerinden hareketle oluşturulmuş olup formanın göğüs kısmına gofre tekniği ile uygulanan Fenerbahçe amblemi ve amblemin sağ ve solunda yer alan kanarya kanatları Fenerbahçe Spor Kulübü' nün koruyucu kollayıcı ve birleştirici rolünü simgeliyor.

   Fenerbahçe Güneşi Forma

   Güneş yaşamın ve gücün kaynağıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kurulduğu günden bu yana Türk Spor Camiasının lokomotif güçlerinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. 2011 senesinin en popüler rengi olacak olan tetra mavinin kullanıldığı Fenerbahçe Güneşi formada formanın ön yüzünde gofre tekniği ile uygulanan Fenerbahçe Logosu ve bu logodan kanyak bulan; gücü ve aydınlığı simgeleyen güneş ışınlarına yer veriliyor.

   Palamut Forma

   Fenerbahçe logosu içerisinde yer alan palamut dalından ilham alınarak tasarlanan Palamut formanın ön yüzüne süblime tekniği ile uygulanan palamut dalı Fenerbahçeliliğin kuvvet ve kudretini, formaya renk veren yeşil ise yükselen bu kudret için başarının kaçınılmaz oluşunu gösteriyor. Sezonun ilerleyen dönemlerinde satışa sunulması planlanan palamut forma Fenerbahçe' nin 2010/2011 dönemindeki rezerv forması olacak.

   Bu sene bir model kaleci forması da satışta olacak

   Fenerbahçe Futbol A Takımı kalecilerinin 2010/2011 Futbol Sezonu'nda giyeceği Lacivert Kanarya kaleci kazağı da A Takımı formalarıyla aynı anda tüm Fenerium ve adidas satış noktalarında satışa sunuluyor.

   Yeni sezon Fenerbahçe formaları ve taraftar ürünleri, Fenerium Mağazaları ve adidas satış noktalarında 23 Temmuz'dan itibaren satın alınabilir. Futbol takımının giydiği orijinal maç formaları ve kaleci kazağı 89 TL, taraftar formaları ise 57 TL' den satışa sunuluyor.
   ________________________
   Finsternis
   Karanlık, ne yutan, ne yutulandır.
   Ne de korkunun izdüşümüdür.
   Huzuru içinde barındırır ve dengesini sessizlikte kurar.
   Karanlıktan korkmak,
   Onu bilmemekten ileri gelir.
   Karanlık ne ışıktan korkar ne de kendi varlığından..
 • Reklam
 •  
 • adu
  Turnuva Yetkilisi
  Kayıt: 13-04-2006
  Yaş: 28
  Mesajlar: 13934
  Takımı: FC St Pauli
  • Lacivertimsi olan güzelmiş. Diğerleri daha önceden denenmiş formalar zaten.
   ________________________
   Zaten aşklar hep yalan dolan
   Sonu hep acı hüsran
   Bize her sevdadan geriye kalan
   Sadece GALATASARAY!


   is this love?
 • Passenger
  Özel Üye
  Kayıt: 09-01-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 12704
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • MacTavish tarafından gönderilen mesaj
   Yeşil forma en az giyilen forma olur.Beyaz zaten çok iyi bir deplasman forması alternatif olması gerektiği zamanda maviyi giyerler.Yeşil ilk zamanlardan sonra kaybolur diye düşünüyorum ama Beyaz'ı çok beğendim geçen sezon Arma formayı ilk gördüğümdeki gibi bir his oluşturdu içimde.Onu alırım yakından baktığımda fikrim değişmezse.

   Yeşil(Palamut) forma resmi sitede de açıklandığı üzere rezerv olarak çıkarılmış yani sezon içi giyeceğimiz 3 ana forma var; çubuklu,parlament mavisi ve beyaz forma.
   ________________________
   Finsternis
   Karanlık, ne yutan, ne yutulandır.
   Ne de korkunun izdüşümüdür.
   Huzuru içinde barındırır ve dengesini sessizlikte kurar.
   Karanlıktan korkmak,
   Onu bilmemekten ileri gelir.
   Karanlık ne ışıktan korkar ne de kendi varlığından..
 • Life.
  Kayitli Üye
  Kayıt: 24-03-2007
  Yaş: 22
  Mesajlar: 1392
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Kaleci forması maç forması olsa daha iyi olurmuş Geçen sene Arma damga vurmuştu.Öle çarpıcı formalar değil aslında.Düz gibi.Beyaz ve çubukluyu çok beğendim
   ________________________
   ACF Fiorentina | "i Viola"
   Valencia CF | Los Che
   Fenerbahçe | ŞanLı Fenerbahçe
 • Matthaus
  Kayitli Üye
  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 28
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Beyaz forma 2004-2005 sezonunun beyaz forması gibi dizaynı fener'in o forması çok güzeldi ve aynısına yakın dizaynı güzel olmuş o forma gerçekten çubuklu bilindiği gibi genelde Çubuklu ve Beyaz forma kullanılır. Diğer formalar alternatiften ziyade taraftara satmak amaçlı formalar.
   ________________________
   Hz.Muhammed, Beşiktaş, Milan, 4-2-3-1'
 • Immune
  Kayitli Üye
  Kayıt: 13-07-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 3843
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • O kadar foto var, bir tane doğru dürüst şu palamut temalı formanın fotoğrafı yok çizimden hariç. Onun dışında mavi forma tipik bir Chelsea forması, diğeri de yine tipik bir beyaz forma. Çubuklu da Fenerbahçe'nin klasiklerinden zaten.
   ________________________
   *Galatasaray AŞ
   *Manchester United FC
   *Sporting CP
   *Newcastle United FC


   #9 Andrew Thomas 'Andy' Carroll
 • Passenger
  Özel Üye
  Kayıt: 09-01-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 12704
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Immune tarafından gönderilen mesaj
   O kadar foto var, bir tane doğru dürüst şu palamut temalı formanın fotoğrafı yok çizimden hariç. Onun dışında mavi forma tipik bir Chelsea forması, diğeri de yine tipik bir beyaz forma. Çubuklu da Fenerbahçe'nin klasiklerinden zaten.
   Ayrıca bulmuşken ekleyeyim şunu da,yakından daha iyi görünüyor formanın üzerindekiler.


   ________________________
   Finsternis
   Karanlık, ne yutan, ne yutulandır.
   Ne de korkunun izdüşümüdür.
   Huzuru içinde barındırır ve dengesini sessizlikte kurar.
   Karanlıktan korkmak,
   Onu bilmemekten ileri gelir.
   Karanlık ne ışıktan korkar ne de kendi varlığından..
 • Reklam
 •  
 • isinho_7
  Kayitli Üye
  Kayıt: 26-10-2008
  Yaş: 25
  Mesajlar: 891
  Takımı: Manchester United FC
  • Yeşil formayı beğendim ama hiç biri çubuklu formanın yerini alamaz
   ________________________
   Dünyanın en iyi manageri ben değilim ama benden iyisi de yok.(Jose Mourinho)

   K-R-A-L-E-X
   Mamadou Niang
   Viorel Moldovan
   Şeytan Rıdvan Dilmen
   Pierre Van Hooijdonk Bu kalp seni unutur mu
 • Mr.Danger
  Moderator
  Kayıt: 15-07-2008
  Yaş: 23
  Mesajlar: 4137
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Formalar beklenildiği gibi kaliteli olmuşlar en iyisi mavili olan olmuş fakat Chelsea forması olarak lanse etmek doğru değil.
   ________________________
   SoccerCenter.Net ® Team | Mr.Danger

   Galatasaray SK | Şereftir seni sevmek...

   Real Madrid C.F.| Los Merengues || #7 Cristiano Ronaldo

   İletişim >>> facebook.com/cagataysutay <<<


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2017 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting