• _AsiRuH_
    Kapali Hesap

Takımı: Beşiktaş JK
    • Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın kura çekimi, İstanbul Çırağan Kempinski Otel'de yapıldı. NTV Spor'dan canlı yayınlanan kurada çekiminde Türkiye, Yunanistan, Porto Riko, Rusya, Çin ve Fildişi Sahili ile C Grubu'nda yer aldı.

28 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de organize edilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın kura çekimi bugün İstanbul Çırağan Kempinski Otel'de gerçekleştirildi.
       Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından biri olarak kabul edilen Nijerya asıllı Birleşik Amerikalı eski oyuncu Hakeem Olajuwon başta olmak üzere yıldız oyuncular, antrenörler ve basketbol dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı kura çekimi, özel yayınla NTV Spor ekranına geldi. 

Kuraya 2. torbadan giren milli takım, 1. torbadan Yunanistan, 3. torbadan Porto Riko, 4. torbadan Rusya, 5. torbadan Çin ve 6. torbadan Fildişi Sahili ile birlikte C Grubu'nda yer aldı.

Ay-yıldızlılar grup maçlarını Ankara'da oynarken, B Grubu'nda yer alan ABD ise İstanbul'da salona çıkacak. D Grubu karşılaşmalarını İzmir'de, A Grubu ise Kayseri'de maçlarını oynayacak.

A Grubu (Kayseri) : Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola, Ürdün
      B Grubu (İstanbul): ABD, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran, Tunus
       C Grubu (Ankara) : Yunanistan, Türkiye, Porto Riko, Rusya, Çin, Fildişi Sahili
       D Grubu (İzmir)    : İspanya, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda, Lübnan

Yayıncı Ntv ve Ntvspor
      Türkiye'nin ev sahibi olarak katıldığı şampiyonada grup maçları 28 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de oynanacak.
       12 Eylül’e kadar devam edecek Dünya basketbolunun bu en önemli turnuvasının resmi yayıncısı ise NTV ve NTV Spor... Şampiyonayı NTV ve NTV Spor canlı yayınlarla ekrana getirecek.
  • Reklam
  •  
  • tracymusty
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • gelebilecek en iyi grubun geldiğini düşünüyorum.tabi burda beni en çok düşündüren tanjeviç'in ne yapacağı.mehmet okur,mirsad türkcan gibi oyuncuların milli takımda yer alması gerektiğini düşünüyorum.ama tanjeviç efendi gene barış hersek gibi ne olduğu belli olmayan oyuncuları toplar ve neredeyse 3-4 senedir beklemiş olduğumuz bu turnuvada bize hayalkırıklığı yaşatırsa da hiç şaşırmam.
  • MaDkiLL
    Kapali Hesap

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Zor bir gruba düştük. Yunanistan, Rusya ve Puerto Riko gibi 3 tane güçlü takım var önümüzde. Güzal olan taraf ise, ABD İstanbul'da oynayacak ve o maçlara kesinlikle gideceğim. Avrupa Şampiyonası'ndaki gibi oynarsak, çok iyi bir derece yaparız.
  • Degeon
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Çok zor bir grup.Pek umudum yok.
      Desenize hayvanlar bizden daha medeni
      !

ƒυякαη
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Yunanistan ile 1.lik için çekişiriz. İnşallah da yener ve Avrupa Şampiyonası'nın rövanşını alırız. Çin'de Yao'nun gelmeme ihtimali yüksek, Porto Riko da eski gücünde değil. Yine aynı şekilde Rusya eski gücünde değil. Kirilenko büyük ihtimalle gelmeyecek ve çok önemli bir savunma kozundan yoksun olacaklar.

Tam kadro(Memo, Kaya Peker vs yeniden çağırılacak) olacaz çok büyük ihtimalle. İş oyuncularda bitiyor, oyun disiplininden kopmamayı başarırsak yarı final falan bekliyorum ben. Tabi favorileri ülkelerin yıldız oyuncularını getirecek olması da önemli, Avrupa Şampiyonası kadar kolay maçlar çıkaramayabiliriz. Ancak ne olursa olsun ülkemizde düzenlenen bu büyük organizasyonda iyi bir derece yapmalıyız.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • _AsiRuH_
    Kapali Hesap

• Degeon tarafından gönderilen mesaj
      Çok zor bir grup.Pek umudum yok.

Gruptan çıkma konusundaysa hatırlatırım ilk 4 çıkıyor.

Kuraya gelecek olursak bence Ali abinin dediği iki takım çok güçlü takımlar özellikle bizim eski oyuncumuz Ayuso çok etkili bi oyuncu Porto Riko'da ve aynı şekilde Yunan'lar da çok hırslı ve sert takım ama bana göre ya lider ya da 2. olarak bi üst tura çıkarız.
  • Reklam
  •  
  • irreplaceable
    Özel Üye

• Grup çok zor. Ev sahibi olmamızın bir avantajı olacaktır. Bu yüzden Ankara seyircisine çok iş düşüyor. Ama bir de şu var; herşey seyirci değil. Yunanistan, Rusya ve bizim aramızda bir mücadele olur gibi. Porto Riko da çok iyi bir takım. Çin'in zorlayacağını pek sanmıyorum, Fildişi ise kapalı kutu. E ne diyelim, başarılar milli takıma. Tanjeviç'e rağmen gruptan çıkacağımıza inanıyorum, inanmak istiyorum.

Bir de; Amerika maçlarını İstanbul'da oynayacak! İnanmak zor değil mi, o efsane kadro; Kobe'si, LeBron'ı, Wade'i buraya gelecek ve dibimizde maç yapacak. Şansım olsa da Amerika maçlarına bilet bulabilsem. Biletler tükenmek üzereymiş. Biletix de çökmüş geçen gün.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting