• Moussa
  Kayitli Üye


  Kayıt: 26-06-2009
  Yaş: 24
  Mesajlar: 1770
  Takımı: Fenerbahçe SK


  • Bursaspor ile Beşiktaş arasında geçen sezon oynanan maç öncesinde çıkan olayların ardından tutuklanan 28 taraftar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   ''Halkın bir kısmını, diğer bir kısmına karşı silahlandırarak birbirini öldürmeye tahrik'' ile ''Halk arasında korku, panik yaratmak için tehdit'' suçlarından tutuklu bulunan 28 taraftardan 12'si, savcılığın talebiyle Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edildi.

   ''Devlet malına zarar vermek'' suçundan tutuklu diğer 16 sanık ise savcılığın, tahliye talebiyle dosyalarını sevk ettiği nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

   28 tutuklunun, tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesinin ardından, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylara ilişkin tutuklu kalmadı.

   15 KİŞİ DAHA SERBEST
   Bursaspor ile Beşiktaş arasında geçen sezon oynanan maç öncesinde çıkan olayların ardından tutuklanan 28 taraftardan 15'i daha tahliye edildi.

   ''Halkın bir kısmını, diğer bir kısmına karşı silahlandırarak birbirini öldürmeye tahrik'' ile ''halk arasında korku, panik yaratmak için tehdit'' suçlarından tutuklu bulunan 28 taraftardan 15'i daha Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesince tahliye edildi.

   Olayla ilgili dün de 12 kişi tahliye edilmişti. Bu kişilerden birisinin ise başka bir suçtan tutuklu olduğu için salıverilmediği öğrenildi.

   Tahliye edilen taraftarların aileleri ve arkadaşları, Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi önüne gelerek Bursaspor bayrağı açtı. Tahliye olan taraftarlar, salıverilmelerinin ardından cezaevi önünde kendilerini bekleyen yakınları ile evlerine gitti.

   Olayların ardından 42 taraftar gözaltına alınmış, 14'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 28'i tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting