• RoBiNHo_I0
    Kayitli Üye

Takımı: Cruz Azul
    • İbrahim Toraman (d. 20 Kasım 1981, Sivas), defans oyuncusu Türk futbolcu. Şu anda Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde oynamaktadır.

Sivas DSİ Spor’da futbolda başladı ve 6 yıl amatör olarak oynadı. Burada oynarken amatör takımlar bazında Türkiye İkincisi oldu. Oynadığı futbol, Gaziantepspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği gibi kulüplerin dikkatini çekti. İlk olarak Gaziantep’e gitti ve yaklaşık 7 yıl Gaziantep’te kaldı. Gaziantep’in tüm altyapı takımlarında oynadı. Son 3 sezon da Gaziantepspor’un formasını giydi. Son 2 sezon boyunca birçok takımın transfer listesinin ilk sırasında geliyordu. İbrahim Toraman, 2004/2005 sezonu öncesinde Beşiktaş’la 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Zaman zaman duran toplarda ileriye çıkarak attığı kafa golleriyle de dikkat çeken İbrahim Toraman, Türk Futbolu'nun yetiştirdiği iyi defans oyuncularından biridir.
      คc мilคn ® I #7# Roßinнo
      Rєคl мคdrid cF ® l #7# Ronคldo
      Bєşikтคş JK ® l #4# Fєяnคndєs
      BPL l La Liga BBVA l Serie A l Bundesliga l Ligue 1 l STSL l UPL l Eredivisie l Liga Sagres l RPL
      FIFA 07 11-12 Resmi Toplar
      Her Zaman FIFA 07 l PES 6 l Cs 1.5
  • Reklam
  •  
  • TheMaNqLeR
    Kapali Hesap

• Beşiktaş'ın beyni. Harika bir futbolcu.

Takımı: Beşiktaş JK
  • _TaYLaN_
    Kayitli Üye

• Wazza
    Kayitli Üye

Takımı: Manchester United FC
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Gerçekten çok iyi ve hava toplarına hakim bir oyuncu Malta maçında neden öyle oynadı anlamadım.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • kurdt
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ

• "Biz koşarız onlar sevilir"

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman, savunmada görev yapmanın zor olduğunu belirterek, "Dünyada en sevilen futbolcular golcülerdir. Defans oyuncuları onlardan daha fazla mücadele etmesine rağmen bu durum değişmez" dedi.

"Yavru Kartal" dergisinin mayıs sayısında röportajına yer verilen siyah-beyazlı ekibin ikinci kaptanı, soruları yanıtladı.

Defans oyuncusu olmanın avantaj ve dezavantajları sorulan Toraman, "Defans öyle bir bölge ki, 10 maç iyi oynarsınız, 11. maçta yaptığınız bir hata her şeyi geri götürür. Bu nedenle çok eleştirilirsiniz. Ayrıca dünyada da en sevilen futbolcular golcülerdir. Defans oyuncuları onlardan daha fazla mücadele etmesine rağmen bu durum değişmez" şeklinde konuştu.

Toraman, Avrupa'daki iyi defans oyuncularını takip ettiğini, Barcelona'dan kaptan Puyol ve Cannavaro'yu beğendiğini bildirdi.

Toraman bir soru üzerine de, 2004-2005 sezonunda Kadıköy'de kaleci Cordoba'nın kırmızı kartla oyun dışında kaldığı, futbolculardan Pancu'nun son 10 dakikada kaleyi koruduğu ve Fenerbahçe'yi 4-3 yendikleri maçın unutamayacağı bir olay olduğunu ifade etti.

.
      .
      batuhanry
  • cimbomlu_1905
    Kayitli Üye

Takımı: Olympique Club de Khouribga
    • brahim Üzülmez ile kavga ettiği için Beşiktaş Yönetimi tarafından satış listesine koyulan İbrahim Toraman, Lig TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu!..

Toraman, Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini ancak alınan bir karar olduğunu söyledi.

İbrahim Toraman'ın açıklamalarından satır başları şöyle...

“UFAK BİR OLAY BUI KADAR BÜYÜMEMELİYDİ”

Üzgünüz tabii ki. Ufak bir olayın bu kadar büyümesini beklemiyordum. Keşke olmasaydı ama sonuçta olmuş bir olay. Sonuçta bu her takımda olabilecek şeylerdir. Olay bu noktalara geldi ve bundan sonra ne konuşsak önemli değil.

“BASINA KONUŞMADIM”

İlk defa bugün telefonumu açtım. Ben ne televizyona ne de bir gazeteye konuştum. Çıkan haberler kesinlikle benden değildir. Ben sadece Avusturya dönüşünde havaalanında konuştum. Orada da konuşmak istemediğimi ve üzgün olduğumu söyledim.

“4-5 YIL ÖNCEKİ OLAYLARIN BİRİKİMİ DEĞİL”

Böyle ufak bir olay olduğu zaman geçmiş karıştırılıyor ve abartılıyor. 4-5 yıl önceki olaylar bu zamana mı kalır? Herkesin bir bakış açısı var ve olayı yorumluyor. Kimse işin buralara geleceğinin düşünemezdi.

“KÜS DEĞİLDİK”

Olay sırasında Sinan ağabey yanımızdaydı, birkaç kişi daha vardı ama bizim geçmişe dayalı ilişkimizi nerden biliyorlar ki. Kesinlikle aramızda bir konuşmamazlık yoktu. Ama çok da samimi değildik. Farklı karakterlerdeyiz. Normal bir ilişkimiz vardı İbrahim ağabeyle.

“İBRAHİM AĞABEYİN ÜSLUBU BANA AĞIR GELDİ”

Böyle bir olay olduğu zaman herkes kendine göre konuşuyor. Bana ağır geldiği için bir tepki verdim. Yoksa normal bir şekilde cevap verirdim. İbrahim ağabeyin bana üslubu ve yaklaşımı bana ağır geldi. Tabiî ki orada kurallar vardır ve ben de bu kurallara uyuyordum. Benim parmağımda yara vardı ve ben bunu oradaki herkese tek tek söyleyemem ki. Doktor bunu biliyor. Sonuçta ben de bu takımın ikinci kaptanıyım. Nasıl davranacağımı ben de biliyorum. Takımın önünde sert bir üslupla konuşması olayı bu noktalara getirdi. Benim de bir şey söylemem gerekiyordu. Düzgün bir şekilde konuşulsaydı ben de o şekilde cevap verirdim. Hem onun adına hem de benim adıma üzücü bir olay.

TARAFTARDAN VE CAMİADAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Ben bu olaya karıştığım için bütün taraftarımızdan ve camiamızdan özür diliyorum. Saçma sapan bir konudan çıkan bir tartışma ama artık olan oldu. Ben Beşiktaş formasını çok severek giydim ve formanın da hakkını verdim. Böyle ayrılmak hiç kimse istemez ama verilmiş bir karar var. Biz de kendimize göre planımızı yapacağız.

“AYRILMAK İSTEMEM AMA VERİLMİŞ BİR KARAR VAR”

Bana sorsalar ben ayrılmak istemem. Yaşım 26. Önümde uzun yıllar var. Taraftarın ve camianın beni sevdiğini hissediyordum. Bu güzel duyguları tatmış bir insan olarak ayrılmak istemiyorum. Ama dediğim gibi sonuçta alınmış bir karar var. Önümüzdeki günlerde neler olacağına bakacağız.

“BEŞİKTAŞLI İBRAHİM TORAMAN OLARAK KALMAYI İSTERİM”

Beşiktaşlı İbrahim Toraman olarak kalmayı tabiî ki çok isterim ama sonuçta profesyonel insanlarız. Bu işin kendine göre kuralları var. Ona göre davranmalıyız.

“YAZILANLARA HAYRET EDİYORUM”

O kadar çok yazıldı ki bu konularda ben hayret ediyorum. Kaptanlık için çok hevesli bir insan değilim. Saçma sapan şeyler konuşuluyor. Kaptanlık konusunda çıkmış bir tartışma değildi bu. Delgado ve Nobre de kaptanlık yapabilir bence. Hayırlı olsun.

“BAŞKANLA VE SİNAN ENGİN’LE KONUŞMADIM”

Telefonumu bugün açtım. Bugün bana ulaşanlarla konuştum. Ne başkan ne Sinan ağabeyle hiç konuşmadım. Karar açıklandıktan sonra telefonumu açtım ve beni arayanlarla konuştum. Olay sırasında herkes sinirli. Kendinizi bizim yerinize koyun. Sağlıklı düşünemiyorsunuz. Biraz daha zaman geçseydi bence daha farklı olabilirdi.

MARATON.COM.TR
  • Inanc58
    Kayitli Üye

• hemşehrim olduğu için diğer oyunculardan daha fazla severim toramanı. bence üzülmezin fazla havaya girmesi olayları bu noktaya getirdi. bence üzülmezin futbolu bırakması lazım yada gönderilsin. sergen yaşlı diye gönderilmişti o zaman buda gönderilsin. sergen faydalı olduğu halde gönderilmişti. üzülmez fayda sağlayamadığı halde duruyor. sezon biter bitmez gönderilseyde böyle şeylerde olmazdı.
  • Anxiety
    Moderator

• "En çok acıyı biz çektik!"
      Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman sessizliğini bozdu.

Beşiktaş'ta takım arkadaşı İbrahim Üzülmez ile Avusturya kampında kavga etmesinin ardından kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman bugün bir basın açıklaması yaptı. İbrahim Üzülmez gibi çalışmalarını takımdan ayrı sürdüren İbrahim Toraman camia ve taraftardan özür dileyerek tekrar Beşiktaş'ta foma giymek istediğini ve artık sözün büyüklerde olduğunu ifade etti.

"EN ÇOK ACIYI BİZ ÇEKTİK"
      "İlk defa konuşmak istedim. Ne kimseyi savunmak ne de birini suçlamak için konuşuyorum. Böyle büyük bir camiada bu olayın yaşandığı için çok üzgünüm. Hayatımdaki zor dönemlerden birini geçirdim. Taraftardan camiadan özür diliyorum. Hatamı kabul ediyorum. Başta taraftarımızdan hocamızdan ve Sinan Engin'den özür diliyorum. En çok acıyı biz çektik hem maddi hem de manevi olarak. Üzüntülü günler geçirdik. Artık sözü büyüklerime bırakıyorum. Beşiktaş'tan ayrılmak istemiyorum"

"Bana affedilme konusunda birşey söylenmedi. Affedilmek istiyorum. Ben Beşiktaş'ta forma giymek istiyorum. 27 yaşında futbolu bırakamam. Camianın ve taraftarın beni desteklediğini gördüm. Bunlar benim sorumluluğumu daha da artırdı. Sevdiğim bir camiada futbola devam etmek isterim. Ben burada dileklerimi söylüyorum. Umarım hayırlısı olur"

"Başkanla kısa bir süre konuştuk. Daha önce başkanı arayamamıştım. 2-3 dakika görüştük ve özür diledim. Ayrılmak istemediğimi özür dilediğimi söyledim. Kendisi de anlayışla karşıladı"

"AVRUPA'DAN 1-2 TAKIM BENİ İSTEDİ"
      Ben ayrılmak istemiyorum. Ama Ahmet Bulut hep yanımda oldu. Avrupa'da birkaç takımla görüştüğünü söyledi. Benim ilk planım burada kalmak. Transferi şu dönemde hiç düşünmedim.

"YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUM"

Bu olaydan sonra beni motive eden taraftarın davranışıydı. Benim İbrahim ağabeyle bir problemim yok. Beraber 10 günden beri antrenman yapıyoruz. Onların sevgisiyle sorumluluğum daha da arttı. Bir an önce formama kavuşmak istiyorum. İnsan bazı durumlarda hata yapabiliyor. anlık bir olaydı ve sayfa kapandı. Bundan sonra yeni bir sayfa açmak istiyorum.

İkinci kamp dönemi öncesi Ertuğrul Sağlam'la konuşup hatalı olduğumu ve özür dilediğimi söyledim. Önümüzdeki zaman bakarız dedi. Net bir şey söylemedi.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting