• duman1967
  Kayitli Üye
  Kayıt: 25-05-2006
  Yaş: 34
  Mesajlar: 45

  • [SIZE="4"][CENTER]6.PESTURKİYE PES2008 (PS3) OFFLİNE FUTBOL TURNUVASI KURALLARI[/CENTER][/SIZE]

   [SIZE="2"]1-Pesturkiye Turnuvamıza Katılım Ücreti 20,00 YTL’dir.(YİRMİYENİTÜRKLİRASI)

   2-Pesturkiye Turnuva Tarihimiz 18 MAYIS 2008 Pazar Günü Saat 11:00,dır.

   3-TURNUVA YERİ:TEKNOPLAY
   CAFE&SHOP
   Sinan Paşa Mah.Köyiçi Sk.No:6/1
   BEŞİKTAŞ-İSTANBUL
   (BKM Karşısı)
   Tel: =0212 327 58 85


   4-Pesturkiye Turnuvamızda Büyük Ödül olarak PS3(PLAYSTATİON 3)Konsol verilecektir. (ÖDÜLLERİ TURNUVA TARİHİNE KADAR DEĞİŞTİRME HAKKINI PESTURKİYE SAKLI TUTAR)

   5-Pesturkiye Turnuvamızda Katılım Sınırı yoktur ,Ancak 64 kişiye kadar katılım olması halinde Şampiyonlar ligi statüsü yani ilk başta gruplar(çift maç) ve gruplardan ilk 2 veya 3 takım bir üst tura çıkarak çift maç elemeli olarak maçlarına devam edecektir. 3.lük ve final maçı tek maç olarak oynanacaktır.Katılımın 64 kişiyi geçmesi durumunda ise loser diye adlandırılan sistem devreye girecek, bu sistemi bilmeyenler için ayrıca açıklama yapılacaktır.

   6-Pesturkiye Turnuvamıza Herkes katılabilir,Kişisel anlaşmazlıklar,Özel durumlar,Organizasyon dışı davranışlar,Diğer organizasyonlarda yaşanan anlaşmazlıklar,çatışmalar ve Organizasyon dışı yazışmalar,Bu organizasyonu bağlamaz.Kişisel istekler kabul edilemez.

   7- Pesturkiye Turnuvamızda Organizasyon sırasında tartışma çıkaran,sözlü hakaret eden,kavgaya yeltenen ve turnuva ortamını bozan kişiler Durumuna ve konumuna bakılmaksızın 2 taraflı olarak diskalifiye edilecek ve bir dahaki Düzenlenecek herhangi bir turnuva aktivitesine alınmaması hakkı Pesturkiye tarafından saklı tutulacaktır.

   8-Pesturkiye Turnuvamızda oynanacak futbol oyunu olan PES2008 futbol oyunu ahlaki futbol kuralları çerçevesinde olacaktır.Oyunun açıklarını herhangi bir şekilde kullanıp su istimal edenler (VAKİT GEÇİRMEYE YÖNELİK TOP ÇEVİRME) ve Normal şekilde top oynamayıda bu kural dolayısı ile suistimal edip şikayet edenler bir defa ikaz edilecek ,tekrarı halinde affedilmeden turnuvadan diskalifiye edilecektir.Bu tarz olaya yeltenen oyuncuların tespiti için durumdan rahatsız olan oyuncular,maçı durdurarak oyunun herhangi bir yerinde kendi maçlarına gözlemci talep edebilecektir.

   9-Grup maçları,eleme tur atlama maçları,yarı final maçları 10 dakika üzerinden,3.lük maçı ve final maçı 15 dakika üzerinden oynanacaktır.

   10-Her oyuncu kendi game pad’ini getirme hakkına sahiptir.Aksi halde kafe’deki game pad lere itiraz edilemez.

   11-Gruplar Puan sistemli olacak ve her takım birbiriyle 2 defa maç yapacaktır.Oynanan maçlar esnasında futbolculara gösterilen sarı ve kırmızı kartlar bir sonraki maça etki etmez.

   12-Oynanan Grup maçlarında Eşitlik halinde deplasman golü gözetmeksizin ikili averaja bakılacak bundada eşitlik olması halinde önce genel averaj sonra atılan gol,en sonda yenilen gole bakılacaktır.Bütün bunlarda eşitlik söz konusu ise iki rakip arasında uzatmasız ,penaltısı açık 3.maç oynanacak ve eşitliğin bozulmaması halinde penaltı atışlarına gidilecektir.

   13-Çift maç Elemeli tura,3.lük maçı ve final maçlarına geçildiğinde Eşitlik halinde deplasman golü gözetmeksizin iki rakip arasında uzatmasız ,penaltısı açık 3.maç oynanacak ve eşitliğin bozulmaması halinde penaltı atışlarına gidilecektir.

   14-Oynanan oyun sırasında Playstation 3 te takılma veya kapanma söz konusu olursa yeni bir maç açılacak ve bir önceki maçta takılma olduğu sıradaki şartlar sağlanacaktır.(KIRMIZI KART,GOLLER VB.) ve kalan maç dakikaları oynanacaktır.

   15-Grup 1.leri diğer ikincilerle eşleşecektir. Takım sayısında 2'nin katları yakalanmazsa en iyi üçüncüler de gruplarından çıkmaya hak kazanacaktır ve eşleşmelere dahil olacaktır. Bu bir klasman belirleneceği anlamına gelir. Bu klasmanda 10 puan toplamış bir birinci, 11 puan toplamış bir ikinciden öndedir. Bu durum ikinciler ile üçüncüler arasında da geçerlidir. Aynı gruptan çıkacak takımlar ilk elemede eşleşemez. Diğer eleme turlarında ise kuraya gidilecek ve ağaç oluşturulacaktır.

   16-Pesturkiye Turnuvamızda Her kullanıcı iki farklı takım seçecektir. Sonradan takım değiştirilemez. Takımlar tamemen kulüp takımları arasından seçilecektir. Turnuva esnasında bu seçmiş olduğunuz 2 takım dışında farklı bir takımla oynadığınızın tespit edilmesi halinde uyarıya gerek kalmadan Diskalifiye edileceksiniz. Çift maçlarda aynı takım kesinlikle karşılaşmayacak ve ev sahibi istediği takımı seçme hakkına sahip olduğundan,rakibide 2.takımını seçecektir.
   Eğer sizin seçtiğiniz ve oynamak istediğiniz takım ,rakibiniz tarafından her iki maçtada karşınıza çıkmayacaksa,Her 2 maçınızdada seçeceğiniz öncelikli takımınızla mücadele edebilirsiniz.
   3.lük ve final maçları tek maç üzerinden yapılacağı için takımların seçiminde aynı takımın karşılaşmasında bir kısıtlamamız olmayacaktır.

   17-Pesturkiye turnuvamız oyun ayarlarında injury(SAKATLIK)Seçeneği açık olacaktır.

   18-Pesturkiye Turnuvamız Oyun ayarlarında Kondisyon seçeneği RANDOM olacaktır.

   19-Maç öncesi Formation süresinde bir kısıtlama getirilmeyecektir ama rakip oyuncuyu sıkmamak FAİR PLAY gereğidir.

   20-Oyun sırasında sadece oyun durduğunda (KORNER,TAÇ,AUT,FAUL ATIŞI VB.) START tuşuna basılarak oyun durdurulup işlemler yapılabilir.Bu kurala uymayıp top hareket halinde iken oyunu durduran uyarılacaki,tekrarı halinde oyun bitirilerek hükmen yenik sayılacaktır.

   21-Maç öncesi taktik ayarlarında kendi oyuncularının moral ve kondisyon durumlarının kötü olduğunu görerek bu durumu düzeltmek adına makinanın kapanmasına yol açmak veya yanlış takımı seçtim bahanesi ile oyundan çıkılması halinde buna yeltenen katılımcı hiçbir uyarıya gerek kalmadan direk diskalifiye edilecektir.

   22-Kamera geniş(wide) olacaktır.Ama istediği takdirde iki kullanıcı anlaşarak kamerayı belirleyebilir.

   23-Ekranda radar olacak ve altta yer alacaktır.Ama iki oyuncu anlaşırsa yeri değiştirilebilecek ya da kaldırılabilecektir.Radar dışında kalan name plate, skor ve süre kaldırılamaz.

   24-Anlaşmazlıkları Pesturkiye team çözümleyecektir.

   25-Turnuva gerçekleşmediği takdirde önceden katılım ücreti verenlerin paraları geri verilecektir.

   26-STADİUM : Konami Stadium(Oyunculaın anlaşamaması durumunda seçilecektir.)

   27-OYUN AYARLARI ŞU ŞEKİLDE OLCAKTIR :

   General Settings

   Match Settingsi

   Game Level:Top Player

   Match Time:10 Min.(grup maçları,eleme maçları ve yarı finalde-3.lük maçı ve final maçı 15 dakika)

   İnjuries:yes

   Condition:home:Random

   Condition:Away:random

   Com Starting Line-Up Auto Select:No

   Ball Type:+Teamgeist LF(2 tarafın top seçiminde anlaşamaması halinde seçilecektir.)

   Rule Settings

   Match Type:EX.:no

   PK:no

   Max.No.of Substitutions:3 Players


   Bu güzel organizasyona tüm Pro Evolution Soccer sevenleri davet ediyoruz.[/SIZE]

   [SIZE="4"]PESTURKİYE YÖNETİM
   PTR TEAM
   [/SIZE]
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting