• 03Gs1905
  Administrator
  Kayıt: 20-08-2003
  Yaş: 35
  Mesajlar: 8885
  Takımı: Galatasaray AŞ


  • Her geçen gün haberlerini daha sık duymaya başladığımız, özgürleşen kamu kurumlarına bir yenisi daha ekleniyor. Bu sefer haberimiz, İzmir'e bağlı Bergama ilçesinden. Bergama Belediyesi kurum içinde yaklaşık 75 bilgisayara Pardus kurmaya karar verdi. Henüz başlangıç aşamasında olan projede şimdiye kadar 20 bilgisayarın Pardus'a geçişi tamamlandı.

   Daha fazla bilgi almak için görüştüğümüz bilgi işlem sorumlusu Koray Özdemir bize Pardus'a geçiş sebeplerini şöyle açıklıyor:

   "Öncelikle yüksek lisans giderleri ve başa çıkılamayan virüsler bu göç sürecinin asıl belirleyicisiydi. Ayrıca OpenOffice.org ve Mozilla Firefox gibi uygulamaların ihtiyaçlara yeterince karşılık verebiliyor olması, Pardus'un ön plana çıkardığı Türkçe dil desteği ve kullanıcıların hızla alışabildiği KDE masaüstü ortamı, bu geçişe karar verilmesinde önemli bir rol oynadı. Proje tamamlandığında tahsilat, evrak kayıt, mâli hizmetler servisleri, evlendirme memurluğu, beyaz masa, yazı işleri gibi neredeyse tüm belediye hizmetlerinde Pardus kullanılacak ve kurumun tasarrufu 60.000 YTL'yi bulacak."

   Kurumun tümüyle Pardus'a geçişinin önünde ufak engeller de bulunuyor. Özellikle yalnızca Windows üzerinde çalışan harita ve mimari çizim programları sebebiyle imar, fen işleri, restorasyon servisi ve peyzaj memurluğu bilgisayarlarında geçiş tümüyle sağlanamıyor..
   ________________________
   GALATA SARAY-I EFENDİSİ TARAFTARI
   TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
   TEK AŞKIYDI GALATASARAY
   Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
   13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting