• 03Gs1905
  Administrator
  Kayıt: 20-08-2003
  Yaş: 35
  Mesajlar: 8885
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi temel atma töreni 13 Aralık 2007 Perşembe günü gerçekleşecektir.

   Temel atma töreni programı ve 14 Aralık 2007 Cuma günü oynanacak olan Galatasaray-Sivasspor karşılaşması öncesinde düzenlenecek olan organizasyonun detayları, 10 Aralık Pazartesi günü resmi internet sitemizden duyurulacaktır.

   Galatasaray Spor Kulübü
   İletişim Koordinatörlüğü

   Aslantepe konuları birleştirilmiştir. Bundan sonra bütün resimler ve Aslantepe stadı ile ilgili bilgiler bu konu altından verilecektir.

   Son güncelleme 05.02.2009, 00:12 tarihinde Neo tarafından yapıldı.

   ________________________
   GALATA SARAY-I EFENDİSİ TARAFTARI
   TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
   TEK AŞKIYDI GALATASARAY
   Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
   13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
 • Reklam
 •  
 • doublefirat
  Kayitli Üye
  Kayıt: 10-11-2007
  Yaş: 29
  Mesajlar: 130
  • bir galatasaraylı olarak bana göre stadımızın devlet tarafından yapılması o kadar utanç verici ki
   sen çok büyük başarılara imza at sonra kendin yapacağın yerde devlet sana stad yapsın kaldı ki stad devletin olacak
   ve bu mimariden daha güzel projelerde vardı ancak bunu seçtiler
   ________________________
   ----------9.adriano------14.henry---------------------34.buffon
   ------------------22.kaka---------------------------------6.cannavaro
   10.ronaldinho----------7.c.ronaldo------------------2.ivan cordoba
   ------------------8.gerrard-------------------------------11.lampard
   3.a.cole-4.ferdinand--5.puyol-55.zambrotta----20.messi
   -------------------1.cech----------------------------------99.rooney
 • mertergs
  Kayitli Üye
  Kayıt: 19-01-2006
  Yaş: 28
  Mesajlar: 711
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Aslantepe gerçeği


   Hatırlarsınız, bir aralar bitmeyen sakızla ilgili bir reklam vardı. Uzun zamandan beri "çiğnenmekte" olan G.Saray'ın Seyrantepe stat hikayesi de adeta bitmeyen bir sakıza dönmüştü. Sonunda temel atıldı ve sakız bitti. G.Saray'ın stat konusunu aslında iki açısı ile değerlendirmek gerekir. Birincisi TOKİ'nin bu stadı yapıp yapmaması gerektiği konusu,
   ikincisi ise G.Saray, Mecidiyeköy'de kalıp oraya yeni bir stat mı yapmalıydı konusu. Biliyorsunuz TOKİ'nin bu stadı yapmasına karşı olanlar bu stat sanki G.Saray'a hibe ediliyormuş gibi bir izlenim yaratmaya çalıştılar. Bir kere şunu hemen belirtmek gerekir ki G.Saray stadını devlete yaptırmıyor. Devletin kâr amaçlı ticari bir kuruluşu olan TOKİ, arazinin üst kullanım hakkına sahip olan G.Saray ile bir ticari anlaşmaya vararak para kazanmak amacı ile bu stadı yapıyor. Yani G.Saray, stadını Seyrantepe'ye taşıyarak devlete para kazandırıyor. Bilindiği gibi G.Saray, üst kullanım hakkına sahip olduğu Ali Sami Yen arazisini devlete bıraktı.

   Mecidiyeköy'de olmazdı
   Araziyi alan müteahhit firma bu arazinin karşılığında G.Saray'a bir stat yapacak, stadın parasını o araziye dikeceği binadan çıkaracak. Üstüne üstlük devlete de 100 milyon dolar ödeyecek, kira bedeli üzerinden yılda 2 milyon dolardan 60 yıllık kirayı devlete peşin ödemiş olacak. TOKİ devlete ait ticari bir kuruluş. İnşaattan para kazanıyor. Keyfe keder cebinden para ödeyemez, buna zaten yasalar izin vermez. İkinci konu ise G.Saray camiasının bir bölümü tarafından gündeme getirilmekte. Bu G.Saraylılar, uzun zaman G.Saray'ın Mecidiyeköy'e yeni bir stat yapması gerektiğini söylediler. Ancak kimsenin aklına Mecidiyeköy'e 52 bin kişi kapasiteli bir stat yapılır mı diye sormak gelmedi. Bu aynen Olimpiyat Stadı'nın yapılıp ardından yolların yapılmasına benziyor. Ali Sami Yen şu anki hali ile en fazla 25 bin seyirci alıyor. Maçların dolmadığı günlerde bile Mecidiyeköy trafiği alt üst oluyor ve maça arabaları ile gelenler park yeri bulamıyorlar. Aynı yere 52 bin kişilik stat yapılınca bu sorunlar ne olacak?

   Seyrantepe doğru tercih
   Bununla ilgili güzel bir örnek vermek istiyorum. Salzburg takımının stadı EURO 2008 için 17 bin kapasiteden 32 bine çıkarıldı. Ama Salzburg belediyesi buna geçici izin verdi. Belediye stadın bulunduğu yerin 32 bin seyirciyi kaldıracak koşullara sahip olmadığı için EURO 2008 sonrası stadın tekrar eski kapasitesine dönmesi gerektiğini söylüyor. Stadı küçültmek istemeyen kulüp ile belediye arasında şimdiden tartışma yaşanıyor ve şu anda Salzburg'a 17 binden fazla seyirci alma izni verilmiyor. Dolayısıyla bir yere stat yapmayı planlarken ilk önce stadın güzelliği, büyüklüğünü değil yapılması gereken yerin çevre planlaması ile birlikte işe başlamak gerekiyor. Zaten Mecidiyeköy'e tasarlanan büyüklükte bir stadı nasıl sığdıracaksınız, o da ayrı konu. Daha küçüğü yapılsın diyenler rakibiniz 52 bin üzerinden gelir elde ederken siz örneğin 30 bin kişilik gelire mi razı olacaksınız? Dolayısıyla TOKİ- G.Saray anlaşmasında bir sakatlık yoktur ve G.Saray'ın Seyrantepe'ye gitmesi doğrudur.

   Hüseyin ÖZKÖK

   kaynak:fotomac
   ________________________
   ALNINDAKİ KAN ALNIMIZIN AKIDIR

   SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA
 • TheXeroX
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-03-2008
  Yaş: 26
  Mesajlar: 1172
  Takımı: Fethiyespor
  • adnan polat ve diğer yöneticiler aslantepenin inşaatına gitmişler stadta 3 aylık bi gecikme varmış ama o 3 aylık gecikmenin sorun olmayacağını söylediler yani stad tam zamanında galatasaraya verilecekmiş gs tv de izledim de:D
   ________________________
   ...:::TheXeroX:::...

   ﻮคlคtครคгคא - ๒คгςєl๏ภค

   lเשєгק๏๏l - ๒๏ςค ןยภเ๏гร

   You'll Never Walk Alone
 • Reklam
 •  
 • TheXeroX
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-03-2008
  Yaş: 26
  Mesajlar: 1172
  Takımı: Fethiyespor
  • paylaşım için saol
   ________________________
   ...:::TheXeroX:::...

   ﻮคlคtครคгคא - ๒คгςєl๏ภค

   lเשєгק๏๏l - ๒๏ςค ןยภเ๏гร

   You'll Never Walk Alone


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting