• Ronnix
  Kapali Hesap
  Kayıt: 28-07-2008
  Yaş: 13
  Mesajlar: 226
  • Yazıya başlıyorum çoğu bölüm alıntıdır...   Eğer antremanlara çıkmaz maçları geçersen seni hoca farkedemez.. Hocanın farketmesi için maçlarda yüksek puanlar alman gerek

   1 Gol 3 Puan
   1 Asist 2 Puan
   Paslaşmaların 1 Puan


   3 Takım değiştiridm şuan..

   Be a Legend e başlarken oynayacagınız ilk maçta sizin nasıl bir futbolcu oldugunuz belirlenir sürekli koşarak oynarsanız koşma dereceniz 85 den başlar..

   Çok kötü oynarsanız çok düşük puanlarınız olur ve önerim kapatıp birdaha girmenizdir.

   Be a Legend çok hoş ancak sabır istiyor..

   Trasfer olurken en dandik takımlara gidin daha fazla forma şansı bulursunuz.

   Be a Legend modunda ilk maçta nasıl bir futbolcu olduğunuz belirlenir ona göre güçler çıkar eğer ilk maç sonrası en azından 2-3 Tane SARI (80 ve fazlası) özellik kazanmazsanız çıkın birdaha girin.

   Hoca ilk başta sizi maçların sonlarında 10dk kala 20dk kala oyuna sokacak.. Hemen artislik yapmak için gol atmaya çalışmayın hatasız pas verin bu çok önemli geri pas bile olur paslarda hata yapmayın sonraki maçlarda da pas vermeden oynamayın..

   Normal maç gibi olmadığından top hep bende dursun mantığı ile oynayamazsınız pas vermeniz gerekir.


   takımla birlikte maçlara çıkmalısın orada 2 sefer 7 puan alsan hemen benche alıyolar sonra 20 dakka kala oyuna alıyo 2 maçtada 7 ve üzeri alınca ilk 11 garanti 5.5 in altına düşmezsen seni yedeğe koymuyo ayrıca pas gerçekten ilk11 in temeli sakın şut çekiyim demeyin boş bulursanız çekin pas yapın geriye gelin ilk 11i kapın

   -------------------------------------------------------------------gencgurluğun yazdığı müthiş yazı--------------------------------------------------
   Gelelim PES 2009'a ve şu yeni muhteşem özellik olan "BECOME A LEGEND" e. En pratik ve özet hali ile ben de şu küçük açıklamaları yapmadan geçmek istemedim.

   1.= İlk başladığınızda henüz kadroya alınmadınız diye hiç bir antrenman maçını SKIP yapıp geçmeyin. 5 dakikaya ayarlayıp her antrenmana çıkın. Boş alanlarda topu sürün ama çalım riskine kaçmadan en müsait zamanlarda pas yapın. Verdiğiniz paslar olabildiğince isabetli olsun. Daha 17 yaşındasınız ve özellikleriniz kısıtlıdır. Dolayısıyla şut kabiliyetiniz de bireysel olaray iyi bir oyuncu olsanız bile, yarattığınız karakterin yetenekleri sınırlıdır bunu göz ardı etmeyin. Bu yüzden başlarda şutlarınız zaten balon gibi gidecek. En uygun koşulllarda şut çekin ve bu şut eğer kaleyi bulacaksa bunu yapmayı deneyin.

   2.= Zamanla ilk 18 e yedek oalrak gireceksiniz. R2 tuşu ile oyunu hızlandırıp, Teknik Direktörün sizi oyuna almasını bekleyin. Eğer oyuna yedek çıkıyorsanız Options'dan süreyi hala 5 dak. tutun. Çünkü Son 15 dakikada oyuna girerim umudu ile iki kat hızlandırılmış bir maçı seyretmek bir süre sonra sıkıcı olabiliyor ve gözleri yoruyor. İlk 11 de çıktığınız maçları 10'ar dakika olarak ayarlayın. Çünkü zaten başarı oranlarınız % hesabına göre ölçülüyor. Örneğin İlk 60 dakikada attığınız 8 pastan 6'sı isabetli, çektiğiniz 3 şuttan da 2 si isabetli ise bu iyi bir şeydir. Ve Maç bittiğinde RATING'iniz 7/8 arası bir puan olur. Fakat aynı değerlerle maça devam etmiş olursanız, ve verdiğiniz paslar yorgunluk belirtileri yüzünden isabetsizleşmeye başlar, çektiğiniz şutlar dağ bayır giderse bu oran düşecektir. Sizin 60. dakikaya kadar attığınız isabetli PES ve ŞUT kriterleriniz % hesabına göre düşecektir. Nitekim 10 dakikalık bir maç oyuncu performansınız göstermeniz için yeterli ve nizami bir süredir. Zaten 15 ya da 20 dakikaya ayarlarsanız önünüzdeki maçları tamamlamak aylarınzı alır. Bununla berbaer ilk 11 de maça başlamışken teknik direktörün sizi 70. dakikadan sonra falan oyundan alıp yerinize başka birii sokması bazen de iyi bir şey. Zirvedeyken sahayı terk etmek kimi zaman da avantaj. Hem bir sonraki maça daha az torgun çıkmış olursunuz.

   3.= Maç sonlarında her oyuncuya verilen RATING puanınızın yüksek olması için yapmanız gerekenler belli. Gerçek hayattaki gibi davranın. Bencil olmayın. Bolca isabetli pas atın. İlk zamanlarınızda şut kabiliyetiniz düşük olduğundan asist yapmaya uğraşın. Uygun yerlerde şut vuracaksanız, şık bir kol atayım diye köşeleri falan seçmeyin, bırakın kalcenin kucağına gitsin icabında. Çünkü bu, kaleyi bulan şut hanenize yazılacaktır. Ama şöyle bir 90'a çakayım diye artistlik bir vuruş yapmaya kalkarsanız genellikle tribünlere gider. Ve bu isabetsiz şut RATING'inize yansımaz. Her yere koşturmadan kilit noktalarda rakipten top kazanmak, araya girmek gibi hamleler de size puan kazandıracaktır. Takımınız 2-3 farkla önde ise defansa yardımcı olmanız, top çıkarmalarınız falan da iyi olacaktır.

   4.= Oyunu klasik Wide cameradan ve Ball seçeneğinde oynayın. Eğer Player'ı seçerseniz attığınz topun nereye düştüğünü, ya da çektiğiniz şutun kalede nereye gittiğini göremezsiniz. Akabinde yapacağınız manevrayı kestiremezsiniz. Çünkü Camera Wide seçeneğinin Player'ındadır ve size odaklıdır. Eskiden oynadığınız ayarda oynayın. Oyuncuzu boş alanlara Haritadan takip ederek çıkartın. Ofsayta düşmemek için yine haritayı kullanın. Top neredeyse oraya gitmeyin. Boş alanları değerlendirin. Bu bir süre sonra sizi yorabilir. Buradaki püf noktası ise hiç bir tuşa dokunmadan L1'e basılı tutmaktır. Böylelikle oyuncunuz mevkisi olan alanlarda dolaşır, ofsaytta duruyorsa kendiliğinden geri gelir. Bildiğiniz gibi top isteme tuşu R2'dir. Buna da sürekli bamayın, takım arkadaşınzıın size pası rahatça gönderebileceği posizyonlarda yapın. Çünkü olur olmaz her yerde R2 tuşuna basıp top isterseniz, takım arkadaşınız size pas atacam diye hatalı paslar verebilioyr, hatta o anda rakibe kaptırabiliyor. bir başka önemli unsur ise, takım arkadaşlarınızın pres yapması için "ORTA açma düğmesine" bsılı tutmaktır. Defansınızın yeterli baskı yapmadığı, ya da orta saha da topa basamadıklarını gördüğünüzde bunu yapın, takım arkadaşlarınız biraz daha hareketlenecek ve rakibe daha çok saldıracaklardır. mümkün olduğunca kendi takımınzdaki iyi oyunculara pas atın ki onlar da karşılayabilsinler, isabetli pas şansınız artmış olsun.

   Benim sizelere şimdilik önereceklerim özet olarak bu kadar. Foruma çok sık kısa kısa yazı yazmam ama genel bir bilgi sunmak için böyle uzun tutmak bana daha doğru geliyor, forum kirliliği ya da tartışma bahaneleri yerine böylesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum kendi adıma. Benim şu ana kadar çözemediğim tek hareket L1 ve R1' aynı anda basarken, yönlendirme düğmemizi boş bıraktığımızdaki hareket. Bu harekette oyuncumuz yan yan giderek şaşırtmacalı manevralar yapıyor. Be A LEGEND mode unun dışındaki diğer maçlarda bu hareketi yaptıktan sonra iki kere üst üste tekrar L1 ve R1' aynı anda basma combinasyonunu yaptığımızda topu ayağından açarak ilerlemesi lazım. ama daha önce belirttiğim "Hiç bir tuşa dokunmadan sadece L1'e basılı tutma AUTO-MOve modu yüzünden sanırım bu hareketi yapamıyor. Bu sorunu özen varsa paylaşırsa sevinirim. Umarım yararlı bir makale olur sizler adına. Eğlenceli, stresten uzak oyunlar dilerim.   5.= Ben daha 3. sezonumdayım, ve son 2 sezondur OSASUNA takımında kalmayı tercih ettim. Henüz ben de her şeye anlam vermiş değilim, bunun için daha erken. Bir de sanırım LEGEND e başlarken seçtiğimiz zorluk seviyesine göre, kariyer sürecimizdeki etkenler de değişiyor. Yani transfer tekliflerindeki seyreklikler, ya da oyuncumuzun başarısına göre artan yetenekler gibi..."STRENGTHEN" seçeneğindeki puanlarınızı oyuncunun hangi özelliğine pay ederseniz, aldığınız RAITING ler daha çok o özelliğini arttıracaktır. Örneğin ben "stamina"'mdan memnun olduğum için "shotting" özelliğimi 4 olarak belirledim. Stamina'mdaki "2" puan değerindeki hakkımı, "Shotting" özelliğime devrettim. Böylece maç sonlarında aldığım puanlar ağırlıklı olarak "TOPA VURMA" yeteneğime yarıyor. Fakat bunun bedeli de feragat ettiğim "STAMINA" özelliğim sabit olarak kalıyor. Sonuç olarak şu ana kadar yazdıklarım, şu ana kadar öğrendiklerimdir. Öğrendiklerimize ek, yeni bilgiler edinirsek buradan paylaşmaya devam edelim arkadaşlar.

   6.= "Be a Legend" modunda zorluk derecesi tam olarak neyi kapsıyor ben de henüz emin değlim. Oynadığımız klübün rakip takımlara karşı olan gücünü mü, yokse bireysel olarak kontrol ettiğimiz oyuncunun seviyesini mi? REGULAR mode'da gayet güzel bir kariyerim var, takım da OSASUNA olmasına rağmen lider durumda. Acaba benim takıma katkılarımdan dolayı mı takım bu kadar iyi (ki asist kralıyım), yoksa rakip kim olursa olsun oyunun kolaylığı mı? "Be a Legend" mode'da özellikle REGULAR' da başladım bu mode'u tecrübe etmek için. Yoksa her zaman TOP PLAYER da oynarım. İşin kötüsü oyuncum 19 yaşında ve artık kıvama geldi, takım da iyi. R.MADRID'i ve BARCELONA'yı yenebiliyoruz, fakat bundan sonra TOP PLAYER a geçmek istesem bu seçenek kapalı. Yani gittikçe kolay gelmeye başlar da zevk vermezse zorluk derecesini değiştiremeyeceğim. Günlerdir uğraştığım kariyere de yazık olacak. Sanırım yeni bir kariyer mode'u açıp TOP PLAYER'da başlasam daha iyi olacak. Bu durumda bence hepimiz "BE A LEGEND" da yeni bir sezona TOP PLAYER da başlayalım. Yoksa "REGULAR ya da PRO" mode'da haftalarımızı ve aylarımızı alacak olan kariyerimiz, oyuncumuzun gücünü ortalama bir güce dengelemiş olunca, maçlar kolay gelmeye başlayabilir. Olayın tadı kaçıp kariyerimiz heba olabilir.


   KONULARI ARAŞTIRIP YORUMLARI OKUDUM VE BE A LEGEND MODUYLA İLGİLİ BİLGİLER TOPLADIm YAZILARIN HEPSİ BENİM DEĞİLDİR ÖZELLİKLE NİTEL VE GENCGURULUĞUN YAZDIĞI YAZILARDIR. Ben sadece düzenledim...bi tşk yeterli..   Ronnix 7 Yorumlar İçin Teşekkürler


   Antraman yapıyorum ilk onsekize bile giremiyorum, kariyerimiz antraman sahalarında son mu bulacak diyen arkadaşlara bazı tüyolar vereyim:


   Arkadaşlar her oyun gibi bu oyununda kolaydan zora doğru aşamaları var. İlk oyunu kurarken top playerdan veya profesyonelden başladıysanız uzun ve yorucu bir süreç sonucu ancak asıl kadroya alınırsınız.

   -- Beginner yaparsanız ilk antraman maçlarında golleri sıralayıp hoooooop asıl takıma geçersiniz yeni başlayanlar bu şekilde başlarlarsa daha iyi olur.

   -- Oyunun belirli bir haftadan sonra atma sorunu için bir patch çıkacaktır fakat siz patch çıkana kadar oyunu manuel her hafta save edin. save ekranındanındaki üç yere (her haftayı yukarıdan aşağıya, sonra yine yukarıya dönerek) sırayla kayedede kaydede gidin. Oyundan atılırsanız bir önceki save den devam edersiniz.

   -- oyunda player özelliklerinde "kuvvetlendirme" seçeneği var buradan oyuncunuzun daha çok hangi özelliklerinin hızlı gelişmesini istiyorsanız diğer özelliklerden kısarak oradaki barı sonuna kadar getirin. Oyunda maç tecrübesi ve kuvvetlendirme tecrübesi olarak 2 ayrı artış yapılıyor. Böylece istediğiniz özellikler daha hızlı artış göstermiş olacaktır.

   -- Saha görüntüsü olarak "oyuncu" bazlı görüntüden çok "top" bazlı görüntü modunu seçerseniz ilk başta zorlanacaksınız fakat kamera topu takip ettiği için oyundan kopmayacaksınız. Siz ekrandan kaybolduğunuz anda radarla kendinizi boşa çıkarabilir, ofsisaytan kurtulabilir ve böylece alıştığımız oyun kamerasından çıkmadan "be a lagent" ın nimetlerineden faydalanırsınız. Bu şekilde performansınızın bir iki maç sonra çok daha fazla arttığına şahit olacaksınız. Şunuda belirtmekte yarar var: Be a lagent modu online oynarken "top bazlı kamera " seçeneği kullanılıyor ve become lagendin online modu tam bir takım oyunu, tam bir etkileşim (mesajlarınız bile oynarken oyuncuların üzerinde balon şeklinde beliyor ve müthiş sarıyor.

   -- daha çok kanat oyuncusu olarak oynamaya çalışalım. Unutmayın ki yeri gelince asist yapıp gol attırmak gol atmaktan daha çok tecrübe ve "rating" oranı sağlıyor. Bu şekilde oyuna başlayanlar daha çabuk normal maçlara dahşl oluyor. Normal maçlarda varlık gösterdikçe antraman modu tarih oluyor.

   -- Online modda yine amacınız gol atmak değil takım oyunu olsun. Aldığınız puanların organize ataklarda katlandığını göreceksiniz.

   Konami kasım ayında çıkaracağı patcla bu modun daha gelişmiş versiyonunu bize sunacağını söylüyor.

   Sabırlı olmak bu modun anahtarı.

   Sonra gelsin gol krallıkları, gelsin ödüller, gelsin paralar, gelsin yeni transferler ve gelsin milli takım, şampiyonlar ligi ve sonunda online mod için güçlü bir lagend karakteri.

   Bu kıyağımı unutmayın...

   Hadi kolay gelsin.


   BELİRTTİĞİM GİBİ BUNLAR YORUMLARDIR BEN BUNLARI TOPARLAYIP İYİCE DÜZENLEDİM BECOME A LEGENDİ FAZLA OYNAMIYOM

   -------------BECOME A LEGENDDE YORGUNLUK NASIL ÇÖZÜLÜR ? gencguruluk ---------------------------------
   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
   "Plyr info/settins" den "Strengthen" seçeneğinde bir kaç değişiklik yapman iyi olacaktır. Çünkü kuvvetlendirmek istediğin özelliklerinin oranını bu ekrandan yapıyorsun. Yarattığın oyuncunun hangi özelliği ortalama bir düzeyde ise onu kıs. Mesela "Speed" fena değilse, eksiltip 1 yap. Dolayısyla REMAINING POINTS'inde 1 puanlık kredin açılacak. Bunu kredini "STAMINA" özelliğine aktar. Diğer özelliklerinden birini daha eksiltip bir REMAINING POINTS kredisi daha açabilir ve onu da STAMINA'na ekleyebilirsin. Böylece STAMINA'n (Dayanıklılığın) 4 olmuş olur. Ve maç sonlarında alacağın puanların ortalaması ağırlıklı olarak STAMINA'nı geliştirmeye yönelik olacaktır. Sonuçta "Strengthen" seçeneğinde hangi teğeneğinizin ağırlıklı olarak artmasına krediniz bazında karar verebilirsiniz. Örneğin benim de STAMINA'm bana yeterli geldiği için, STAMINA puanımdan 1'ini "Technique (kicking)'ime devrettim." Ki bu özellik şut, pas, orta, ara pası gibi özelliklerinizi geliştiren bir seçenektir.
   Alıntı:

   YAZAN: MURATHAS ALINTIDIR
   arkds ben bunu detaylı arastırdım sakın oyuna gırerken en basıtı secmeyım oyuna TOP PLAYER modunda baslayın sımdı sıze soyledıklerımı uyguluya bılırsenız kusursuz bır oyuncunuz olucak
   oyuncunuzu yaparken boyunu kılosunu omuzlarını boynunu kollarını ayak kasını cok ıyı ayarlamanız lazım
   1)forvet olucaksanız DROGBANIN vucut ozellıklerını bır kagıda yazıp aynısı kendı oyuncunuza aktarın orta sahada kanat oyuncusu olcaksanız MESSI nın ozellıklerını yapın
   2)maca basladıgınızda topu ayagınıza alın ve kendı yarı alanınızda topla kosmaya baslayın 400 m kosmanız gerekıyor topla bu sıze 80 kosu puanı kazandırır 500 m kosarsanız 90 olucakdır gucunuz (not yapmak gercekten zor )
   3)20 ısabetlı pas ve 10 ısabetlı ara pası yapın bu sızın pas yuzdenızı 70-75 arası yapıcaktır
   4)topu aldıgınızda R1 basarak topu saklayın bunu yaklasık 5 kez yapın ve yıne 5 kez kafa topuna cıkmaya calısın buda sıze 80-85 arası dayanıklılık puanı kazandıracaktır
   5)kaleye sutunuz tutsun tutmasın bolca cekın tabı sutu cekerken en az yarıya kadar doldurun buda sıze sut yuzdesı olarak 70-80 arası olucaktır (kaleyı tutturursanız sut ısabetı 70-75 arası olur)
   6) sakın adamlardan top alıcam dıye BOS KOSU yapmayın bu sızın metalıty (akıl) puanınızı dusurur ve DİGER puanlarınızıda tabı


   Son güncelleme 21.10.2008, 22:03 tarihinde Ronnix tarafından yapıldı.

   ________________________
   Crysis Crysis Warhead Crysis Wars Call Of Duty 4 Pes 2009 Fıfa 09 Gta IV ( YAKINDA ) CTRL+w ::Virüs Temizleme
 • Reklam
 •  
 • Ronnix
  Kapali Hesap
  Kayıt: 28-07-2008
  Yaş: 13
  Mesajlar: 226
  • Bişi değil keşke herkes yorum yapsa...
   ________________________
   Crysis Crysis Warhead Crysis Wars Call Of Duty 4 Pes 2009 Fıfa 09 Gta IV ( YAKINDA ) CTRL+w ::Virüs Temizleme
 • Gökhan
  Administrator
  Kayıt: 10-09-2004
  Yaş: 32
  Mesajlar: 6074
  Takımı: Küçükköyspor
  • Alıntı:
   Orjinal Mesajı Yazan: Ronnix

   Bişi değil keşke herkes yorum yapsa...


   Keşke okunabilecek renkler kullansaydında, insanlar işkence çekmeseydi.
   ________________________
   Padişah-ı Cihan olmak kuru bir dava imiş,
   Bir dervişe bende olmak‚ cümleden ala imiş.
 • shadow43
  Kayitli Üye


  Kayıt: 04-09-2005
  Yaş: 37
  Mesajlar: 73
  • gerçekten de harika bi mod olmuş.oyuna bambaşka bir soluk getirmeyi başarmış.ama bi de şu oyundan atma olayı olmasa daha güzel olucaktı. o kadar emeğim boşa gitti.soğuttu beni oyundan.hala da bi çözüm bulunabilmiş değil bu olaya:(
 • b r k
  Kayitli Üye


  Kayıt: 07-02-2008
  Yaş: 30
  Mesajlar: 38
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • be a legend ve şampiyonlar ligi en büyük artısı bu sene pesin ama kadroların fifadan geç çıkmasına rağmen tam olmamması ve ispanyanın lisanssız olmasıda eksileri bence
 • Reklam
 •  
 • muhasebeci
  Kayitli Üye


  Kayıt: 05-11-2004
  Yaş: 42
  Mesajlar: 3
  Takımı: Galatasaray AŞ
 • Zombie Ali
  Özel Üye
  Kayıt: 21-03-2006
  Yaş: 32
  Mesajlar: 3903
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Alıntı:
   Orjinal Mesajı Yazan: Gökhan

   Alıntı:
   Orjinal Mesajı Yazan: Ronnix
   Bişi değil keşke herkes yorum yapsa...


   Keşke okunabilecek renkler kullansaydında, insanlar işkence çekmeseydi.   +1 Teşekkürler.
   ________________________
   Who ate all the pies?!
   SoccerCenter.Net ® Team | Zombie Ali


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2022 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting