• OzanV1
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • EFA Tahkim Kurulu, mali konularla ilgili Disiplin Komitesi'ne sevk edilen Beşiktaş Kulübü'ne, bir yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi. Kurul ayrıca 500 bin Euro'luk cezayı kaldırırken, yerine 200 bin Euro ceza verdi. Avukat Levent Erdoğan, yaptığı açıklamada "İtiraz için CAS'a başvuracağız" dedi.

Siyah-beyazlı takımın takımın yerine Avrupa'ya, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nu 2. sırada tamamlayan Eskişehirspor gidecek...

Beşiktaş ile ilgili kararın açıklanmasının hemen ardından Beşiktaş hisseleri sert bir şekilde düştü. Hisseler yüzde 8.84 kayıpla 4.34 liraya geriledi.

FİKRET ORMAN: "ÇOK ÜZGÜNÜM"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Tahkim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Fikret Orman şunları söyledi: "Çok fazla şey söylemek istemiyorum. Heyet "Neler yapmak istediğinizi anladık" dese bile geçmişten gelen bu UEFA kurallarına uymayan durum nedeniyle bir ceza vermeleri gerektiğini söylediler. Gelecek sezon UEFA maçlarında olmayacağız. Ayrıca 200 bin Euro da ceza aldık. Bunun bir aşama sonrasında CAS'a gideceğiz. Şahsi olarak çok üzüntülüyüm. Beşiktaş böyle şeylerle muhattap olmamalı. Benim başkan olduğum yerde bir daha olmayacak."

EMİN ÖZKURT: "CAS'A GİDECEĞİZ"

Beşiktaş Kulübü'nün Avukatı Emin Özkurt ise "Tahkim'in önündeydik, dosyamızı izah ettik. 1 Mayıs'ta da buradaydık zaten. Bugün, ertelemeli cezamızın 1 yıllık kısmı kaldırıldı. "Beşiktaş önümüzdeki ilk UEFA müsabakasına gitmesin" kararı çıktı. Bizim maddi talebimiz kısmen kabul edildi. 200 bin Euro ceza verildi. Beşiktaş, gelecek sezon Avrupa'dan men edildi. Önümüzde CAS var."

Kaynak:Hürriyet

Sokrates
  • Reklam
  •  
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Büyük şok oldu gerçekten. Ama yeni yönetimin bir suçu yok, ellerindeki enkazı bu kadar kısa sürede toparlamaları mümkün değildi zaten. Belki BJKli arkadaşlar çok üzgün ama ben BJK için hayırlı olduğunu düşünüyorum bu cezanın. Bu sene UEFA'da oynamaları onlar adına yıpratıcı olacaktı ki kadronun büyük bölümü de değişecek, yeni hoca ile küçülme planı yapılacak vs. Tamamen lige odaklanıp belini doğrultabilmesi için bahanesi oldu BJK'nin. Bana göre sevinilmesi gereken bir durum ama "borçlarını ödeyemediği için ceza aldı" damgası yemek de çok hoş değil tabi.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • matias_g_bjk
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • bu fernandesin kabahatı bu durumu bile bile gitti şikayet etti acilen gönderilsin bizim böyle futbolcularımıza ihtiyacımız yok ayrıyaten yıldırım efendide hint kınası alabilir artık.

#4 Manuel Fernandes
      #7Ricardo Quaresma(Q7)
      Beşiktaş JK
      Şereftir bu yolda seninle yürümek
      Hep kol kola Bir gün değil, her gün Beşiktaş!
  • _wolff_
    Yama Yapimcisi

• Yıldırım Demirören tam zamanında tffye aday olup paçayı kurtarmış demek ki biliyormuş böyle olacağını ama adamdan kimse hesap sormuyor ya da soramıyor.Bu gidişle Feneri falan da almazlar avrupaya
    Kayitli Üye

• _wolff_ tarafından gönderilen mesaj
      Yıldırım Demirören tam zamanında tffye aday olup paçayı kurtarmış demek ki biliyormuş böyle olacağını ama adamdan kimse hesap sormuyor ya da soramıyor.Bu gidişle Feneri falan da almazlar avrupaya

Burda niyetim tartışma çıkarmak falan değil ama asıl fener çekiyo ipin başını bizde yanında yandık bunların hepsinin sebebide yıldırımdır hesapta sorulmalı daha onun showu yeni başlıyo feneri kurtarcam diye daha ne hallere gelcez hep birlikte görücez...

#4 Manuel Fernandes
      #7Ricardo Quaresma(Q7)
      Beşiktaş JK
      Şereftir bu yolda seninle yürümek
      Hep kol kola Bir gün değil, her gün Beşiktaş!
  • Pierre-Emerick Aubameyang
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Gaziantepspor ve Bursaspor'a da 1 yıl men cezası verildi.
      #10 Wesley Sneijder
      #11 Didier Drogba
      #17 Pierre-Emerick Aubameyang
  • Hqmi
    Yama Yapimcisi

Takımı: Trabzonspor
  • Matthaus
    Kayitli Üye

• Yeni yönetimin hiç bir suçu yok kesinlikle ama kulübü bu hale getirenlerden hesap sorulmazsa taraftar bu durumdan pek hoşnut olmaz. Kesinlikle o ayı Yıldırım Demirören ve saz ekibine tazminat davası açılmalı aksi taktirde Fikret Orman ve yönetiminin taraftarın gözünde hiç bir güvenilirliği kalmayabilir. Fikret Orman'ın açıklamalarını izledim adam dokunsan ağlayacak vaziyetteydi. Avrupa'ya katılamıyoruz bu duruma taraftar olarak asla üzülmüyorum. Mümkünse iki yıl üst üstte katılmayalım. Böylesi daha hayırlı olur. Bu geçiş sürecinde Avrupa kupasında bir adım ilerlersin ikinci adımda işin biter. Tabi bu cezanın dezavantajları da olacak. Gerek oyuncu transferlerinde gerekse sponspor anlaşmalarında olsun maddi olarak büyük kayıplar olacaktır ama en önemlisi prestij kaybıdır. Koskoca 110 yıllık bir çınarın yönettiği kurumları ölümüne zarara uğratan bir ayı yüzünden bu hale düşürülmesi üzüntünün en büyüğüdür. İnşallah bu yaptıklarının bedelini öder. Allah tez zamanda belasını verir. Bu yaşattıklarının acısı çocuklarından çıksın inşallah. Allah'tan dilerim. Beşiktaş başkanlığını alelacele bırakıp TFF başkanı olması falan bunların elbette bir sebebi vardı.

Şu bir gerçek ki Beşiktaş'ın bu cezası en çok belki de Anadolu kulüplerini perişan edecek. Lig tv bu fırsattan faydalanır. Gelecek sezon için yayın gelirlerini bu kadar yüksek tutmayacaktır. Son yıllarda Anadolu kulüplerinin ayakta durmasının en büyük getirisi yayın gelirleriydi ki zaten şike yüzünden bazı kulüplerin ceza yememesinin en büyük sebebiydi. Şike sürecinse Anadolu kulüplerinin sesinin çıkmaması,tepki göstermemesi bunların tek sebebi elbette ekonomik çıkarlardı. Gaziantepspor ve Bursaspor Avrupa kupalarından men edilmiş. Bursaspor'dan hiç bir şekilde haz etmem ama Bursaspor'un ceza yemesinin sebepleri gerçekten çok komik. Bu pisliğin içinde bulunmayan Bursaspor neden ceza alıyor ki.. Kendi yağında kavrulan Bursaspor men ediliyor falan çok ilginç şeyler oluyor. Başkalarının işlediği günahların bedelini başkalarına ödetmek için birileri and içmiş. Çok büyük çelişki var. Bakalım daha neler göreceğiz.
  • Reklam
  •  
  • AnatoL
    Kayitli Üye

• cimboom
    Haber Editörü

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Wow cok sert olmus. Ama beklendikti bu durum, en azindan ben yillardir bekliyordum böyle biseyi. Yillardir bekledigim sey demekki Yildirim Demirören istifa ettikten sonra olacakmis ki oldu.
      hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
      - Fatih Terim!
      Twitter

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting