• Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 30
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK
  • A Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Bogdan Tanjevic, Türkiye'de düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda hedeflerinin ilk 4 olduğunu söyledi.. Türk halkına teşekkür eden usta çalıştırıcı, seneye Fenerbahçe'de çalışmayı kabul etmediğini de söyledi..


   Tanjevic, milli takım kadrosunun açıklandığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Dünya Şampiyonası'nda çok tehlikeli bir takıma sahip olacaklarını belirterek, ''Hedefimiz ilk 4 ve olursa tabii madalya almak. Bu kolay bir hedef değil. Gruptan başlayarak çok zor maçlar oynayacağız. Birinciliği elde etmek için çok ter dökmemiz gerekecek. Sahip olduğumuz büyük motivasyonla hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum'' dedi.

   Dünya Şampiyonası'nda Türk halkının da müthiş desteğini alacaklarını ifade eden Tanjevic, ''6 yıllık Türkiye tecrübemde Türk insanının Türk bayrağını çok sevdiğini ve saydığını gördüm. Türk insanının 25 yıl yaşadığım İtalyanlardan daha fazla kendi bayrağına sahip çıktığını gördüm. Benim de bu bayrağa çok saygım ve sevgim var ve bu bayrağın yükseklerde dalgalanması için elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

   -''TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR EDERİM''-

   Türk insanının ne kadar yardımsever olduğunu hastalığı döneminde bir kez daha öğrendiğini kaydeden Tanjevic, ''Tüm Türk halkına tekrar tekrar verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu turnuvada en iyisini yapmak için, bu destek bana itici bir güç olacaktır'' ifadelerini kullandı.

   Hazırlıkların ilk 15 gününü Nihat İzic, Orhun Ene, Aziz Bekir ve Ertuğrul Erdoğan'ın yöneteceğini kaydeden Tanjevic, şunları söyledi:

   ''Enerji toplamam ve daha iyi olmam için 15 günlük bir süre olacak. Herhangi bir tehlike yok, biz bu arkadaşlarla uzun süredir çalışıyoruz ve benim 15 gün olmamam sorun yaratmayacak. Benim olmadığım halde arkadaşlarım Fenerbahçe'yi şampiyon yaptılar. Orhun ve Nihat'ın da kendi kulüplerindeki başarılarına baksanız bunun sorun olmayacağını görürsünüz. Daha sonra ben yönetimi elime alacağım ve saha kenarında alıştığınız gibi beni bir sağa bir sola giderken görebileceksiniz. Ben her şeyimi vereceğim, oyuncularım da ellerinden geleni yapacaklardır. Çok motiveyim ve insanları da çok motive görüyorum. Bu beni ekstra olarak daha da motive etmektedir. Antrenör arkadaşlarımın da öyle olduklarını görmek beni mutlu ediyor.''

   -BLACKMAN...-

   Tanjevic, eski NBA oyuncusu Rolando Blackman'i de teknik heyete kattıklarını anlatarak, ''Eski bir NBA oyuncusu. Dallas Mavericks'de antrenörlükte uzmanlaştı. Pozitif ve yardımseverdir. Oyuncularımıza da ekstra bir katkısı olacak. Gerçek yıldızların nasıl davranması gerektiği konusunda bize yardım edecek. Alçak gönüllü olmaları gerektiğini gösterecekt ve benimle beraber 2 Ağustos'ta takıma katılacaktır'' şeklinde konuştu.

   Avrupa Şampiyonası'nda kendilerini tam olarak gösteremeyen oyuncuları olduğunu, ancak bunların Dünya Şampiyonası'nda çok daha iyi oynayacaklarına inandığını belirten Tanjevic, ''Ayrıca Kerem Gönlüm'ün takıma katılabilmesi beni sevindirdi. Oyunuyla pozitifliğiyle ve insanlığıyla takımımıza çok şeyler katacak'' dedi.

   -''AZİZ YILDIRIM'I REDDETMEK ZORUNDA KALDIM''-


   Bogdan Tanjevic, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan, gelecek sezon da devam etmesi yönünde teklif aldığını ancak bunu kabul etmediğini ifade etti.

   Tanjevic, bu konuda ''Teklif aldığım halde Sayın Aziz Yıldırım'ı gelecek sezon için reddetmek zorunda kaldım. İnanıyorum ki onlar gelecek sezon çok iyi başarılar elde edecekler. Bu potansiyele de sahipler'' dedi.

   2004'de Türkiye'ye geldiğinde hedeflerden birinin 2010'a gençlerle gelmek olduğunu anlatan Tanjevic, ''86 jenerasyonu gereken patlamayı benim beklediğim kadar yapamadı. Bunun sorumluluğunu kendime alıyorum. Bunu kulüp başkanım Aziz Yıldırım'a da söyledim'' ifadelerini kullandı.

   Ataköy Sheraton Otel'deki 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım aday kadrosunun açıklandığı basın toplantısında soruları yanıtlayan Demirel, aday kadroda yer alan bazı oyuncuların sakatlığı, bazılarının çeşitli nedenlerle uzun süre oynamaması ve başantrenör Bogdan Tanjevic'in rahatsızlığı nedeniyle hazırlık sürecine en iyi şekilde başlayamadıklarını söyledi.

   Tanjevic'in tedavisinin sürdüğü bir dönemde milli takıma katılacağını vurgulayan Demirel, ''Tanjeviç, kemoterapi tedavisinin sonuncu bölümü maçlara denk geldiği için tedavisini bir hafta 10 gün erteleme kararı aldı. İnşallah, enerjisi, her şey yolunda olur. Ağustos ayında takıma katılarak bütün enerjisini milli takıma verecek. İnşallah çalışmalarımızı çok başarılı bir neticeyle sonlandırırız. Kendisine bu fedakarlıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim için de hastalığının gidişatını bilmediğimiz için bu kararı vermek zor oldu. Harcayacağı büyük zaman ve stres için neler olabileceğini de bilemiyoruz. 6 yıllık bir süreci takımı en iyi tanıyan kendisi olduğu için, belli bir oyun sistemiyle bugüne kadar geldiğimiz için bu görevi sürdürmek istedi'' diye konuştu.

   Turgay Demirel, şampiyonanın düzenleneceği bütün salonların ulaşımı, güvenliği gibi konularda yetkililerle iletişim içinde olduklarını belirterek, ''Sinan Erdem Spor Salonu'nun etrafında yeterli otopark yok ama maça gelenlerin hepsinin arabayla salon kapısına kadar gelmeyeceğini, toplu ulaşımla geleceğini de hesap etmek durumundayız. Bunu bu şekilde yönlendireceğiz. Organizasyonla ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum'' dedi.

   Demirel, final maçıyla Anayasa referandumunun aynı güne gelmesiyle ilgili soru üzerine, ''Şampiyonanın tarihleri kesin. Yüksek seçim kuruluyla temas halindeyiz. Referandum yasakları aynı seçim yasakları gibiyse de saat 5'te tamamlanıyor. Sadece bir klasman maçı referandum saatleri içinde yapılacak. Referandum yasakları gibi konuları özel izinle halledilecek bir durum olarak değerlendiriyoruz'' diye konuştu.


   -TANJEVİÇ: ''BİR YABANCIYI TÜRK YAPABİLİRİZ''-


   (A) Milli Basketbol Takımı Bogdan Tanjeviç ise ''Sakatlıklar olmasına karşın kadroyu neden geniş tutmadınız'' sorusu üzerine, ''Ümit Milli Takımı'ndan kadroya eklemelerimiz olacaktır. Aynı zamanda da eğer bulabilirsek, bu işe değecek bir yabancı oyuncu da Türk yapıp, milli takıma eklemeyi düşünüyoruz'' dedi.

   Turgay Demirel de bu konuyla ilgili çalışma yaptıklarını belirterek, ''Aday var. Çalışma da var. Kısa sürede bir noktaya getireceğiz'' diye konuştu.

   Tanjeviç, aday kadroya alınan Cenk Akyol ile ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi:

   ''Cenk Akyol geçen sene benim tarafımdan cezalandırılmıştır. Bunun nedeni kendisine 4 yıldır büyük paralara, büyük kulüplerde oturmak yerine 25-30 dakika oynayacağı kulüp aramasını söylemiştim. Darüşşafaka'ya gitmesi orada sorumluluk alıp yeteneklerini geliştirmesi için ona çok baskı yaptım. Fakat bu olmadı. Bu bizim genel sorunumuz. Kendisi antrenörleri yerine menajerlerini dinlemeyi tercih etmiştir. Menajerler genelde kendi ceplerini düşünmekte oyuncuların geleceklerini değil. Biz antrenörler 'önce nasıl insan nasıl daha iyi oyuncu yaparız' diye düşünmekteyiz. Bütün oyuncularıma 'önce oyuncu olmayı deneyin sonra paralar gökten yağmaya başlayacaktır' diyorum. Bosna Hersek'te 9 yıl antrenörlük yaptım. Maaşlar ayın ortasında biterdi ama o gençler 8 yıl içinde bu ücretlerle ikinci ligden Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmışlardır. İlerlemeleri ve başarılı olmaları için aynı sistemi yeni nesil gençlere de uygulamaya çalışıyorum. Bu sene Cenk, İtalya'da gerçekten iyi bir performans sergiledi. Bu sene de takımda şansını da kendisi yaratacaktır.''

   Uzun süre basketbol oynayamayan Kerem Gönlüm ve Ömer Aşık'ın karakterlerini ve çalışkanlıklarını çok iyi bildiğini vurgulayan Tanjeviç, ''Bence 45 günde diğer arkadaşlarına çok rahat yetişecekler ve şampiyonada en iyisini vermeye hazır olacaklardır'' dedi.

   Mehmet Okur'un sakatlığının ise çok büyük bir talihsizlik olduğunu ifade eden Tanjeviç, ''Bütün sene onunla görüşüyorduk. Çok üzgünüm böyle bir şey olduğu için. Çok motive ve milli takıma her şeyini verecek seviyedeydi. Mehmet Okur'un orada olması bile bize çok büyük fayda sağlardı. Taktik olarak da çok zengin varyasyonlarımız olacaktı'' şeklinde konuştu.

   A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ise Engin Atsür ve Kerem Tunçeri'nin sakatlıklarıyla ilgili olarak bir soru üzerine, Engin'in hazırlıkların başından itibaren takımla olacağını, Kerem Tunçeri'nin ise İtalya kampı dönüşünde takıma yetişeceğini, Kerem'in İtalya'da sadece kondisyon antrenmanlarına katılacağını söyledi.
 • Reklam
 •  
 • Matias Fernandes
  Kayitli Üye
  Kayıt: 29-02-2008
  Yaş: 28
  Mesajlar: 561
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Tanjevic'le biraz zor inşallah tabi ama hazırlık maçları iyi değildik
   ________________________
   HERKES GİDER BİZ KALIRIZ,
   TARİH GEÇER İZ KALIRIZ,
   YENSEK DE YENİLSEK DE HEP TEK GÜÇ BİZ OLURUZ...
   BİZ DÖNEK DEĞİL YÜREK TARAFTARIZ...
   ÇÜNKÜ BİZ "GALATASARAYIZ"...
 • tracymusty
  Kayitli Üye
  Kayıt: 08-10-2006
  Yaş: 29
  Mesajlar: 2097
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • yahu bıraksın şu lafları.son 4 hazırlık maçında çok rahat bir biçimde mağlup olduk.bunlar sırbistan(2 kere)-almanya(nowitzki'siz)-litvanya.milli takım hiç iyi sinyaller vermiyor.
 • kRqLnTR
  Haber Editörü
  Kayıt: 04-08-2009
  Yaş: 25
  Mesajlar: 1920
  Takımı: Adana Demirspor
  • ilk 4 değil Şampiyon olacağız Allah'ız izniyle inanın yeter !
   ________________________
   * kαfαnα göre Adαnα Demirspor *
   Şehrin Asi Çocukları Sığmıyor ki Sokaklara...
   Hala Madrid ! навсегда ЦСКА МОСКВА !

   "Wanna know a secret? Daddy kills people. All the bad people." #DexterMorgan
   "Everything in my life brought me this point." #DexterMorgan

   Rangers l We Don't Do Walking Away ! [ FM 2012 ]


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting