• Crystal
  Kayitli Üye


  Kayıt: 19-02-2007
  Yaş: 29
  Mesajlar: 3291
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Oyun PC/Bilgisayar Strateji Command & Conquer 4 EA

   Infinity Ward, Modern Warfare 2 için "PC'ye özel sunucu desteği falan yok" dediğinde kıyamet kopmuştu. Çünkü CoD serisi özel sunucu desteği ile PC'de olduğu duruma gelmiş bir seriydi ve bir anda bu özelliğin seriden çıkarılması garip gelmişti PC kullanıcılarına. İlk önce "protesto ediyoruz" ayağına yattılar ama sonra hepsi gidip Modern Warfare 2'yi paşa paşa aldılar (Tahir hariç, inatçı o). Ee, yapımcılar da baktılar, oluyor bu iş, PC'ye oturup ek geliştirme süreci ayrımak yerine bütün oyunları bu şekilde piyasaya çıkarmaya başladılar.
   Benzer bir haber heyecanla beklenen bir başka strateji oyunu olan Starcraft 2'den geldi. Oyunda ağ desteği olmayacağını söyleyen yapımcılar hayranlarını bayağı bir üzdüler, en nihayetinde SC1 (Splinter Cell 1 değil ) ağ desteği sayesinde olduğu yere gelmişti.

   Şimdi ise C&C 4 baş tasarımcısı Sam Bass'den benzer bir haber geldi. Bass'ın söylediklerine göre oyunda kesinlikle herhangi bir ağ veya özel sunucu desteği olmayacak.   Ancak bu sefer bu özelliklerin çıkarılmasının "PC'ye ek geliştirme süreci ayırmak istemiyoruz, tembeliz bir çünkü"den daha farklı bir sebebi var. Oyunda sunucu bazlı bir karakter geliştirme sistemi bulunuyor ve eğer bir arkadaşınızın evine, Internet kafeye ya da oyuna girebileceğiniz herhangi bir yere gittiğinizde bütün açtığınız özellikler aynen orada duruyor olacak. Hepsi bir sunucu da bulunuyor ve tahmin ettiğiniz gibi bu yüzden özel sunucu açmak biraz zorlaşıyor. Ancak Bass'ın dediğine göre oyunun ağ sistemi çok sağlam olacak, yani oyun içinde lag yaşamayacaksınız (ah ah, herkesten aynı sözler ama bir de gerçek olsa).

   Neyse, en azında bu sefer bir sebebi var. Tabi yine istense mutlaka yapılır, free-play tarzı, karakter geliştirme sisteminin tamamen oyun dışı bırakıldığı, herkesin eşit olduğu bir oyun sistemi tasarlanabilir en nihayetinde.
   O değil de ağdan strateji oyunu oynamak gittikçe uzaklaşan bir hayal oluyor artık. Çoğu yapımcı ağ mevzunu artık "eski" buluyor sanırım, "gelecek online'da" olarak bakıyorlar olaya. O yüzden geliştirme süresi ayrımak istemiyorlar böyle birşeye. Ne diyelim, umarım bu oyunlar serideki eski oyunlar kadar popüler olabilirler. Hiç sanmıyorum ama.
   ________________________
   .
   hk3n.

   Hiç bir zaman yalan söylemedim,
   Yalan söylerken bile doğruyu söyledim.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting