• Matthaus
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Yunan basketbolunun önde gelen isimlerinden Dimitris Diamantidis, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası Eleme Turu'nda Yunanistan'ın İspanya'ya yenildiği karşılaşmanın ardından, milli takımı bir daha temsil etmeyeceğini açıkladı.

Basketbol Federasyonu resmi internet sitesinin FIBA'ya dayanarak verdiği haberde, Avrupa'nın en iyi savunma oyuncularından biri olan Diamantidis'in kariyerini kulüp takımına odaklanarak sürdürmek istediğini belirttiği ifade edildi.

Belgrad'da ve Japonya'da milli takımıyla yaşadıklarını kastederek, ''Benim için çok güzel anılarla dolu uzun bir yolculuğun artık sonu geldi. Artık genç oyuncuların bu takıma katılma zamanı'' diyen tecrübeli yıldız, Yunanistan'ın Japonya'da düzenlenen 2006 FIBA Dünya Şampiyonası'nda finale yükselmesine büyük katkı yapmış, şampiyonanın yarı finalinde ABD'ye karşı 101-95 kazandıkları zaferde de önemli rol üstlenmişti.

Diamantidis, 2007 Avrupa Şampiyonası'nda dördüncü olan, 2008 Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek final oynayan ve 2009 Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Yunanistan kadrolarında da yer almıştı.

Diamantidis, dün İspanya'ya karşı 80-72'lik skorla mağlup olan Yunanistan'da 16 sayı-4 ribaund-2 top çalma ve 2 blokluk performansıyla sahadaki en iyi isimlerden biri olmuştu.
  • Reklam
  •  
  • AnatoL
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
  • Wenger
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Papaloukas 33, bıraktığı için mi buraya gelmedi bilmiyorum ama öyle olmasa bile bırakması yakındır. Yunanistan'ı zor günler bekliyor.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting