• Piazon
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-12-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 8012
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Türkiye'nin önde gelen basketbol kulüplerinde genel koordinatörlük yapan eski basketbolcu Doğan Hakyemez, Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.   Hakyemez, yaptığı açıklamada, 1965 yılından bu yana basketbol camiasında oyuncu ve genel koordinatör olarak görev yaptığını anımsattı.

   18 Eylül'de yapılacak seçimlerde federasyon başkanlığına aday olduğunu belirten Hakyemez, şunları kaydetti:

   ''Oyunculuk yaşamım boyunca 2 kez Eczacıbaşı, 3 kez de Efes Pilsen'de şampiyonluk yaşadım. 181 kez milli formayı giydim ve Dünya Üniversite Oyunları'nda sayı krallığında 4'üncü, Balkan Gençler Şampiyonası'nda ise sayı kralı oldum. Fenerbahçe,Ülkerspor, Efes Pilsen, Galatasaray, Antalya BŞB ve Trabzonspor'da genel koordinatörlük yaptım. Milli takımlar koordinatörlüğündeki görevimde de 205 maçta 122 galibiyet aldık. Anadolu basketbolunun en önemli projesi olan 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nın kuruculuğunu üstlendim. Bu çalışmalarımı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı ile pekiştirmek ve daha aktif bir yönetimle çıtayı daha yukarıya taşımaya talibim. Sevgiyi ön plana çıkartarak, milli takımlarımızı besleyen bayan ve erkek takımlarımızın maddi gelirlerini milli takımlar düzeyine getirmek, ilk hedeflerim arasındadır. 18 Eylül 2012 tarihinde yapılacak seçimlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğumu sizlerle paylaşmak isterim.''

   Hakyemez, adaylığını sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan da duyurdu.
 • Reklam
 •  
 • Piazon
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-12-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 8012
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Hakyemez: "Çıtayı yükseltmek için adayım"

   Basketbol dünyasında 47 yıldır oyuncu ve genel koordinatörlük görevlerinde bulunan ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Doğan Hakyemez, çıtayı yükseltmek için aday olduğunu söyledi.

   Oyunculuk yaşamı boyunca 2 kez Eczacıbaşı, 3 kez de Efes Pilsen'de şampiyonluk yaşadığını belirten Doğan Hakyemez, 181 kez milli formayı giydiğini hatırlattı. Dünya Üniversite Oyunları'nda sayı krallığında 4'üncü, Balkan Gençler Şampiyonası'nda sayı kralı olduğunu aktaran Doğan Hakyemez, şöyle dedi:

   “Fenerbahçe, Ülkerspor, Efes Pilsen, Galatasaray, Antalya BŞB ve Trabzonspor'da genel koordinatörlük yaptım. Milli takımlar koordinatörlüğündeki görevimde de 205 maçta 122 galibiyet aldık. Anadolu basketbolunun en önemli projesi olan '12 Dev Adam Basketbol Okulları'nın kuruculuğunu üstlendim. Bu çalışmalarımı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı ile pekiştirmek ve daha aktif bir yönetimle çıtayı daha yukarıya taşımaya talibim. Sevgiyi ön plana çıkartarak, milli takımlarımızı besleyen bayan ve erkek takımlarımızın maddi gelirlerini milli takımlar düzeyine getirmek ilk hedeflerim arasında."

   Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı seçimi, 18 Eylül'de yapılacak.


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting