• Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 30
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Türkiye'de 2001'de yapılan Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda taraftar olarak milli takıma tribünde destek veren milli basketbolcu Engin Atsür, yine Türkiye'nin ev sahibi olacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda bu kez sahada mücadele etmeye hazırlanıyor.


   Engin, yaptığı açıklamada, 2001'deki Avrupa Şampiyonası'nda tribünde milli takıma destek verdiğini ifade ederek, ''2001'deki şampiyonada 17 yaşındaydım. Herkes gibi biz de tribünde tezahüratlar yaptık. Çok zor maçlar oldu. 2-3 maçı seyircinin desteğiyle kazandık ve 2. olduk'' dedi.

   2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda milli takımla bu kez Türk seyircisinin önünde kendisinin de mücadele edeceğini kaydeden milli basketbolcu, ''2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda milli takımda oynamak, benim için büyük gurur. Milli takıma seçilmek, orada 70 milyonu temsil etmekten daha büyük bir onur olamaz. 2001'deki şampiyonadaki gibi 2010'da da seyircimiz çok önemli faktör olacak. Bunu lehimize kullanmak istiyoruz'' diye konuştu.

   -''HEDEF ÖNCE GRUPTAN ÇIKMAK''-

   Engin Atsür, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda hedefe adım adım gideceklerini, ilk hedeflerinin gruptan avantajlı bir şekilde çıkmak olduğunu söyledi.

   Türkiye ev sahibi olduğu için avantajları bulunduğunu, ancak şampiyonanın kolay olmayacağını vurgulayan Engin, şöyle devam etti:


   ''Evimizde oynayacağız. Belli bir avantajımız var. Fakat kolay olmayacak. Diğer şampiyonalardan farkı yok. Çünkü sonuçta çıkıp sahada oynayacağız. Seyircimiz tabii ki destekleyecek, ama dünyanın en iyi takımları, en iyi oyuncuları burada mücadele edecek. Çok zorlu olacak. Tabii ki iddialıyız. Önce gruptan avantajlı bir şekilde çıkacağız. Basamak basamak yaklaşacağız. Final oynamayı, madalya almayı tabii ki istiyoruz, ama bunları şu anda söylemek gerçekçi olmaz. Gruptan çıkmaya bakacağız. Ondan sonra önümüzdeki turlarda iyi sonuç almak istiyoruz.''

   -''BİRBİRİMİZİ İYİ TANIYORUZ''-

   Türk Milli Takımı'nın yıllardır belirli bir kadrosu olduğuna dikkati çeken Engin, turnuvada ''takım olmanın'' çok önemli olduğunu kaydetti.

   Engin, takımın her sene çok değişmesinin doğru olmadığını ifade ederek, ''Senelerdir belirli bir kadroyla şampiyonalara katılıyoruz. Oyuncular birbirini iyi tanıyor. Önemli olan takım olmak. Oyun kurucu pozisyonunda da aynı üçlü devam ediyor'' dedi.

   Mehmet Okur'un sakatlanması, Ömer Aşık ve Kerem Gönlüm'ün uzun süredir oynamamasının takımda biraz sıkıntı yaratabileceğini belirten milli basketbolcu, ''Gönül isterdi ki Ömer ve Kerem, sezonu çok iyi geçirip, şampiyonaya katılsalardı. Ama bunlar oluyor. Diğer ülkelere bakıyoruz, mesela Fransa'da Tony Parker, ABD'de Kobe Bryant, LeBorn James gelmeyeceklerini söylediler. İyi bir takımımız var. Herkesin yeri doldurulabiliyor. O yüzden sorun olacağını sanmıyorum'' diye konuştu.


   -''AVRUPA'YA DA GİDEBİLİRİM, BURADA DA KALABİLİRİM''-


   Geçen sezon Beşiktaş Cola Turka'da forma giyen Engin Atsür, yeni sezon için durumunun netleşmediğini, Türkiye ve Avrupa'dan transfer teklifleri aldığını bildirdi.

   Bu sezon Beko Basketbol Ligi'ne çıkan Trabzonspor'un kendisini istediğini dile getiren Engin, ''Doğan Hakyemez istediğini belirtti, ben de çok sevindim, ama şu an daha erken. Türkiye'de ve Avrupa'da sezon bitmedi. O yüzden bir gelişme yok'' dedi.

   Engin, ''Fenerbahçe Ülker'den teklif geldi mi?'' sorusu üzerine, ''Sezon bitmediği için teklif değil de bir ilgi belirtiliyor. Şu anda tamamen beklemedeyim. Avrupa'dan da teklifler var. Her şey olabilir, Avrupa'ya da gidebilirim, burada da kalabilirim. Tamamen teklifle ve benim takımdaki rolümle orantılı faktörlere bağlı. Ona göre bir karar vereceğim. Şu an belli bir şey yok'' şeklinde konuştu.

   Milli basketbolcu, ''Avrupa Ligi'nde oynayacak bir takımı mı tercih edeceksin?'' sorusunu ise ''Avrupa Ligi tabii ki en yüksek seviye olduğu için güzel olur'' diye yanıtladı.
 • Reklam
 •  
 • The_Eagle
  Kayitli Üye
  Kayıt: 04-09-2008
  Yaş: 26
  Mesajlar: 1062
  Takımı: Beşiktaş JK


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting