• Reklam
 •  
 • yattara357
  Kayitli Üye
  Kayıt: 12-02-2006
  Yaş: 31
  Mesajlar: 18
  Takımı: Trabzonspor

  • benim joistik bu..Fifa 2012 yi yükledim tuşlarıda kendime göre ayarladım..Ancak topu başka bir futbolcuya pas olarak attığımda topu tutmuyor direk şut gibi ayağından aşıyorr....Buna bir çözüm var mı acaba
 • erdoo93
  Kayitli Üye


  Kayıt: 02-09-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 3
  Takımı: Trabzonspor
  • pctech tarafından gönderilen mesaj
   Tüm gamepad'ler için ayarları Belgelerim / FIFA12 klasörü içinde yapabilirsiniz.

   Bunun için iki şeye ihtiyacınız var. Elinizdeki markasız (veya uyduruk marka gamepad) gamepad'in adını bilmek. Adı derken, cihazın Windows tarafından verilen adından bahsediyorum. Bunu denetim masasındaki , Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde görebilirsiniz. Burada gamepad'iniz adı ile gösterilir.

   Örnek olarak şimdi bilgisayarıma taktığım Goldmaster marka gamepadi deneyelim. Windows 7 bu gamepad'i USB Gamepad olarak tanıdı. Normal şartlarda bu gamepad Fifa 12 içinde çalışmaz bile. Bunun nedeni EA tarafından Fifa 12 için hazırlanan gamepad profilleri için bu isimde bir gamepad olmamasıdır.

   Bunun için Belgelerim / Fifa12 klasöründeki buttonDataSetup.ini dosyasını açıyoruz. Bu dosyada tüm gamepad profilleri bulunmaktadır.

   Burada bizim gamepad'imize uygun olan profili bilmek kolay değildir. Bunun iki çözümü var. Birincisi en kolay yöntem: Elimizdeki uyduruk gamepad için bu dosyadaki Generic Gamepad profilini kullanmak için. Dosyadaki Controller_041 profilini kullanalım. Tek yapmamız gereken Alias (yani takma ad) olarak elimizdeki gamepad'in adını eklemek. Bu yöntem bazı oyuncuların regedit ile gamepad adını değiştirmeleri yönteminin düzgün halidir. Kulağımızı ters taraftan tutmaya gerek yok. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz.   Eğer bu şekilde sorunu çözemezseniz aşağıdaki resime bir göz atın. Burada denetim masasında gamepad özelliklerini açıyoruz. Yapmamız gereken profil dosyasındaki değerleri elle değiştirmek. Elimizdeki gamepad dosyadaki bir profile uyabilir veya uymayabilir. Çok yakın da olabilir ama en temizi tek tek yapmak. Veya oradaki profiller arasında Gamepad Alias'ınızı gezdirebilirsiniz. Baya zaman alabilir bu işlem.

   Tuşları kontrol etmek için gamepad'inizin tuşlarına tek tek basarak ekranda hangi numaraya denk geldiklerini görmemiz gerekiyor (normalde üzerinde yazan numaraya denk gelmelediri ama bazı gamepadlerde bu sorun da var.)   Yapamazsanız sorularınızı buraya yazabilirsiniz.


   abicim herlde bu işte en iyi bilgi snde diye düşünüyorum.. şimdi anlattıklarınn hepsini yaptım..Eskiden hiç çalışmayan RS artık çalışıyo fakat şöle bi durum var.. mesela sağ analogu yukarı kaldırdığım zaman oyuncu topu topuğuyla geri çekiyor..mesela sağa çektiğimde oyunucu topu driblingle birden sağa doğru harekleniyo..anlamadım buna bi çözümün varsa yardımcı olursan memnun kalrım.. şimdiden teşekkürler....
 • bluex1966
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-08-2008
  Yaş: 55
  Mesajlar: 1
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Moussa tarafından gönderilen mesaj


   Uzun zamandır uğraşıyordum. Sonunda çözümünü buldum. Ve sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle regedit'le filan oynamaya hiç gerek olmadığını söyliyim. Eğer oynadıysanız geri alın. Gamepad'iniz hangi marka olursa olsun sağ analoğunuz çalışıcak.

   Direk kuruluma geçelim.

   Windows7 için söylüyorum. Diğer işletim sistemlerinde farklı olabilir.

   İndirdiğiniz dosyayı ;

   C:Users/KulllanıAdı//Documents/FIFA 12

   Kısaca Belgelerim içinde ki FIFA 12 dosyasına atacaksınız. Değiştirme sorusuna Evet diyip kurulumu bitiriyoruz. Ve artık hareketlerinizi yapabilirsiniz.

   İndirme Linki ;

   TIKLAYIN

   Rar Şifresi : soccercenter.net


   Hocami linklerin ölmüş yeniler misin lütfen?
 • szqn0123
  Kayitli Üye


  Kayıt: 06-12-2011
  Yaş: 24
  Mesajlar: 5
  Takımı: Bucaspor
  • yapamayan arkadaşlar için basit ve kesin çözüm öncelikle

   bu linkteki
   http://lcut.in/ZMm
   arkadaşın dediği regedit ayarlarını yapın ama OEMNAME de yazmanızı istenen Speed Link SL-6560 yerine sadece "USB Gamepad" yazıyoruz sonrada
   http://lcut.in/ZMz
   bu linkteki dosyayı indirip C:Users/KulllanıAdı//Documents/FIFA 12 atıyoruz

   Rar Şifresi : soccercenter.net eğer işleminiz çözülmezse ki bende ve birkaç farklı kolda çözüldü bana ulaşın yardımcı olurum şimdiden iyi oyunlar
 • szqn0123
  Kayitli Üye


  Kayıt: 06-12-2011
  Yaş: 24
  Mesajlar: 5
  Takımı: Bucaspor
  • yattara357 tarafından gönderilen mesaj


   benim joistik bu..Fifa 2012 yi yükledim tuşlarıda kendime göre ayarladım..Ancak topu başka bir futbolcuya pas olarak attığımda topu tutmuyor direk şut gibi ayağından aşıyorr....Buna bir çözüm var mı acaba


   kardeşim aynı gamepad bendede var 9.90 almıştım anlattığım şekilde yap oluyor
 • bnttn
  Kayitli Üye
  Kayıt: 20-02-2006
  Yaş: 37
  Mesajlar: 5
  Takımı: Beşiktaş JK
  • xbox 360 gamepad emulatörü indirin, kurması kolay, böylelikle oyunlarınız sizin gamepadinizi xbox 360 gamepad i sanıyor, bende snopy gamepad var,bunun sayesinde her oyuna monte edebildim (steam oyunları hariç), callof duty bile gamepad ile oynayabiliyorum bilgisayarımda )
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting