• intern
    Özel Üye

Takımı: Çorumspor
    • FM 2009 Demosu çıktıktan sonra en sık karşılaşılan sorunlardan biriside oyunun belirli bir süre geçtikten sonra donması. Oyununun yapımcıları full sürüm çıkmadan bu sorunu çözmeye çalışırken biz de bu sorunu yaşayan demo kullanıcılarının ne yapması gerektiğini anlatalım;

Ömcelikle şunu belirteyim "donma sorunu" çoğunlukla Windows Vista ve diğer işletim sistemlerini kullananların başına gelmektedir. XP kullanıcılarının bu yönde bir şikayeti yoktur.

Ayrıca oyunla uyumsuz ekran çözünürlükleride bu soruna neden olmaktadır. (özellikle laptop kullanıcılarında).

NE YAPILMASI GEREKİR?
      Öncelikle FM 2009 Oyununa giriyoruz, ardından Prefences (Ayarlar) bölümüne giriyoruz. Prefences bölümü oyunun giriş bölümünde sağ alt tarafta yer alır. Aşağıda gösterilmiştir:

Daha sonra buradan "Display Mode" bölümündeki sekmeye tıklayıp "Windowed" seçeneğini işaretliyoruz. (Windowed seçeneğinde sorun yaşayanlar mevcut ekran çözünürlüğünden daha düşük bir ekran çözünürlüğü seçsin.) Aşağıda gösterilmiştir:

Son olarak "Confirm (Tamam)" e basıp çıkıyoruz. Sorununuzun çözülmüş olması gerekir.

Çözülmediyse sitemizden yardım alabilirsiniz.

***intern***

Aralık 2010'da emekli olmuştur.

***intern***
  • Reklam
  •  
  • intern
    Özel Üye

• ***intern***

***intern***
  • ugur32508
    Kayitli Üye

• İyi akşamlar

Ben oyunu laptopuma kurdum ve oynamaya başladım her 3 maçta bir match screende donma olayı oldu ve oyunu task managerdan kapatıp tekrardan girmek zorunda kaldım. Sonradan sizin yazınızı okudum ve 1280x800 olan ayarı windowed a dönüştürdüm. 1-2 maç oynadım sorun yoktu ama şimdi save'lediğim yerden oyuna devam edemiyorum çünkü devamlı takılıyor 10 kere denedim olmadı bu arada bilgisayarımda vista kurulu ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olabilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler... (Bilgisayarımdaki ekran çözünürlüğü de 1280x800)
  • _Mokoena_
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Oyun ilk yüklendiğinde çözünürlük default olarak başlıyor... Ben bunu 1024x768 e alarak düzeltmiştim. Böylece maçlarda yaşadığım donma sorununu artık yaşamıyodum... Ama bugün tekrar oyunu açtığımda aynı sorunla karşılaştım... Windowed yapmaya çalışıyorum; ama o seçenek de kapalı... Nasıl aktif edebilirim?

• Yukarıdaki şekilde donma sorununu halledemeyenler masaüstündeki fm2009 kısayoluna sağ tıklayıp uyumluluk bölümünden xp'yi seçsinler.

***intern***

***intern***
  • _Mokoena_
    Kayitli Üye

• Onu da yaptım. Kafayı yiyicem Windowed seçeneği aktif değil, nedenini bilmiyorum. Onu nasıl aktifleştirebilirim?

Oyun bazen sorunsuz gidiyo bazen de hiç maçlara giremiyorum. Sorunun nedenini hâlâ anlayamadım :S

• bana yardım edebilirmisiniz? ben fm 2009 da bir ay oynadım sonra oyuna girerken ekran donması oluyo. silip tekrar kurdum. yine aynı sey tekrarladı. yukarda verilen seyi yaptım olmadı. ayrıca oyun silinirken hata verio.yarcımcı olabilirmisiniz?
  • Reklam
  •  
  • intern
    Özel Üye

• Eğer 1 ay boyunca sorunsuz oynamış,ancak daha sonra donma sorunu yaşamışsan bunun tek nedeni sonradan yaptığın bir değişikliktir. Bu değişikliğin ne olduğunu biliyorsan bunu geri al. Bilmiyorsan oyunu silip yeniden yükledikten sonra appdata'daki cache dosyasını ve belgelerimdeki sportsinteractive dosyasınıda sil

***intern***

***intern***
  • rambo2590
    Kayitli Üye

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting