• Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 30
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK

  • .
   Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi İbrahim Altınsay, içinde bulunulan şartların izlenecek yolu belirlediğini, bu yolun siyah beyazlı camiaya yabancı olmadığını ifade ederek, "1970'lerin sonlarında gerçekleştirilen devrimi 2010'lar koşullarında yenilemek gerek" dedi..

   Yönetim kurulu kararıyla futbol komitesi üyeliğine getirilen Altınsay'ın BJK TV'de yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

   Beşiktaş'ın içinde bulunduğu zor durumda, başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin insanüstü bir çabayla kulübü düzlüğe çıkarmaya çalıştıklarını kaydeden Altınsay, ''Değer verdiler beni de göreve çağırdılar. Her Beşiktaşlının yapacağı gibi ve Beşiktaş terbiyesi gereği hiçbir karşılık beklemeden bu çağrıyı bir emir saydım'' dedi.

   Siyah-beyazlı kulübün içinde bulunduğu durumdan çıkmak için, 1970'li yılların sonlarında yapılan çalışmaların günümüz koşullarında uygulanması gerektiğini anlatan Altınsay, şunları kaydetti:

   ''Başkanımızın ve yönetim kurulu üyelerimizin yönetiminde ve futbol komitemizin başkanı Tamer Kıran'ın önderliğinde belirlenen yol belli. İçinde bulunduğumuz şartlar aslında tutulacak yolu da belirliyor. Bu yol Beşiktaş'a yabancı değil. 1970'lerin sonlarında Mehmet Üstünkaya ve Serpil Hamdi Tüzün önderliğinde gerçekleştirilen devrimi 2010'lar koşullarında yenilemek gerek. Yakın zamanda maddi krizden başarıyla çıkmış dünya kulüpleri de bize örnek oluyor. Bu yol, kendi gücüne dayanarak Beşiktaş armasının ve formasının değerini yükseltmektir. Bu yol, dengeli, uyumlu, maddi sorunları olmayan, sahada terini son damlasına kadar akıtan, rakibe saygılı bir Beşiktaş takımına yeniden kavuşmaktır. Başkanımızın ve yönetim kurulunun bu zor koşullarda yaratacağı kaynaklara göre yola biraz geriden ya da ileriden çıkılır, ama yolun kendisi değişmez. Kimseye acı ve gözyaşı vaat edemeyiz. Bu kavramlar spor ve eğlence ile bağdaşmaz. Biz taraftarlarımıza ancak sevinç gözyaşı vaat edebiliriz. Bu süreçte Beşiktaş elbette başarıyı da kovalayacaktır, ama bundan önce Beşiktaşlıların sahada gönüllerinden geçen takımı görmekten mutlu olacağını biliyoruz.''

   Şampiyonluğun kendilerinin dışında 17 takıma da bağlı bir süreç olduğunu, ancak centilmenlik liginde şampiyon olmanın tamamen kendi ellerinde olduğunu ifade eden Altınsay, ''Beşiktaş bu ligde her zaman işgal ettiği zirveye geri dönecektir. Taraftarlarımızın da bu hedefe ulaşacaklarına inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

   Ülke futbolunun itibarının içeride ve dışarıda tahribata uğradığı, futbola olan güvenin ciddi biçimde zedelendiği bir dönemden geçildiğini anlatan Altınsay, ''Beşiktaş bu ortamda eskisi gibi bir güven ve sempati odağı olmak zorunda. Eskisi gibi, Beşiktaşlı olmayanların ikinci takımı olmak zorundayız. Futbolla ilgilenmeyenlerin de sevgiyle baktığı bir örnek takım olmak zorundayız'' şeklinde konuştu.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting