• Cpt.MacTavish
  Kayitli Üye
  Kayıt: 14-05-2010
  Yaş: 24
  Mesajlar: 1422
  Takımı: Fenerbahçe SK


  • Milli Basketbolcu İlkan Karaman ile Fenenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız 3 yıllık kontrat imzaladı.

   13 Mayıs 1990 tarihinde doğan, Tofaş’ta basketbola başlayan ve uzun forvet pozisyonunda oynayan Milli Basketbolcu İlkan Karaman, 2009 FIBA Avrupa 20 Yaş Altı Basketbol Şampiyonası ve 2010 FIBA Avrupa 20 Yaş Altı Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye 20 Yaş Altı Erkek Millî Basketbol Takımı’nın formasını giymişti.

   FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ
 • Reklam
 •  
 • ozan87
  Kayitli Üye
  Kayıt: 13-07-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 601
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • İlkan bildiğim kadarıyla Galatasaray'ın oyuncusu.Dün Ergin Atamanın lig tv röportajını seyrettim İlkan bu sene bize önemli katkılarda bulunacaktır demişti.
   ________________________
   Ne zaman gol diye arkamı dönsem elinde ofsayt bayrağı ile bekler hayat!!
 • Piazon
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-12-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 8012
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Galatasaray'dan İlkan açıklaması

   Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Ülker'in transfer ettiğini duyurduğu İlkan Karaman için bir açıklama yayınladı.


   Fenerbahçe gün üçerisinde resmi internet sitesinden yaptığı 'İlkan Karaman Fenerbahçe Ülker'de açıklamasıyla Galatasaray'ın daha önce 5 yıllık 'özel' sözleşme yaptığı iddia edilen İlkan Karaman ile 3 yıllığına anlaştığını resmi sitesinden duyurmuştu.

   Yaşanan bu gelişme üzerine resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayan sarı-kırmızılılar, İlkan'ın 2016 yılına kadar kendi oyuncuları olduğunu belirterek; "Sporcu ile tam bilgi sahibi olmadan ilgilenen bazı kulüplerin konunun hem ahlaki hem de hukuki boyutlarının neticesini bilmemesi tehlikesine karşı bu duyuruyu yapma zorunluluğu doğmuştur." ifadelerini kullandı.

   Galatasaray cephesinden yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

   "Bugün bir kulübün resmi sitesinde, basketbolcumuz İlkan Karaman ile 3 yıllık sözleşme yapıldığı açıklanmıştır.

   Sporcu ile tam bilgi sahibi olmadan ilgilenen bazı kulüplerin konunun hem ahlaki hem de hukuki boyutlarının neticesini bilmemesi tehlikesine karşı bu duyuruyu yapma zorunluluğu doğmuştur.

   Haziran 2011 tarihinde Kulübümüz ile İlkan Karaman arasında 2011-2016 dönemini kapsayan sözleşme imzalanmıştır.

   Sporcumuzun bonservisi 2011-2012 sezonunda Karşıyaka Spor Kulübü’ ne bir sezonluğuna verilmiş ve Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde yapılan sözleşme uyarınca bonservisi 12 Temmuz 2012 tarihinde tekrar Kulübümüze intikal etmiştir.

   Konu ile ilgili gerekli bildirim Türkiye Basketbol Federasyonu ‘na da yapılmıştır.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

   Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu"
 • ReloadedRevolution
  Kayitli Üye
  Kayıt: 27-07-2009
  Yaş: 25
  Mesajlar: 557
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Hürriyette açıklamışlar bugün durumu Galatasaray ile Karşıyaka kulüplerinin saflığına denk gelmiş resmen çocukla da bir ay ilgilenemeyince menajeri bize teklif etmiş biz de almışız

   çok iyi kadro kurduk bu sene final four oynamamız lazım hadi hayırlısı
 • Piazon
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-12-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 8012
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • "Tek isteğim Fenerbahçe'de oynamaktı"

   Fenerbahçe ile Galatasaray arazında krize neden olan İlkan Karaman, sarı-lacivertli kulübe imza atmasının ardından bu kararı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Karaman'ın olay yaratacak sözleri...

   Fenerbahçe Kulübü'nün, genç baskebolcu İlkan Karaman'ı transfer ettiğini resmi internet sitesinde duyurmasının ardından Galatasaray Kulübü de resmi internet sitesinde, İlkan Karaman ile 2016 yılına kadar resmi sözleşmesinin bulunduğunu ve bu durumdan TBF'nin de haberinin olduğunu açıkladı.

   İki kulüp arasında yaşanan demeç savaşına Galatasaray Medical Park'ın antrenörü Ergin Ataman da katıldı ve Ataman, yaşanan olayın Türk basketbolu ve milli takım için bir sabotaj olduğunu ifade etti.

   İki cephede yaşanan gelişmelerin ardından gerilimli ortama İlkan Karaman da dahil oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi internet sitesine bir açıklama yapan Karaman, Fenerbahçe'ye gelerek hayalini gerçekleştirdiğini dile getirdi.

   Transfer sürecinin ardından ilk kez konuşan İlkan Karaman, "Kendi takımımdan ayrıldıktan sonra tek isteğim Fenerbahçe’de oynamaktı. Bu süreçte önce Başkanımız Aziz Yıldırım’dan, ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Semih Özsoy ve Fenerbahçe’deki her kademeden çok büyük ilgi ve yakınlık gördüm. Bu hayalimin gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyum. Büyük Fenerbahçe camiasının beklentilerine cevap vermek için çok çalışacağım. Fenerbahçe, parçası olmaktan gurur duyduğum ve basketbol ile ilgili hedeflerimi gerçekleştirmek istediğim tek yer. Tek amacım takımın başarısına katkı yapmak. Fenerbahçe Ülker’i hem Türkiye’de, hem de Euroleague’de hedeflerine ulaştırmak için elimden geleni yapacağım. Burada olmama büyük katkısı olan başta Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Özsoy ile Fenerbahçe Ülker camiasına çok teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.
 • Piazon
  Kayitli Üye


  Kayıt: 20-12-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 8012
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • TBF kararını verdi!

   Türkiye Basketbol Federasyonu, İlkan Karaman'ın Fenerbahçe Ülker ile imzaladığı sözleşmeyi onayladı.


   Galatasaray Medical Park’ın 2 sezon önce 5 yıllık özel sözleşme imzalattığı 22 yaşındaki İlkan Karaman’ın Fenerbahçe Ülker’le anlaşması iki büyük kulübü karşı karşıya getirmişti. Konuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu son kararını verdi. Fenerbahçe ile Galatasaray’ın arasını açan İlkan Karaman konusunda gelişmeler Sarı-Lacivertli ekipten yana oldu.

   Türkiye Basketbol Federasyonu, İlkan Karaman'ın Fenerbahçe Ülker ile imzaladığı sözleşmeyi onayladı.

   HAYALİ F.BAHÇE'YDİ

   Fenerbahçe'nin 3 yıllığına renklerine bağladığı Milli basketbolcu İlkan Karaman, transferi sonrasında ilk açıklamasını yapmıştı. Tek isteğinin Fenerbahçe Ülker’de oynamak olduğunu belirten Milli basketbolcu, hayalinin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirmişti.

   TBF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

   "Sporcu İlkan Karaman hakkında Federasyonumuza ibraz edilen evraklar ve sporcunun durumu mevzuat çerçevesinde değerlendirilmiş olup, ilgili birimlerce incelenmesi sonrası; sporcunun Fenerbahçe Spor Kulübü ile imzalamış olduğu TBF Tek Tip Sözleşmesi'nin tesciline karar verilmiştir.

   Fenerbahçe, Galatasaray ve Karşıyaka Kulüplerinin dâhil olduğu ve kamuoyuna yansıyan transfer işlemleri konusunda TBF konunun daha iyi anlaşılabilmesi amacı ile aşağıdaki açıklamaların yapılmasını gerekli ve yararlı görmüştür.

   -Sözleşmeli Sporcular Lisans, Tescil ve Transfer Yönetmeliği çerçevesinde Karşıyaka Kulübü 24.08.2011 tarihinde sporcu İlkan Karaman ile TBF kurallarına uygun iki yıllık “Tip Sözleşme” yapmış ve tescil ettirmiştir.

   -Karşıyaka Kulübü 12.07.2012 tarihinde bahse konu sözleşme şartlarında yazan hususları değerlendirerek ve yönetmeliklerde öngörüldüğü şekilde sporcunun bonservisini imzalamak sureti ile sözleşmeyi sonlandırmıştır. Durum, KSK tarafından TBF'ye de bildirilmiştir.

   -Bu şekilde serbest kalan sporcuların, oyunculuk yapabilmeleri için, Sözleşmeli Sporcular Lisans, Tescil ve Transfer Yönetmeliği'ne uygun olarak herhangi bir kulüp ile TBF resmi 'Tip Sözleşmesi'ni imzalaması ve Federasyona tescil ettirilmesi gerekmektedir.

   -Serbest kalan sporcu İlkan Karaman, bu şekilde mevzuata uygun Tip Sözleşmeyi, Fenerbahçe Kulübü ile 16.08.2012 tarihinde imzalayarak, Federasyona 17.08.2012 tarihinde ibraz etmiş ve anılan sözleşme yapılan incelemeler sonucunda bugün tescil edilmiştir.

   Bilindiği üzere; Mevzuat ve Tahkim Kararları gereğince, Federasyon tarafından tescil edilmeyen ve tarafların kendi aralarında 'özel' olarak imzaladıkları, 'Özel sözleşme, özel fesihname ya da özel nitelikteki her türlü evrak', Federasyon tarafından hukuken dikkate alınmamaktadır. Bugüne kadar bu yönde pek çok uygulama TBF tarafından yapılmıştır. İlgili taraflardan GS Kulübü de buna örnek bir durumu yaşamıştır.

   Diğer taraftan T.C. Anayasası'nın, Sporun Geliştirilmesi ve Tahkim başlıklı 59. maddesinin 29.03.2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Ek Fıkrası' çerçevesinde, taraflar arasında ortaya çıkacak 'Özel Sözleşmelere' dayalı maddi ihtilaflarda, Federasyonlar ancak tarafların tamamının yetki vermesi halinde konuyu inceleyerek karara bağlayabilmekte, bunun dışındaki parasal ihtilaflar, özel sözleşmeye aykırılık, özel sözleşmelerdeki taahhütleri ihlal vb. konularda 'Adli Yargı Mercileri' yetkili bulunmaktadırlar.

   Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

   Türkiye Basketbol Federasyonu"
 • BoMccalebb4
  Kayitli Üye
  Kayıt: 02-07-2012
  Yaş: 29
  Mesajlar: 206
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • ergin ataman a soruyorum noooooooooldü
   ________________________
   Pierre Van Hoojidonk
   Nicolas Anelka
   Alexsandro De Souza
   Roberto Carlos
   Dirk Kuyt
 • aaN
  Kayitli Üye
  Kayıt: 29-08-2012
  Yaş: 28
  Mesajlar: 12
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • BoMccalebb4 tarafından gönderilen mesaj
   ergin ataman a soruyorum noooooooooldü


   Ben konuştum Ergin Atamanla futboloyuncusu1907 sıkıntı yapmasın bir şey olup bittiği yok Diana Taurasi'nin kaptırılmasını hazmedemeyip intikamını lüzumsuz adamlara 3, 5 katı fazlasını verip transfer edip boş muhabbet yapmasın dedi.
 • Reklam
 •  
 • Melih_Korkmaz__
  Kapali Hesap
  Kayıt: 17-01-2011
  Yaş: 27
  Mesajlar: 1280
  Takımı: Fenerbahçe SK
 • Lumos
  Kayitli Üye


  Kayıt: 08-04-2007
  Yaş: 23
  Mesajlar: 746
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Zaten Fenerbahçe almak isterse bize nasıl söz düşer? Hamit'i de alırlardı isteselerdi. Sizin dediğiniz de laf yani, Fenerbahçe dururken biz nasıl oyuncu alırız?


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting