• intern
  Özel Üye
  Kayıt: 02-08-2005
  Yaş: 35
  Mesajlar: 1855
  Takımı: Çorumspor
  • Bir çoğu FM'deki kariyer hikayesini forumda paylaşırken bunu resimlerle süslemek istiyor. Fakat nasıl yapılacağını bilmediğinden kariyeri sadece yazıdan oluşuyor.

   Aynı şekilde FM Yardım Hattı'na karşılaştığı hatanın resmini koymak isteyen arkadaşlarda bu sorunu yaşıyor.

   Bu nedenle bu konu hakkında bir bilgilendirme yazısı yayınlıyoruz:

   Oyundan görüntü (ss) nasıl alınır?

   Bunun için herhangi bir programa ihtiyaç yoktur. Yapmanız gereken oyundayken görüntü almak istediğiniz yerde "Alt+f9" a basmaktır. Oyun otomatik olarak görüntüyü "Belgelerim/SportsInteractive/FM 2009/Screenshots" bölümüne kaydeder.

   Bu görüntüyü forumda nasıl yayınlarım?

   Öncelikle yayınlamak istediğimiz resme sağ tıklayıp "Birlikte Aç" diyoruz. Buradan "Paint" programını seçiyoruz. (her bilgisayarda paint vardır). Daha sonra resmi forum kurallarına uygun hale getiyoruz (yani maximum 800*600 boyutuna). Daha sonra "Dosya-->Farklı Kaydet" deyip ".jpeg" olarak istediğimiz yere kaydediyoruz.

   Ardından bir resim upload sitesine giriyoruz. (Biz burada en meşhur site olan imageshack.us sitesini örnek olarak aldık). Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor:


   Buradan "GÖZAT"a basıp yayınlamak istediğimiz resmi seçiyor ve "Aç" a basıyoruz. Ardından alt tarafta yer alan "Host it!" e basıyoruz.Kısa bir beklemenin ardından karşımıza şöyle bir ekran geliyor:   Eğer resmimizin ufak boyutta gözükmesini ve üzerine basınca büyümesini istiyorsak "Thumbnail for forums" da yer alan linklerden birini (1 yada 2 farketmez) kopyalıyoruz.
   Eğer resmimizin orjinal boyutunda forumda yer almasını istiyorsak "Hotlink for forums" da yer alan linklerden birini (1 yada 2 farketmez) kopyalıyoruz.

   Son olarak kopyaladığımız linki mesajımıza yapıştırıyoruz.

   İŞTE BU KADAR...


   ***intern***

   Son güncelleme 10.12.2008, 15:58 tarihinde intern tarafından yapıldı.

   ________________________
   Etikete gerek var, eskiler çabuk unutuyormuş...

   Aralık 2010'da emekli olmuştur.


   ***intern***
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting