• OziLy
  Haber Editörü
  Kayıt: 24-03-2007
  Yaş: 24
  Mesajlar: 3904
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Kasım maçları iptal..

   NBA'de lokavtın sona erdirilmesi için yapılan görüşmelerde dün gece de anlaşma sağlanamadı ve kasım ayındaki tüm maçlar iptal edildi.   NBA Başkanı David Stern, yaptığı açıklamada, şu aşamada anlaşma olmadığını ve bu şartlarda iki haftada oynanması gereken maçların da iptal edilmesinin gerektiğini söyledi.

   Daha önce, kasım ayında başlayacak 2011-2012 sezonunun ilk iki haftasının ertelendiğini açıklayan Stern, kasım ayındaki tüm maçların iptal edildiğini ve lokavt nedeniyle bir takımın normal sezon boyunca 82 maç yapamayacağını belirtti.

   NBA'de, oyuncular sendikası ve takım sahipleri arasında gelirlerin paylaşılması konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine 1 Temmuz'da lokavt kararı alınmış, anlaşmazlığın sürmesi üzerine 2011-2012 sezonunun 1 Kasım'da başlayacak ilk iki haftası iptal edilmişti.

   -ANLAŞMA ÇIKMADI-
   Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA), lokavtın sona erdirilmesi için yapılan görüşmelerde dün gece de anlaşma sağlanamadı ve kasım ayındaki tüm maçlar iptal edildi.

   NBA Başkanı David Stern, yaptığı açıklamada, şu aşamada NBA takımlarının sahipleri ve oyuncular sendikası arasında anlaşmaya varılamadığını ve bu şartlarda iki haftanın daha iptal edilmesinin gerektiğini söyledi.

   Daha önce, kasım ayında başlayacak 2011-2012 sezonunun ilk iki haftasının ertelendiğini açıklayan Stern, kasım ayındaki tüm maçların iptal edildiğini ve lokavt nedeniyle bir takımın normal sezon boyunca 82 maç yapamayacağını belirtti.

   -3 günde sonuç çıkmadı-
   New York'da üç gündür aralıksız süren görüşmelerde bazı ilerlemeler kaydedilse de bunlar lokavtın tamamen bitmesi için yeterli olmadı.

   Görüşmelerde özellikle iki madde, anlaşmazlık konusu olarak masada bulunuyor. Oyuncu maaşları ile ilgili maddede ilerleme sağlandığı, ancak görüşmelerin NBA gelirlerinin paylaşılması konusunda tıkandığı belirtiliyor.

   NBA takımlarının sahipleri, ligdeki 30 takımdan 22'sinin geçen sezon zarar ettiğini ve bu nedenle oyuncu gelirlerinin azaltılması gerektiğini savunuyor.

   Yöneticiler, ilk önce son sözleşmede yüzde 57 olarak belirlenen oyuncu gelirlerini yüzde 47'ye çekmek ve oyuncularla daha kısa süreli kontratlar imzalanmasını talep ettiler.

   Oyuncular sendikası ise görüşmelerde, yüzde 57 olan gelirleri yüzde 53'e indirmeyi kabul etti. Son görüşmelerde oyuncular bu oranı yüzde 52,5'e kadar çekmişti.

   Oyuncular sendikası, dünkü görüşmede bu oranı yüzde 52'ye düşürmeyi de kabul etti, ancak takım sahipleri bu oranın yüzde 50-50 olarak belirlenmesinde ısrarcı oldu.

   -Oyuncular, gerekli tavizi verdiğini düşünüyor-
   NBA Başkanı Stern, açıklamasında, sendika yetkililerinden Billy Hunter'ın, ''Yüzde 52'den bir kuruş aşağı olmaz'' dediğini ve dosyalarını alıp odayı terk ettiğini dile getirdi.

   Stern, kasım ayını maçsız geçmenin vereceği maddi zararı da hesaplayacaklarını ve sonraki tekliflerini buna göre şekillendireceklerini belirtti.

   Hunter da, yaptığı açıklamada, çok taviz verdiklerini ama yetmediğini söyledi. Hunter, Sendika Başkanı Derek Fisher ile daha önce yüzde 50'lik bir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini ifade ettiklerini belirterek, takım sahiplerinin de geri adım atmaması nedeniyle anlaşmaya varılamadığını kaydetti.

   Fisher ise, ''Bugün anlaşma günü değildi. 10 yıllık bir anlaşmayı aceleye getiremeyiz'' diye konuştu.

   Oyuncular, başta yüzde 57 olan paylarından yüzde 52'ye inmeleri nedeniyle 10 yıllık anlaşmada toplam 1,5 milyar dolarlık taviz verdiklerini, başka taviz veremeyeceklerini belirtiyor.

   Taraflar arasında şu an başka bir görüşme yapılması planlanmıyor. NBA tarihinde ikinci kez maçlar iş sözleşmesindeki bir anlaşmazlık nedeniyle ertelendi. Daha önce benzeri bir kriz 1998-1999 sezonunda meydana gelmiş ve o dönem normal sezonda bir takım 82 yerine 50 maç yapmıştı. 1998-1990 sezonu şubat ayında başlamış, lokavt 204 gün sürmüştü.
   ________________________
   SoccerCenter.Net | OziLy

   İletişim

   Twitter
   Facebook

   Beşiktaş Anadolu Lisesi
 • Reklam
 •  
 • _AsiRuH_
  Kapali Hesap


  Kayıt: 22-08-2008
  Yaş: 28
  Mesajlar: 4485
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Bize kalırsa tüm sezon iptal edilsin , zaten artık başlasa da tadı olmayacak. Türkiye'den hiç bi kanalda şu an için NBA yayın haklarını almış değil , alacak gibi de görünmüyor.
 • mixer
  Kayitli Üye
  Kayıt: 01-01-2010
  Yaş: 44
  Mesajlar: 110
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Beşiktaşlı arkdaşlarımız hiç bitmesin diyor...Tabii benim takımıma da D-Will gelse bende öyle derdim
 • Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 31
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Basket takımı ligde 3'de 3 yaptı. Nazar değmesin. Hiç bitmez inşallah
 • AnatoL
  Kayitli Üye
  Kayıt: 07-12-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 2842
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • lokavt illa ki biter. nba'in değer kaybetmesini hiçbir amerikalı istemez. bu yüzden birileri el atar düzeltir durumu
   ________________________
   Vefa Lisesi©1872

   Sorunlarınız için özelden ulaşın. Yazdığım konulara tekrar dönemiyorum.
 • _AsiRuH_
  Kapali Hesap


  Kayıt: 22-08-2008
  Yaş: 28
  Mesajlar: 4485
  Takımı: Beşiktaş JK
  • NBA ' de anlaşmanın sağlanamadığı konu, NBA gelirlerinden oyuncuların alacağı paymış. NBA %50 diyor, oyuncular %52'de diretiyor.Aradaki %2 'lik fark yaklaşık 800 milyon dolara tekabül ediyor.

   E siz düşünün %2 si 800 milyon dolarsa toplam gelir 40 Milyar Dolara tekabül ediyor Yuh yani NBA'in çok büyük bi marka olduğunu biliyorsum ama bu kadar olduğunu tahmin etmek gerçekten çok zor.


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting