• mursel134
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • konaminin Bu pacth ı oyunun birçok sorununa ilaç niteliğinde. orjinal oyun sahipleri hemen kullanabilir.

herkeze hayırlı olsun

http://uk.games.konami-europe.com/news.do;jsessionid=CEF2DDC64A38131B52C31FD95FC8BD1B?idNews=294

03.12.2007
      New PC-Patch 1.20 for PES 2008 now available

Konami Digital Entertainment GmbH has released a new patch for the PC-DVD version of its PES 2008 title.

The free update corrects issues related to network connections, and adresses the slowdown that affected online play. The match-making system has also been enhanced, while some incompatibilities with graphic cards and Vista have been resolved.

Konami is committed to continually enhancing users’ gameplay experiences, and will continue to look into ways of improving PES 2008.

Recent Updates:

1) Searching for opponents in “Quickmatch” tries first to pair you with players having a good connection

2) Occasionally appearing slow downs during matches have been fixed to improve game play quality

3) Some changes to the network structure have been introduced in order to solve issues for users which are not able to connect to opponents

4) Issues with Windows Vista causing PES 2008 not to recognize the full amount of the video card's VRAM have been fixed.

5) Various other minor issues have been corrected

Son güncelleme 29.12.2007, 01:18 tarihinde mursel134 tarafından yapıldı.
  • Reklam
  •  
  • hhyx
    Kayitli Üye

• orjinalde çalışıyorsa türkiyedeki pescilerin %95'i kullanamaz demektir.:) indirdim read me'sine baktım yine internet üzerinden oynamak isteyipte sorun yaşayanlar için hazırlanmış bir yama. normal kullanıcılar için birşey yazmıyor.oyun şuan bu bilgisayarda kurulu olmadığı için deneyemedim.
  • Reklam
  •  
  • mursel134
    Kayitli Üye

• Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: hhyx
      orjinalde çalışıyorsa türkiyedeki pescilerin %95'i kullanamaz demektir.:) indirdim read me'sine baktım yine internet üzerinden oynamak isteyipte sorun yaşayanlar için hazırlanmış bir yama. normal kullanıcılar için birşey yazmıyor.oyun şuan bu bilgisayarda kurulu olmadığı için deneyemedim.

1 ve 3. maddeler network sorunları için 2,4 ve 5 oyunun genel yapısındaki değişiklikler için.

mesela 2. maddede diyor ki:

Oyunda bazen meydana gelen yavaşlama sorunu düzeltildi, oyunun oynanabilirlik kalitesi geliştirildi.

Son güncelleme 03.12.2007, 14:09 tarihinde mursel134 tarafından yapıldı.
  • R2.Savage
    Moderator

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Ekran kartı ve Vista sorunlarına önem verilmesi önemliydi.Hemen indirip deniyorum.Umarım gözle görülür bir gelişme yapmışlardır...
      ─────────────────────────────────────────────
      All success comes from a combination of implementation and knowledge.
      Knowledge alone is meaningless without action.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting