• Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • MOR VOSVOS

   - bölüm I -

   Hafıza Kaybı ve Doğuş:

   I-)

   O, şu anda kendini tüm dünyadan soyutlanmış hissediyordu. Şu anda sanki nerdeyse tüm insaoğlundan uzak, ıssız bir arazide, kaza geçirmiş bir Ford Anglia'in yanıbaşında, yerde, sessiz ve hareketsiz yatıyordu. Kulağına gelen ses sadece rüzgarın sessiz fısıltısıydı... Yapraklar hışırdıyor, salınıyor, sanki dünyaya yeni gelmiş bu insanın önünde eğilerek onu selamlıyordu. Fakat o anda o, bunların tüm hepsinden uzak bir hissizlik içindeydi. Sessizdi, hareketsizdi... Kalbinde anlaşılması pek de güç olmayan aşırı hızlı bir çarpıntı vardı; yerde öylece baygın bir halde yatarken tüm hissedebildiği rüzgarın fısıltısı ve bazal metabolizmasının dalga geçer gibi verdiği kalp çarpıntsıydı.
   Gözlerini açmak istedi...
   Ve ne göreceğinden habersiz, ortasında bebekleri olan, dünyaya açılan - öyle olmasını umuyordu - iki beyaz kürenin deriden perdelerini kaldırdı.
   Ve gözleri acımadı.
   Evet, gözlerini ilk defa açıyor gibi geliyordu kendisine, ama beklediği acı gelmedi: Gözlerinin önüne batmakta olan güneşin kızılımsı altın rengi geldi. Ve bulutlar; minik duman kümeleriydi...
   “Burası Cennet mi?” diye düşündü.
   Gözlerini biraz daha indirdiğinde uzayıp adeta sonsuzluğa giden çift şeritli yolu gördü... Ve yol kenarında seyrek üç beş tane küçük ağaç... Ve koyu sarı çim topluluğu.
   O anda tüm sinir hücrelerine korku dalgası hâkim oldu: kalbi artık daha hızlı atıyordu, vücuduna kan daha hızlı yayılıyordu, daha hızlı nefes alıp veriyordu... Ölüm korkusu duyuyordu...
   Daha kim olduğunu bilemeden, burada ne işi olduğunu öğrenemeden ve hatta neden burada bir kaza olduğunu öğrenemeden öbür tarafı boylayacaktı.
   Külüstür Anglia tam dibindeydi. Ona yaslanarak ayağa kalkabilirdi belki de, tabii hâlâ kullanabildiği bir çift ayağı varsa... Hemen baktı. Evet, orda duruyorlardı fakat onları kıpırdatabilecek miydi ki? Nasıl emir verebileceğinden habersiz, hatta farkına varmadan sağ ayağını kaldırdı önce. Sonra da diğerini... Ayak parmaklarını oynattı.
   Oh!
   Peki ya elleri?
   Onlar da hareket etti.
   Peki ya yüzündeki derin yaralar... Daha doğrusu böyle bir şey var mıydı? Bilmiyordu. Öğrenebileceği tek yer, eğer olur da ayağa kalkabilirse, Anglia'nın - tabii varsa - kırık olmayan bir camıydı; aynaların sağlam olmasını beklemiyordu.
   Zorlukla ve acıyla da dolu olsa inadına inat, ayağa kalkabildi. Fakat kalkar kalkmaz aynı korkuyla yeniden yüzleşmek zorunda kaldığını hissetti. Yüzüne bakmalı mıydı?
   Cevap, hayır, oldu; henüz değil.
   O yüzden de araca pek yaklaşmadan tepesinde tüten dumanı seyretmeye koyuldu. Aslında yapacağı başka hiçbir şey de yoktu. Kim olduğunu, buraya nasıl geldiğini bilmiyordu. Sonsuzluğa doğru giden yola bakmak da kararını değiştirmemesine yardımcı oluyordu. Galiba burdan kimse geçmeyecekti. Açıkçası işin en acımasız yanı da buydu: Orda öylece çömelmiş otururken, yanan Anglia'yı seyretmekten başka bir seçeneğinin bulunmaması. Kimdi, kim bilir? Neredeydi? Buraya nasıl gelmişti?
   Orda oturalı dakikalar ya da belki de saatler geçmiş olabilirdi, ama yine de kimsenin geçtiği yoktu yoldan. Hava da kararmaya başlıyordu. Güneş çoktan, uzakta tek tük seçilebilen sisli tepelerin ardında batmıştı. Gökyüzünde hafif bir sigara dumanı andıran bulutlar vardı. Ve parlak, ışıl ışıl yıldızlar...

   II-)

   Sesi duyduğunda saat gece yarısını geçmişti. Hatırlayacak ya da düşünecek pek bir şeyi olmadığından - tabii, kim olduğunu ve burada ne aradığını saymazsak - rahat uyuyabilmişti. Ama sonuçta sesi de duymuştu ve uyanmıştı rahatça.
   Fazla düşünmeden olabileceği en seri şekilde ayağa kalktı ve birden kendini yola attı. İlerden gelen arabanın uzun farları gözlerini kamaştırıyordu. Ama buna kızmıyordu. Sonuçta biri onu kurtarmak için gelmişti.
   Her iki kolunu da olabildiğince hızlı sallıyordu. O anda kim olduğunun ya da nerde bulunduğunun hiçbir önemi yoktu; onu buradan birisi kurtarsın, bu yeterdi onun için.
   Araba yavaşlayarak durdu. Farları söndü. Tıkırdayan motoru sustu. Gözleri karanlığa alışmakta güçlük çeken genç adam birkaç saniye başı öne eğik bekledi. Sonra öndeki arabanın kapısı açıldı. Sonra da yerde tıkırdayan yumuşak ayak sesleri duydu. Ama hiçbir şeye bakamıyordu. Gözleri öylesine kamaşmıştı ki...
   Ayak sesleri çiçeğimsi bir koku da getiriyordu beraberinde. Bu koku genç adama karşısındakiyle ilgili, onun sıcak, cana yakın biri olacağıyla ilgili bir önyargı getirdi.
   Sonunda gözleri karanlığa alıştığında karşısındakine baktı: Omuzlarından daha aşağı düşmeyen kızılımsı kahverengi saçları vardı karşısındaki genç kızın. Teni hafif esmerdi. Boyu da tam kendi gibi ama bir-iki santim kısaydı. Üzerinde mor bir bluz ve koyu yeşil, diz altına gelen tayt vardı...
   Ama sonra kız konuştu: "Bu kadar incelemeden sonra herhalde kim olduğunu da söylersin."

   III-)

   "Ha... Şey... Affedersin... eee..."
   "Yoksa bir adın yok mu?"
   Genç adam şaşkınlık içerisindeydi. Durumunu karşısındakine nasıl anlatabilirdi ki? "Ee... Affedersin ben hafızamı kaybettim de. Ee, bir de şu gördüğün araba var ya, ondan sadece küçük bir yara iziyle – o da sanırım - çıktım ve nerde olduğum hakkında hiçbir fikrim yok" mu diyecekti?
   Sessiz de kalamazdı...
   Genç kız elini uzattı. "Ben İlkay. Ve tanıştığımıza memnun oldum." Sesi ince, eli de zayıf, ince deriliydi.
   Genç adamın kalbi yine attı hızlı hızlı. Yüzünün kızardığını da hissetti hatta. Ama vaktin gece yarısı olduğuna şükrediyordu.
   Tam elini uzatacakken genç kız elini çekti. Sonra genç adam da elini çekti; ama tam çekerken bu sefer de genç kız elini uzattı. Genç adam da uzattı. Ve genç kız tam elini çekerken genç adam İlkay'ın elini yakalamayı başardı.
   Bir an için birbirlerine öylece baktılar ve neden sonra da aynı anda gülmeye başladılar. Ve hazır genç kızın elini yakalamışken de, sonra olacağına şimdi olsun, dedi ve “Ben de, Geçmişi olmayan adam," dedi.


   Gizemli Kız:

   I-)

   "Niçin burada olduğunu hâlâ açıklamadın," dedi kız. Sıcak bir gülümsemesi vardı.
   "Pek açıklayabileceğimi sanmıyorum. Burada nasıl bir kaza olduğunu ve hatta niçin bir kaza olduğunu kesinlikle bilemiyorum."
   Genç kız biraz düşünür gibi durdu, sonra da, "Bana katılmak ister misin?" dedi.
   İlkay'ın sıcaklığına karşın yine de ona güvenmekte tereddüt ediyordu. Bu yüzden de tekrar ardındaki yola baktı; sonra da ileriye: Başka bir çaresi yok gibiydi. Ama yine de temkini elden bırakmadan, "Nereye gidiyorsun?" diye sordu.
   "Ha, işte! Ben de bunu sormanı bekliyordum. Bir dakika bekler misin?"
   Genç kız tekrar arabaya döndü. Tek kapılıydı araba ve küçük bir tosbağa gibi duruyordu. Karanlıkta rengi pek seçilemiyordu ama o, küçük tosbağanın mor renkte olduğuna emindi. Daha fazla incelemeye fırsat bulamadan İlkay geldi. Elinde harita vardı...
   Haritayı yere koydu. Sonra çömeldi. Onun hareketlerini izleyen genç adam da aynı İlkay gibi yere çömeldi ve haritaya bakmaya koyuldu.
   "Yanıma yaklaş," dedi genç kız. "Oradan biraz dünya ters gibi durabilir."
   Güldüler.
   Genç adam İlkay'ın yanına yaklaştı ve o da İlkay gibi büyük kâğıt parçasına bakıyordu şimdi.
   "Uzun zaman önce bir yolculuk planladım," dedi İlkay, direkt, genç adamın gözlerine bakarak. Genç kızın açık kestane rengi gözleri vardı.
   "Gözlerin çok güzeel!" dedi genç kız.
   Genç adam ne yapacağını bilemedi. "Öyle mi?" diyebildi sadece.
   "Evet, yeşil..."
   "Sahi mi? Şey... Sağ ol..."
   Bir saniye daha öylece birbirlerine baktılar sonra tekrar haritaya bakmaya koyuldular. Genç adamın nedense kalbi daha da hızla atmaya başlamıştı. Neyse ki vakit geceydi; çünkü yüzünün de hafiten kızardığı hissedebiliyordu.
   "Burası bizim başlangıç noktamız, " dedi İlkay küçük bir ada ülkesini göstererek. Gösterdiği nokta İrlanda’ydı.
   "Ne yani, şimdi biz İrlanda’da mıyız?"
   "Evet. "
   Adamın kafası iyiden iyiye allak bullak oluyordu; önce hafıza kaybı ve şimdi de İrlanda... İrlanda’da da ne işi vardı?
   "Eminim şu anda neden burada olduğunu sorguluyorsundur…"
   Genç adam cevap veremedi, onun yerine haritaya boş boş bakmaya devam etti. Sonra düşünceler bir bir uçuşmaya başladı beyninde. Bu kıza niye güvensindi ki? Ya kaza geçirmesine sebep olan kişi şu kızsa...
   "Sana neden güveneyim," dedi Mete. Zaten rüzgârdan soğuk olan ortam daha da bir soğudu.
   İlkay genç adama uzun bir süre baktı. Yüzündeki sıcak gülümseyiş gitmişti. Arabanın soluk sarı farında genç kzıın yüzü sinirli mi yoksa düşünceli bir biçimde mi duruyordu, belli değildi. Sonra aniden haritayı topladı, arabaya koydu.
   "Bak, eğer benimle güven problemi yaşayacaksan seni hemen burda da bırakabilirim! BAKALIM AÇ SUSUZ NE KADAR DAYANACAKSIN! Hem... hem... ben sana asıl nasıl güvenebilirim, ha?! Yolun ortasında kaza geçirmiş bir adama yardım edelim dedik alt tarafı! Ama yook! Güven problemimiz varmış beyefendiyle nedense! Asıl, ben sana güvenmiyorum! Ya şu külüstür arabaya bak ya! Ya... sen... sen nasıl oluyor da sadece hafif çiziklerle o arabadan kurtulyorsun, hı?"
   Konuşma genç adamın aleyhine geçmişti şimdi - bu arada kazadan hafif sıyrıkla ayrıldığına sevinsin mi oturup ağlasın mı bilemiyordu; eğer elindeki fırsatı da kaybederse burda, aynen İlkay'ın dediği gibi, aç ve susuz bir şekilde tek başına kalakalabilirdi. Ne yapacağını bilemez bir şekilde kekelemeye başladı; ama İlkay başlamıştı bir kez saydırmaya...
   "Bir dakikaaa..." dedi sanki asıl olayı anlamış gibi, "senin kaza maza geçirdiğin yok, değil mi? Kendine sanırım kaza geçirmiş süsü verdin, öyle değil mi?" Yzüünde acayip bir sinir ifadesi vardı.
   Sustu...
   "PİSLİK!" Avazı çıktığınca bağırmıştı İlkay. "Ben gidiyorum!"
   "Dur! Dur..." dedi genç adam.
   Ama kız çoktan vosvosa kapıyı, sert bir şekilde gıcırdatarak açıp binmiş, ve arabanın motorunu çalıştırmıştı... Küçük mor vosvos ufukta yavaş yavaş, paytak paytak kaybolurken genç adamın artık yapabileceği hiç bir şey yoktu.


   II-)


   Ne kadar da büyük bir hata yapmıştı...
   Şimdi koskoca yolda bir başına kalmış, belki başka biri geçer diye bekliyordu. Ama yaklaşık yarım saatt kadar bekledikten sonra yapabileceği tek şey için, belki kız ilerde bir yerde durmuştur, diye düşünüp yola koyulmak üzere ayağa kalktı. Belki de yol hemen biterdi ve belki de başka bir şehir - abartmıştı - ya da köy, kasaba filan bulabilirdi... Yürümeye başlamadan önce arkasına birkez daha baktı. Nedense arabanın içinde işine yarar herhangi bir şey bulamayacağından yüzde yüz emindi. Bu yüzden böyle bir zahmete katlanmak istemedi, sadece son bir kez kendisiyle arasında garip bir bağ kurduu Ford Anglia'ya bir kez daha baktı ve yola koyuldu.


   *   Bİr buçuk saat yürüdü. Ayakları taş kesmeye başlamıştı. Ne bir yaşam belirtisi ne de bir ışık direği... koskoca yol bomboştu ve artık açlıktan karnı ağrımaya başlamıştı. Hava da hafiften kararıyordu. Daha fazla hareket edebileceğini sanmıyordu. Uyumalıydı... Kendini bir anda yolun kenarındaki çimlere yuvarlanırken buldu.   Rüyaların Başlangıcı:

   I-)


   Kızıl saçlı bulanık bir suret bir gidip bir geliyordu... Derinlerden bir ses, "Şşt... sen... adını bilmediğim adam, kalk... kalk hadi... UYAN!"
   Çimlerin üzerinde sereserpe kendi uyur bulmuş olan genç adam gözlerini açtığında kızıl-kahverengi saçlı, hafif çilli yüzlü, kısa boylu bir kız, üzerine doğru eğilmiş kendisini dürtüyordu.
   Sonunda ayağa kalktı ve şöyle bir silkelendi. Vakit hâlâ gece yarısı idi. Soğuk daha da bastırmış, sert esen rüzgar iliklerine işliyordu. Yolun ortasında motoru çalışır vaziyette duran mor vosvos da sanki rüzgarın etkisiyle hafif hafif ilerliyordu.
   Genç adamın ağzından tek bir söz bile çıkmadı - aynı şekilde İlkay'ın da. Sonunda İlkay, adamı kolundan çektiği gibi vosvosun sağ açık kapısından zorla arabanın içine tıktı. Adam ne olduğunu anlamamıştı. İlkay sertçe kapıyı kapadı, sonra kendi kapısını açtı, onu da sertçe vurup kapadıktan sonra boşta duran vitesi - demek ki arabanın kaymasının sebebi buymuş - bire alıp gaza hafif dokundu ve araba tıkır tıkır ilerlemeye başladı.
   "Katil de olsan ölmene göz yumamazdım," dedi esprili olmayan bir ses tonuyla, "umarım yardımım karşılığında beni canlı bırakırsın."
   Bir an için ikisi de birbirlerine baktı sonra aynı anda ikisi de gülmeye başladı. Belli ki İlkay da kendini zor tutuyordu. Şimdi iki büklüm olmamaya çalışarak bir yandan da yola bakmaya çalışarak araba sürmeye çalışıyordu...
   "Bu özrümü kabul ettin anlamına mı geliyor?" dedi genç adam, yüzü hâlâ güleç.
   "Evet."
   Gerçi adam, egnç kızdan "Özür dilenecek bir şey yok, asıl hatalı benim," diye bir şey demesini bekliyordu, ama bu da hiç yoktan iyiydi...
   Vosvosun içi sıcacıktı. Sünger koltuklar o kadar yumuşak tı ki zaten uykulu olan genç adam iyiden iyiye kenini kaybediyordu... Biraz sonra rüyaya dalmıştı bile... burnunda çiçek kokusu...

   *

   Yeniden Anglia'nın içindeydi. Yolu bomboş bulduğundan artık altındaki külüstürle ne kadar hızlı gidebilirse o kadar hızla gitmeye çalışıyordu. Ta ki bir dört yol ağzının kesiştiği yere kadar... Ne olduğunu anlayamadı; ne bir darbe, ne bir sarsıntı... sanki kaza geçirmiyor gibiydi. Sadece etraf gitgide karanlık olmaya başlıyordu. Nihayet zifiri karanlık bastırdığında artık hiçbir şey düşünemiyor, sadece korku hissediyordu: Sıradakinin ne olacağı korkusu... Ve aniden taklalar atmaya başladığını hissetti. Beli acıdı... İnsan böyle mi - o kelimeyi düşünmek bile istemiyordu - göçerdi (o anda bunu bulabilmişti)?


   *


   Gözünü açtı. Etrafa şöyle bir baktı ve yanında İlkay'ı tekrar gördüğüne o kadar memnundu ki bunu dile getirecek bir kelime Türkçe'de bile yoktu (ya da kendi bildiği kadarıyla).
   Çiçek kokusu, yeniden yumuşak koltuk, vosvosun sıcaklığı...
   "Ne oldu?" dedi İlkay "Yani rüyanı diyorum," dedi genç adamın yüzündeki şaşkın ifadeyi görünce, "-daha doğrusu kabustu herhalde artık- her neyse, ne gördün?"
   Genç adam bir süre öylece kalakaldı. Sahi, ne görümüştü onu o kadar korkutacak? Kekeleyerek, çaresizce, "Bilmem-" dedi.
   "Nasıl yani, hatırlamıyor musun?"
   "Çok garip, ama, evet-"
   "İlginç." İlkay'ın yüzünde anlamaz bir ifade - sanki yapmacıktı - yola bakarak arabayı sürmeye devam etti.
   İrlanda'da güneş doğmuş, yeşilin her tonu yol kenarında iyice belirleşmeye başlamıştı. Ama hava sıcaktı; bu yüzden de genç adam camı, İlkay'dan izin aldıktan sonra - "İzin almana gerek yok, kendi araban gibi kullanabilirsin," demişti İlkay - aralayıp serin rüzgarın biraz da arabanın içine girmesine izin verdi.
   Oldukça dinçti şimdi. Güneş ışığı o ve diğer korkuları da beraberinde götürmüştü çoktan. Genç adam artık kendini daha ferah hissediyordu. İnanılmaz derecede özgürdü artık. İlkay'ın peşinden her yere de giderdi; çünkü kim olduğunu, nerden geldiğini bilmiyor, hafızasını kaybetmeden önce neler olduğuyla ilgili de hiç bir fikri yoktu.
   "Ee, nereye gidiyoruz?" diye sordu İlkay'a.
   "Şu andan bahsediyorsan, önce bir kasabaya uğrayıp biraz erzak filan edineceğiz. Paran yoktur eminim." Ama bunu karşısındakini yermek amacıyla ya da acıma duygusuyla değil de daha çok düz, ifadesiz bir sesle söylemişti.
   "Malesef..." dedi sitemle, genç adam.
   "Neyse o zaman, zaten geldik; bak şurada, ilerde."
   İlkay'ın dediği doğruydu. Yavaş yavaş küçük bir kasabaya yaklaşıyorlardı. Genç adam arabanın saatte ne kadar kilometre hızla gittiğine baktı: Saatte ortalama elli, altmışla gidiyorlardı ve benzin deposu da ağzına kadar doluydu.
   "İlginç," diye düşündü kendi kendine genç adam. "Demek ki, bundan önceki yerleşim yeri çok uzakta değildi."
   Ama sesini çıkarmadı. İlkay'la yine bir güven sorunu tartışmasına dönmek istemiyordu.

   BEĞENİRSENİZ DEVAM EDECEĞİM, ŞİMDİLİK BU KADAR YAZDIM... LÜTFEN YANLIŞLARIMI BELİRTİN VE DOĞRULARIMA ÖVGÜ DUYUN! (ŞAKA TABİKİ SONUNCUSU:))

   Son güncelleme 29.07.2008, 12:29 tarihinde Deathly Hallow tarafından yapıldı.

   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Reklam
 •  
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • kimse bakmıyor mu yaw:/ şu anda okuyorsanız bile yorumlarınızı bekliyorum...
   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Imagine
  Kayitli Üye
  Kayıt: 03-09-2004
  Yaş: 25
  Mesajlar: 965
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Betimlemelerin güzel olmuş, hikâye de ilginç ancak kişiler arasındaki diyaloglar biraz basit gibi geldi bana, daha anlamlı basit olmayan diyaloglar kurabilirsen çok daha güzel olur diye düşünüyorum. Kolay gelsin
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • evet oraları biraz hızlı geçtiğimden olabilir tşk. ederim. özellikle betimlemelere çalışıyorum;) zaman buldukça yazmaya ve kendimi geliştirmeye çalışacağım. ilk çalışmam sanırım diyaloglar üzerine olacak. nedense bu yönde çok zayıfım ztn fazla da konuşmayan birisiyim. sadece hikayeyi etkileyecek konuşmalar geçiyor. daha iyi olmalı... nese yorumlara devam. başka başka...
   bu arada resim ekledim nasıl olmuş?:)

   Son güncelleme 24.07.2008, 18:53 tarihinde Deathly Hallow tarafından yapıldı.

   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • DEVAMI...

   "İlginç," diye düşündü kendi kendine genç adam. "Demek ki, bundan önceki yerleşim yeri çok uzakta değildi."
   Ama sesini çıkarmadı. İlkay'la yine bir güven sorunu tartışmasına dönmek istemiyordu. Araba kasabaya girmek için yavaş yavaş sağa viraj alırken artık hiçbir şey düşünemediğini farketti; olanlarla veya olacaklarla ilgili...
   Nedense yanındaki kıza karşı güvensizliği tamamen kalkmıştı. Bu yüzden rahatça onunla konuşabileceğini düşündü.
   "Nereden geliyorsun, sahi," dedi genç kıza. Açık camdan içeri serin yaz rüzgarı girerken kızın yüzünün önünde kızıl-kahverengi saçları uçuşuyordu, ama yine de onun gülümsediğini görebiliyordu genç adam.
   "Sandığımdan da uzun sürdü," dedi genç kız. "Kokudan olsa gerek," diye de ekledi.
   "Ne kokusu- n-neye alışmam uzun sürdü?"
   "Diğerlerinden biraz daha farklısın aslında."
   Bu da ne demekti şimdi?
   "Diğerleri-" dedi karın ağrısı varmış gibi kısık bir sesle.
   "İlk otostopçunun kendin olduğunu sanmıyorsun, herhalde," dedi İlkay, arabayı kasabanın hemen girişindeki küçük çeşmenin yanına parkederken. Motoru çalışır halde bırakıp arabadan çıktı. Genç adamı bir çok soruyla başbaşa bırakmıştı. Motor sesi, hafif esen rüzgarın uğultusu, İlkay yürürken sandaletinin yerde çıkardığı tok ses ve tiz ağustosböceği sesinden başka hiçbir ses duyulmuyordu.
   Genç adam İlkay'ın camından baktı. Ama bakar bakmaz İlkay kendi kapısını açar bir halde belirdi. Kendi koltuğunu öne doğru eğip arabanın arkasındaki beyaz poşşetten birkaç su şişesi çıkardı. Sonra koltuğunu tekrar düzeltip çeşmenin yanına yürüdü. Genç adam da biraz hava almak, biraz da İlkay'la konuşmak için arabadan çıkmaya karar verdi.
   Ayaklarını tekrar sert toprağa basmak, kısa süren araba yolculuğundan sonra iyi gelmişti. İlkay ilk şişeyi dolduruyordu; ama o anda ona sorsa mı, sormasa mı bilemiyordu.
   "Diğerlerinden kasıtımın ne olduğunu merak ediyorsun sanırım, öyle değil mi?" dedi genç kız arkasını dönmeden.
   "Aslında-" kekelemeye artık bir son vermeliydi genç adam. Derin bir nefes alıp "Evet," dedi kararlılıkla.
   "Seni asıl ilgilendiren cinsiyetleri mi yoksa nasıl biri oldukları mı?"
   Genç adamın yüzü bir anda kıpkırmızı kesildi. Gerçekten merak ettiği şeyin bu olduğunu kız söyleyince farkına varmıştı. Konuyu değiştirmek için aklına gelen ilk soruya sıkı sıkı sarılarak, "Kokudan bahsediyordun," dedi, sanki İlkay az önce kendisine hiç bir soru yöneltmemiş gibi.
   "Hangi çiçek olduğunu sana söylemeyeceğim. Hem zaten söylesem de hangi çiçek olduğunu tanıyamazsın; çünkü daha önce hiç görmedin. Gideceğimiz yere vardığımızda söylerim; başka türlü olmaz."
   İlkay tüm şişeleri doldurduktan sonra hızla arabaya bindi. Genç adam da kendi koltuğuna oturup kapıyı da gıcırdatarak kapattıktan sonra yeniden yola koyuldular.
   "Kasaba merkezine iniyoruz," dedi İlkay.

   Böyle kısa devam etmeyi düşünüyorum. Düzeltmeler olacak. Bu şimdilik bölümün başının hafif taslak hali. İlham geldikçe ya da aklıma estikçe yazmayı düşünüyorum...

   Son güncelleme 24.07.2008, 19:21 tarihinde Deathly Hallow tarafından yapıldı.

   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Freak.
  Kapali Hesap
  Kayıt: 11-07-2008
  Yaş: 26
  Mesajlar: 3023
  • Hikayeni merak ettim. Fakat kafam çok dağınık şuan. Okuyunca tekrar bir yorum yapacağım. Şu an okuyamadaığım için özür:o.
   ________________________
   İmzanız gereksiz ifadeler içerdiğinden dolayı düzenlenmiştir.
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • önemli değil ama hemen oku yorum yap;);)

   Son güncelleme 24.07.2008, 19:37 tarihinde Deathly Hallow tarafından yapıldı.

   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Freak.
  Kapali Hesap
  Kayıt: 11-07-2008
  Yaş: 26
  Mesajlar: 3023
  • Okudum gerçekten çok beğendim. Anlatış tarzın bnm gibi kompozisyondan hep çakan biri için mükkemmel. Çok detaylı bir yorum yapmak isterdim ancak dediğim gibi bnm gibi bir için fazla bile bu yorum ancak aklıma takılan bişi var bu kişiler İrlanda da ne yapıyorlar? Ne zaman açıklarsın:):o:confused:
   ________________________
   İmzanız gereksiz ifadeler içerdiğinden dolayı düzenlenmiştir.
 • Reklam
 •  
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • her şeyi çin'de bitirmek istiyorum (evet gidecekleri yer çin!) ve her şeyin cevabı orda belli olacak. çok kafa karıştırıcı yapmak istiyorum ki son bölümü okuduğunuzda dudaklarınız uçuklasın:) ama bilgisayara değiştire değiştire geçirmek çok zor oluyor:S o yüzden (aslında bitti sayılır yazdığım defterde. şu anda mısır'dalar...) yavaş yavaş sitede yayınlamayı düşünüyorum. hatta şimdi defteri elime alıp olduğu gibi yazıp aktarsam mı? ama çok basit kaçan bölümler var. nese ben biraz daha uğraşayım;)
   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!
 • Deathly Hallow
  Kayitli Üye
  Kayıt: 30-06-2007
  Yaş: 28
  Mesajlar: 225
  Takımı: Trabzonspor
  • DEVAM...

   "Kasaba merkezine iniyoruz," dedi İlkay.   II-)


   Gerekli eşyaları küçük yerel bir marketten edindikdikten sonra yeniden arabaya döndüler. Küçük mor vosvos olduğu yerde duruyordu. Erzakları arabaya doldurup yeniden kasaba merkezine döndüler.
   Merkez tam bir ferahlama merkeziydi. Yeşilin en açık tonu, güneşin en sarı tonu altında parladıkça parlıyordu. Nerdeyse her ağaçta hepsi birbirinden farklı türlerde kuş bulunuyordu. Söyledikleri birbiriyle tamamen alakasız ama aynı duyguyu paylaşan şarkılar genç adamın içinde bir şeylerin kıpraşmasına neden oluyordu. İlkay'ın saçları havada dalgalanırken yine gülümsüyordu. Belki garip bir fikirdi ama bir an için İlkay'la el ele tutuştuğunu farz etti. Kalbi adem elmasına tüm gücüyle çarparken yine kendi sarışın teninin iyiden iyiye koyu mor ve kırmızıyla karışık bir renk almasına engel olamadı. İlkay hiç bir şeyden haberi yok bir halde etrafına bakarken yine gülümsüyordu. Genç adam kendini onun yanında gerçekten çok güvende hissediyordu. Ve sıcak...
   Böyle düşüncelere dalmışken bir anda İlkay'ın sesi onu daldığı tatlı rüyadan hayata döndürdü.
   "İyi ki gelmişiz, değil mi?" diye sordu İlkay genç adamın göz bebeklerinin içine tatlı bir gülümseyişle genç adamınkileri delercesine bakarak. Genç kızın göz bebeklerinin içi sanki içinde civa varmış gibi parıl parıl parıldıyordu. Işıl ışıldı...
   Kalbi eskisinin - şu ana kadarki en hızlı olanının - nerdeyse birkaç katı daha hızlı atıyordu şimdi. Kalp krizi geçirmeden konuşabildi.
   Hemen, "Evet..." dedi gözlerini kızdan kaçırarak - genç kızın arkasında bulunan parktaki küçük çocuğun elini burnuna götürüşünü seyretmek zorunda kaldı. Kızılımsı kahverengi saçlı kıza yeniden bakarak, "Şu anda hayatımın en güzel gününü geçiriyorum," dedi. "'Hatırlayamadığım kadarıyla'" diye de ekledi gülümseyerek.
   Bir süre daha yürüdüler. Artık ayakları şişmeye başlamıştı genç adamın; fakat genç kızda yorgunluktan eser yoktu. "Nasıl bu kadar uzun süredir yürüyebiliyor?" diye düşündü içinden genç adam. Fakat düşünceleri yine İlkay'ın sesiyle bölündü.
   "Ah... olamaz ya!.."
   Genç adam endişelenmişti.
   "N'oldu?"
   "Anahtarlar- arabanın anahtarları- nasıl böyle bir ahmaklık yapmış olabilirim?"
   "İstersen gidip alabilirim-"
   "Tabii, arabamız çalınmamışsa..."
   "Külüstür bir vosvosu kim ne etsin," dedi genç adam; ama sadece kendi duyablieceğini düşündüğü bir sessizlikle.
   "Gerçekten, istersen he-"
   "Gerek yok. Kendi hatamın cezasını sana çektiremem. Sen beni burda bekle olur mu? Ha, bir de eğer olurda geç kalırsam bil ki başıma bir şeyler gelmiştir-"
   "Nasıl bir şe-"
   Genç adamın bir şey demesine fırsat bırakmadan İlkay uzun saçları omzunda dalgalanarak hızlı ve seri adımlarla gözden uzaklaştı.
   Neden sonra ayağına yumuşak bir cismin dokunduğunu hissetti. Arkasına döndü ve ayağının hemen yanında meşin yuvarlak bir top gördü. Sarışın, on üç-on dört yaşlarında, vücudu terden sırılsıklam olmuş bir genç koşarak yanına geldi.
   "Excuse me, sir- do you mind If I..." (Afferdersiniz bayım- sakıncası yoksa-)
   "Sure," (Tabii) dedi genç adam sakinlikle. Aradan geçen saniyenin onda biri gibi ani bir sürede az önce ne olduğunun da farkına vardı. Bu şoku üzerinden atmaya çalışırken terli vücutlu zayıf çocuk arkasını dönmüş, ardında kafası tamamen karışmış genç adamı bırakarak parkın yeşil çimlerinde üçerlikten yaptıkları futbol maçına geri dönüyordu...

   Son güncelleme 28.07.2008, 17:39 tarihinde Deathly Hallow tarafından yapıldı.

   ________________________
   http://www.facebook.com/group.php?gid=52862217996#/group.php?gid=52862217996

   HP fanları için, bir 19 yıl sonrası hikayesi... Yeni bir seri başlıyor!


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2017 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting