• Thor
    Kayitli Üye

Takımı: FC København
    • Uzun zamandır yeni bir tartışma konusu yoktu. Ülke olarak özellikle çok yakınılan bir konuyu açmak istedim.

Tüm dünyada da yaygın evet, ama Türkiye'de daha fazla korsan yazılım kullanılıyor. Neden korsan yazılım kullanılıyor, nasıl vazgeçilebilir bununla ilgili görüşlerinizi yazın.
  • Reklam
  •  
  • mertonur
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
  • Matthaus
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Kesinlikle ekonomik bende katılıyorum. Bir yazılım değil oyunlardada parası olmayan korsana yöneliyor. Bence bu bir şuç ama herkesin bunları kullanmaya hakkı var ve parası olmayan korsana direk yöneliyor. Ama durumu olupta korsana yönelenleri anlamıyorum. Durumun varsa alacaksın aksi halde bu emeğe saygısızlık diye düşünüyorum.
  • Thor
    Kayitli Üye

Takımı: FC København
    • Ekonomi önemli bir faktör, gerçi oyunlar dışarıda da çok ucuz sayılmazlar ama alım gücü de önemli. Gerçi Football Manager gibi, PES gibi FIFA gibi bütün yıl oynadığınız bir oyun için ayda 10 lira kenara koysanız zaten her yıl orijinal olarak alabilirsiniz.

Bu arada Steam'i kullanın. Her hafta sonu yapılan kampanyaları takip edin, hafta içlerinde de kampanya yapıyorlar ya da özel zamanlarda da (FM 2010 için 10.3.0 yamasının çıkışı, Half-Life'ın çıkış yıldönümü vs) ama asıl büyük kampanyalar Noel ile başlayan ve bir hafta boyunca devam edenler ki Stalker gibi bir oyunu bile $2 civarında bir fiyata alabiliyorsunuz. Mesela ben ayrı bir kampanyada The Orange Box'ı $9.99'a almıştım ve korsan olarak almaya kalksam DVD fiyatıyla falan daha bile pahalıya gelebilir. Oyunların %80'ini çıktığı gibi oynamıyorum bu yüzden belki ama, en azından orijinal olarak sahip olup bu ekstralardan faydalanabiliyorum.

Orijinal oyun sadece kutulu oyun demek değildir yani, dijital olarak daha ucuza alabilirsiniz.
  • Lumos
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Daha çok oyun , program , müzik isteği.Yani bir oyuna , programa vs.50 TL vereceğime , o paraya 15 tane alırım düşüncesi.

Ve ailelerin :
      Oğlum bir oyuna 70 tl çok değil mi ya?  düşüncesi

• Tamamen aile baskısı.(Çocuklara)
      ÖRN: Ya bi git oğlum bi oyuna (PS3) 120 liramı verilir? Kesinlikle almak yasak !
  • el Nino9
    Kayitli Üye

Takımı: Adana Demirspor
    • Tamamen ekonomik ve Alışkanlık.

Misal hayatı boyunca bir oyuna 5 tl vermiş birisi her ne kadar sevdiği bir oyun olsada orjinaline 100tl vermez , çünkü alışkanlık yapmıştır.

Seni Sevenleri Bir Kere Üzdün ! 13.09.19

Comandante Che Guevara
  • Reklam
  •  
  • matias_g_bjk
    Kayitli Üye

• Kesinlikle ekonomik ayda 5 oyun oynasak ortalama 70-80 tlden 300-350 lira para yapıyor...

#4 Manuel Fernandes
      #7Ricardo Quaresma(Q7)
      Beşiktaş JK
      Şereftir bu yolda seninle yürümek
      Hep kol kola Bir gün değil, her gün Beşiktaş!

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2019 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting