• ŞANLI_
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Ben şahsım adına bu konuyu açıyorum. 2 Yıl öncesine kadar deli gibi oynadıgım oyunu 2 senedir oynamıyorum FIFA oynuyorum ve FIFA oynadıkça PES e ihanet ettiğimi bile düşünmüyor değilim.
      Kendi adıma konuşayım insanların fikirleri benim fikirlerimi değiştirebiliyor ben 2 senedir FIFA oynuyorum bundan dönüş yapmak istesem tekrar PES e ne için dönmeliyim cidden belirtir misiniz?
      2 sene önceki oyundan ne değişti sizi etkili kılan şey ne ? Oyunu açmadan önce kafanızda ne kuruyorsunuz da bu oyunu açmanıza sebep olan birşey buluyorsunuz ?

Yoksa oynamanızın tek sebebi alışkanlık mı ? FIFA ya geçişi iyi yapamadıgınız için veya risk almak istemediğiniz için mi PES e devam ediyorsunuz? PS3 Cafedeki çılgınlar gibi bu oyunu oynayanlardan msınız ? Ben merak eden bir playerım ve bu yüzden meraklarım doğrultusunda FIFA ya geçiş yaparken PES i adeta sildim siz gerçekten merak etmiyor musunuz da hep PES oynuyorsunuz? PES te tutuklu kalanların sebeplerini öğrenmek istiyorum sadece çünkü bugün bu oyunu tekrar oynadım ve Türkçe & Türk takımları dışında zerre ilgi çekici birşey yok ki bunun içinde bu oyun devamlı oynanmaz.
  • Reklam
  •  
  • himan
    Kayitli Üye

Takımı: Liverpool
    • aynen kardeşim bende 3 sene öncesine kadar pes oynuyordum sonra FIFA nın büyüsüne kapıldım artık pes oynamıyorum fifa daha gerçekçi hem grafik bakımından hem oynanış bakımından.. pes fanı olan arkadaşlar fifaya da bi göz atsınlar diyorum..

Takımı: Olympique Lyonnais
    • PES'i bırakmıştım 2 senedir, hiç oynamıyordum demolar hariç. PES 2013 oldukça iyi göründü, çok çeşitli gol pozisyonları oluyordu, ve AI oldukça farklı ataklar yapıyordu ama bir oynamaya başladım, on-onbeş maç sonra dayanamadım ve kapattım. O kadar sinir bozucu şeyler var ki oyunda, oyundan zevk almak çok zor. Bir kere sesler korkunç. Zaten spiker malum berbat. Jon Champion'u zaten sevmem, bir de kötü yapmışlar, yanına da Beglin'i koymuşlar, iyice rezil olmuş. Hadi spikeri kapadık, geriye ne kaldı? Bu kadar mı kötü ses efektleri olur, bütün maç boyunca "oooo wohooooooooo ooooooo wohooooooooooo" diye bağıran garip yaratıklar... Maçı izleseler gene iyi, maçı da izledikleri yok. Hiçbir pozisyona yerinde tepki olmuyor. Haa tabii bir de rakip gol attığında bizim tribüne gidiyor ve bir bakıyorsunuz bütün tribün ayakta seviniyor. Bravo konami!

Bildim bileli PES'teki ses efektleri berbattı. PES 2013'de ayrı berbat olmuş. Hakemin düdüğünü duyabilene aşk olsun. Bir tezahürat bir başladı mı bitmek bilmiyor. Eskiden tezahürat yamaları olurdu, hatta zamnında kendim de yapmıştım, anca onu bekleyecen de deniyeceksin.

Dün gece online da oynadım, biraz daha sinirim bozuldu. Online oynamaya başlamak ayrı bir dert. Oynamak ayrı. Saçma sapan çıkışlar yapan kaleci yüzünden gol yedim, ardından da ceza sahasında sıradan bir faule hakem hem penaltı verdi hem de kırmızı kart verdi. Hiç böyle saçmalık görmedim. Müthiş bir gol mü attınız, hadi izleyin sıkysa, kim start'a basarsa farketmiyor, bütün replayleri geçiyor oyun. Devre arasında kaydet diye özet koymuşlar ama tüm pozisyonları göstermiyor bile.

Demo 1'de oyuncular inanılmaz hızlı tepki veriyorlardı, o da gitmiş, gene gelmiş tank gibi oyuncular, bir saatte dönecek de pas atacak...Demo 1'i gerçekten beğenmiştim oysa... Yazık olmuş.

Herkesin zaten şikayet ettiği gibi League mode kaldırılmış. Bu kadar anormal bir şey olamaz. Neden bir oyun modunu çıkarırsın, kimse şikayet etmezken...

Soruna gelirsek, PES'de kalanlar genelde FIFA'ya geçmeye üşenenler oluyor. Bir de fanboy'lar var, onu zaten anlamak mümkün değil. İnsan neden bir oyuna sanki taraftarı olduğu bir takım gibi yaklaşır bilemem. Sanırım bir de benim gibi zamanında deli gibi PES oynayıp, nostalji uğruna her sene üşenmeden oyunu alanlar var. Şimdi PES 6 yı açsam daha çok zevk alacağıma eminim bu PES 2013'e göre. En azından Evolution Patch'i kurarım...

Takımı: Beşiktaş JK
    • beni fifa 13 çıkana kadar idare etse yeter pesin yıllardır veremediği olay atmosfer yok maç havası vermiyor önümüzdeki yıl oyun motorunu değiştircikler sanırım bence geç bile kaldılar bu sene ben oynanışı azda olsa beğendim...

#4 Manuel Fernandes
      #7Ricardo Quaresma(Q7)
      Beşiktaş JK
      Şereftir bu yolda seninle yürümek
      Hep kol kola Bir gün değil, her gün Beşiktaş!
  • ŞANLI_
    Kayitli Üye

• FIFA oynayanlardan yorumları okumak bildiğim şeyleri okumak gibi keşke hiç FIFA oynamayan sadece PES oynayan ve onda tutuklu kalan biri yorum yapsa.
  • AhKan
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • PES 6'dan sonra aslında Fifacı oldum.Next-gen iyiydi güzeldi ama oyun motorunun değişmesi çok kötü oldu.Kalecilerin patates çuvalı gibi atlaması golün gerçekçliğini öldürüyordu.Fifa'nın oyun motoru hoşuma gidiyor grafik gelişse vazgeçilmezim olurdu.2011'de onlarda PC'ye özen verince artık PES'in yüzüne bile bakmadım.
      PES oynamıyormuyum hayır.Tabi kide oynuyorum ama Fİfa'daki zevki vermiyor.PES'i bir tek sebeple oynuyorum oda Become A Legend.Keşke Fifa2da Be A Pro'ya aynı özene gösterse hiç oynamak zorunda kalmasam PES'i.
      11 KEİTA
  • cannerd
    Kayitli Üye

Takımı: Liverpool FC
    • dün arkadaşlarla pes 2013 oynadık. 5-6 maç yaptık. toplam 45-50 civarı gol oldu tüm maçlarda. maçlar 6-4, 7-3, 5-5 falan bitiyor hatta yan tarafta oynayanların maçları da hemen hemen böyle bitiyordu.

fantezi için oynanabilir ancak pes 2013. WE7'den beri (PES 3 oluyordu galiba) konami futbolunu oynadım. pes 6 o neslin doruk noktasıydı. ama yeni nesilde FIFA acayip işler yaptı. adamlar başardı cidden. muhtemelen konami de kabul etti bunu. ki böyle aşırı fantezi'ye kaçan bir oyun yapmışlar.

sonuç olarak, hep deriz PES'e saygımız sonsuz diye. ama şu da var tabiki, FIFA 98, 99, 2000 lere de haksızlık yapmamak lazım. çocukluğumuz 'iey sports, tıdı geym' lerle geçti sağolsun FIFA 11'demi ne, orada ne dendiğini altyazı olarak bildirmişler aydınlanıverdim resmen.

FIFA 11 den beri (11 dahil) fifa oynarım. güzel oyun...

ŞANLI_ tarafından gönderilen mesaj
      FIFA oynayanlardan yorumları okumak bildiğim şeyleri okumak gibi keşke hiç FIFA oynamayan sadece PES oynayan ve onda tutuklu kalan biri yorum yapsa.

yarana tuz basmış gibi oldum ama
  • Hell_patrol
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • İnsanlarımızı alışkanlıklarından vazgeçirmek çok zor . Araştırmıyorlar, denemiyorlar ve ne yazikki bazı takıntılarının önüne geçemiyorlar..
  • Reklam
  •  
  • AnatoL
    Kayitli Üye

• fifa 09da içime bi nefret girdiği için berbat görüntüleri olduğu için fifa oynamayı bırakmıştım taki 11 çıkana kadar arada kalan senelerde pes oynadım ondada sadece legend modu için oynadım

Sorunlarınız için özelden ulaşın. Yazdığım konulara tekrar dönemiyorum.
  • Ridvan19
    Kayitli Üye

Takımı: İzmirspor
    • pes'te sadece oyuncuların yüzleri var. ne saha ne çim ne stad ne atmosfer ne futbol hiçbirşey yok. oynanış berbat. futbol böyle oynanmıyorki. klasikleşen pes hareketleri var gerçek futbolda bunlar yok. fifa gerçek futbola yaklaştı ama hep eksik yönleri olacak ve pes bu gidişle fifanın yanına yaklaşamaz.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting