• Boris SAMSON
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • İsim: Boris SAMSON
      Uyruğu: Türkiye-Portekiz (tercihi Türkiye)
      Profosyonel Kariyeri: FC UTRECHT (14 Maç), AZ ALKMAAR (13 Maç), ATHLETIC BILBAO (32 Maç) CHELSEA (4 Maç - Devam ediyor)
      Başarıları: Hollanda Lig Şampiyonluğu (Az Alkmaar), Hollanda Ligi Asist Kralı (Az Alkmaar), İspanya Lig 3. (Atletıc Bilbao), İspanya Kral Kupası (Atletic Bilbao), Kral Kupası Gol & Asist Kralı, Avrupa Yılın En iyi Orta Saha Oyuncusu (Athletic Bilbao)
      Oyun Zorluk Seviyesi: Profosyonel 

Kariyer Yorumu: Kariyerine Utrecht'te, Bir WB (Wing Back) olarak başladı. Ajax maçında Sağ açık oyuncusunun sakatlanması sonucu teknik direktörün tercihiyle O maçta sonradan Sağ Kanat oynadı attığı 1 gol ve 2 asistle takımının galibiyetinde önemli rol oynadıktan sonra Kariyeri boyunca Kanat oyuncusu olmaya devam etti. Devre Arasında Alkmaar'a transfer oldu ve en başarılı sezonlarından birisini geçirerek Alkmaar formasıyla şampiyonluğa ulaştı. Alkmaar formasıyla sol açık, sağ açık, forvet arkası ve libero olmak üzere orta sahanın heryerinde oynadı. Aynı yıl milli takıma da çağrıldı ve burada gösterdiği performansla milli takımın as oyuncusu olmayı başardı (Henüz 17 yaşında ve Arda TURAN'ın mevkisini kaptı) Daha sonra Kariyerini düşünerek İspanyaya gitmeye karar verdi ve ispanyadan gelen tek teklif olan Athletic Bilbao'nun teklifini kabul etti böylece ispanyaya transferi gerçekleşti. Ancak Athletic Bilbao ile birtürlü yıldızı barışmadı, takımın en golcü ve en asistçisi olmasına karşın teknik direktör ve takımın yıldız forveti LLorente'nin bencilliği nedeniyle çoğu zaman yedek başladı ilk 11'de oynadığı maçlarda ise 2. yarının ortalarında sürekli saha kenarına alınan kişi oldu. Athletic Bilbao'dan ayrılmayı devre arasında kafasına koymuştu, ancak devre arasında iyi bir taliplinin çıkmaması sonucu takımda kaldı ve sezonu atletic bilbao formasıyla noktaladı. Yeni Sezonda Chelsea'nin teklifini gözü kapalı kabul etti ve böylece 3. sezonunda 3. ülkesine, ingiltereye transfer olmuş oldu. Şu an Chelsea'de 4 maça çıkmış olup bu 4 maçta attığı 3 gol ve yaptığı 1 asistle ne kadar isabetli bir transfer olduğunu göstermiş ve ilk 11'in değişilmez oyuncusu olmayı başarmıştır. Boris SAMSON geçen sezon yakaladığı asist krallığı başarısına ek olarak bu sene gol krallığını hedeflemekte. Chelsea'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğu gözlenen SAMSON, uzun yıllar kulübünde kalıp kulübün efsane isimlerinden birisi olmayı hedefliyor. Ancak birçok medya mensubunun görüşü 3 sezonda 3 ülke, 4 takım değiştiren SAMSON'un Chelsea'dende ayrılacağı yönünde.

• Reklam
  •  
  • KENE001
    Kayitli Üye

Takımı: New York Red Bulls
  • alperenerol1992
    Kapali Hesap

• profosoyonelde oynamıyosun bu belli bi kere kendini kandırırsın

Selçuk Şahin Emre Belözoğlu
      Colin Kazım Richards Alex De Souza Andre Dos Santos

Daniel Güiza
  • kocoro1987
    Kayitli Üye

• Bence Begginer değil neden şansına ilk takımın haric oynadıgın diğer takımlar hucum yönü iyi ve kaliteli takımlar olmuş buda gerek gol ve asist sayına yansımış .bence transfer olurken istikrara dikkat et.Hemn büyük külüb teklifte bulundu diye gitme bekle biraz
  • Boris SAMSON
    Kayitli Üye

• Beginner diyen arkadaşlara gülüp geçmeye devam ediyorum istediğinizi düşünebilirsiniz sizi kendi halinize bıraktım.

Chelsea formasıyla tam anlamıyla kendini bulan, sneijder,joe cole, drogba ile fantastik hücum 4'lüsü oluşturean Boris SAMSON Bu sezon en verimli sezonunu yaşadı ve toplamda 49 gol 25 asistle sezonu tamamladı. İngiltere Lig Şampiyonluğu, FA Cup şampiyonluğu, Lig gol & asist kralı, FA cup gol & asist kralı, Şampiyonlar ligi şampiyonluğu, Şampiyonlar ligi gol & asist kralı, Milli takımda da Avrupa kupası şampiyonluğu ile avrupa kupası gol & asist krallığı kazanarak Samson kariyerinin rekorunu kırmayı başarmıştır. Yeni hedefi ise ingilterede yapıcak birşey kalmadığı için başka bir lige transfer olmak.
  • kocoro1987
    Kayitli Üye

• Arkadaşların beginner demesinin nedeni şu  normal şartlarda bir ortasaha oyuncusunun asist kralı olması normal birşey ama gol kralı olması tartışmaya acıktır .Oyunda top player ve profosyonel zorluk derecesi gerçekçiliğe daha yakın olan zorluk derecesi olduğundan arkadaşlar burda bir kuşkuya düşmüşler demekki .Ben avrupada hiç görmedim ortasaha oyuncusunun gol kralı oldugunu (c.ronaldo genelde cf,ss  oynuyor) benim hatırladığım gol kralı olan ortasaha oyuncusu fenerbahçede oynadığı dönemde Bülent  Uygun dur .Arkadaşların zorluk derecesindeki düşünceleri bence normal .Genel özelliklerin ile ilgili ss koymussun  eleştiriler biraz daha artabilir benden sölemesi
  • Reklam
  •  
  • Boris SAMSON
    Kayitli Üye

• iyide ben bu takımda aynı zamanda AMF ve SS'de oynadım. Zaten şu an oyuncunun özelliklerine bakarsak Mevki kısmında AMF'ninde açıldığını görüyoruz. Tam 28 maçta AMF, 7 Maçta SS oynadım, 17 maçta falanda SMF oynadım. 19 yaşındayız diye hoca kafasına göre oynatıyor.

Gelişimim bu yönde oldu yeni hedef olarak valencia'ya geçtim burdan devam edicem.

Ufak bir not: Aslında hiç takmıycaktım ama kapak olsun diye bu resimi çekemeyen arkadaşlar için koydum:

• kocoro1987
    Kayitli Üye

• ilk koydugun resim ile ilgili yorum yaptılar herhalde ben zaten bişey demiyorum.Pes 2010 da pes 2009 nazaran oyuncu güçlerinde iyileştirilmeler yapılmış söyleki become legend modunda oynayan kişilere  o dönemin jenarasyonunun önemli futbolcusu hissi verilmiş yani o dönemin messi si olmaya aday futbolcusu havası kazandırılmış .Sen suanda bir messi sin  neitekim  suanda ümit vaad eden genç bir futbolcususun  kendini messi gibi düşün nedemek istediğimi anlarsın  .Ayrıca oyuncu güç dağılımını iyi bir şekilde yaptıgın için ve tahminim o ki direkt sonucu düşündüğün içinde gelişimini maksimum seviyelerde yapıyorsun .Ufak bir ayrıntı oyuna ilk başlangıç macın çok iyi geçmiş anlaşılan çünkü pes 2010 become legende ilk maçını iyi oynadıgın zaman meyvelerini oyuncu gelişimi sırasında görmeye başlıyorsun standarta yakın bir şekilde dağıtılıyor ilk başta özelliklerin daha sonra ilk mactaki performansına endeksli gelişmeye başloyorsun 2.5 sene sonra ise tamamen  oynadıgın maçların etkisi altında gelişimine deva ediyorsun.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting