• Azalea
  Kayitli Üye


  Kayıt: 23-06-2015
  Yaş: 27
  Mesajlar: 13
  Takımı: Kansas City Wizards
  • Yaygın olarak bildirildiği gibi, FC Barcelona, kırmızıya girmekten kaçınmak için yaz aylarında 140 milyon dolara yakın bir artış yapmalıdır.

   Ancak bu hala - İspanya'daki raporlara göre - 2020'de Neymar'ı PSG'den geri alma planlarını bozmadı.


   Barcelona'nın yöneticileri Neymar'ın Lionel Messi'nin doğal rahatlaması olduğuna inanıyorlar, optimal düzeyde onun gibi oyuncuların olmadığına ve Messi sonrası dönemin onu Camp Nou'ya geri getirmenin daha katlanılacağına inanıyorlar.

   Neymar'ın bu yaz Paris Saint-Germain'den çıkmaya devam edebileceği bildiriliyor, sadece iki yıl, hala ayakta duran 198 milyon sterlinlik bir rekorla kulübe katılıyor.

   Brezilyalı forvet, kulübe yönelik ilk iki kampanyasındaki 51 maçta 58 gol attı ve her ikisi de sakatlandı.

   Yaralanmaya rağmen, Neymar bu dönemde kulüp seviyesinde 12 maçta dokuz gol ve altı asist yönetti, ancak saldırganın Fransız başkentindeki uzun vadeli geleceği şüpheye düşüyor.

   Neymar, 2013 ve 2017 yılları arasında Barca için 186 maçta 105 gol attı ve şaşırtıcı bir şekilde Fransız şampiyonlarına bir hamle tamamladı.

   Aralık 2005'te tanıtılan FIFA'nın Oyuncuların Durumu ve Transferi Yönetmeliği'nin 17. Maddesi, 28. doğum gününe ulaşmadan önce bir sözleşme imzalayan herhangi bir oyuncunun, orijinal bir sözleşmenin imzalanmasından üç yıl sonra herhangi bir sözleşmeden satın alabileceğini özellikle belirtmektedir.

   Şubat ayında söz konusu yaşı çeviren eski Santos akademi ürünü, Ligue 1 yöneticileri ile şartlarını hiçbir zaman yenilemedi.


   Buna ek olarak, geçen yaz müzakerelerinde zaten desteklendiğinden, Neymar'ın Barca'ya dönmesi durumunda, 2017 yazında ayrıldığında ihlal ettiği sözleşmede öngörülen tutarları talep ederek geri dönecekti.

   İlk yıl 18 milyon, ikinci yıl 22 milyon üçüncü olan Neymar, sözleşmenin dördüncü yılında ödenmesi gereken 24 milyon dolarlık Barca'ya dönecekti.

   Tüm bunlara ek olarak, bugün PSG'nin çabaları, her ne pahasına olursa olsun yenilemek istedikleri diğer büyük yıldızı Mbappé'yi eklemeye odaklanıyor.

   Barcelona yönetiminin Neymar'ın Lionel Messi'nin "doğal ikamesi" olarak sektiği bildirildi, ancak Messi'nin kulüpteki görev süresinin sonu görünmüyor.

   Neymar'ın eklenmesi Barselona'ya dünyanın önde gelen bir iki yumrukunu verecek ve belki de Messi'nin günlük yükünü azaltarak kariyerini genişletmesine izin verecektir.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting