• Anket
  • Bu iki oyuncunun Türk statüsüne geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İki futbolcunun da Türk statüsüne geçmesini destekliyorum
    32.4%
    Aurelio olayı doğru,Nobre olayı yanlış
    37.52%
    Nobre olayı doğru,Aurelio olayı yanlış
    4.96%
    Nobre ve Aurelio'nun Türk statüsüne geçmesini desteklemiyorum
    25.12%
  • Makaay
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Arkadaşlar bildiğiniz gibi Fenerbahçe forması giyen Marco Aurelio Türk vatandaşlığına geçip Mehmet Aurelio,Beşiktaş forması giyen Marcio Nobre'de Türk vatandaşlığına geçip Mert Nobre isimlerini aldılar.

Aurelio Türk vatandaşlığı kanununun 6.maddesi,Nobre'de yine aynı kanunun 7e maddesi gereğince Türk oldular:

Madde 6- Aşağıdaki şartları taşıyan yabancılar Bakanlar Kurulu kararı ile Türk Vatandaşlığına alınabilirler.
      Vatandaşlığa alınmasını isteyen kişi,
      a) Kendi milli kanununa, vatansız ise Türk Kanununa göre resit olmalıdır.
      b) Müracaat tarihinden geriye dogru Türkiye'de 5 yıl ikamet etmiş olmalıdır.
      c) Türkiye'de yerleşmeye karar verdiğini davranışı ile teyit etmiş olmalıdır
      ç) Iyi ahlak sahibi olmalıdır
      d) Genel sağlık bakımından tehlike teskil eden hastalığı bulunmamalıdır.
      e) Yeteri kadar Türkçe konuşabilmelidir.
      f) Türkiye'de kendisinin ve geçimi ile yükümlü oldugu kimselerin geçimini sağlayacak gelire veya mesleğe sahip olmalıdır.

B) Istisnai vatandaşlıga alınma:
      Madde 7- Aşağıdaki hallerde 6 ıncı maddenin (b) ve (c) bentlerindeki şartlar aranmaksızın yabancılar, istekleri üzerine, Içişleri
      Bakanlığının teklifi ve Bakanlar Kurulu karariyle Türk vatandaşlığına alınabilirler.

a) Türk vatandaşlığını herhangi bir şekilde kaybetmiş olanların sonradan doğmuş resit çocukları,
      b) Bir Türk vatandaşı ile evli olanlarla, bunların resit çocukları,
      c) Türk soyundan olanlarla, eşleri ve resit çocukları
      ç) Bir Türk vatandaşi ile evlenme karariyle Türkiye'de yerleşmiş olanlar,
      d) Türkiye'ye sanayi tesisleri getiren sosyal, ekonomik alanlarda veya bilim, teknik veyahut sanat alanlarında olağanüstü hizmeti
      geçmiş veya hizmeti geçecegi düşünülen kimseler,
      e) Vatandaşliğa alınması Bakanlar Kurulunca zaruri görülenler.

Bu konu forumumuzda baya tartışıldı,ama yeni bölümümüzün konusu da bundan başka bişey olamazdı sanırım

Sizlerin bu konudaki düşünceleri nelerdir? Bu iki ismin milli takımda oynamaları konusundaki görüşleriniz yani bu olayla ilgili herşeyi burada tartısalım...
  • The Patriot
    Yama Yapimcisi Adayi

Takımı: Yimpaş Yozgatspor
    • Aurelio zaten oynuyor milli takımda uzun yıllarda kalıcı olur umarım ama Nobre"ye milli takımımızda yer olduğunu sanmıyorum.

Halil,Nihat,Gökhan Ünal,Hakan Şükür,Necati,Fatih varken Nobre zor çok ama çooooook zor

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Aurelio'ya ya aklım yatar bir nebze oynadığı alan için faydalı bir oyuncu.Nobre eğer bu kadar iyi forvet varken oynatılırsa(İmparator oynatmaz ya)zaten diğer oyunculara küfür etmek gibi bişey olur.
      Biri bana söylesin The Patriot'un saydığı forvetlerin hangisinden daha kaliteli Nobre de Türk Milli Takım'ının formasını giyecek?
      Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
      13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
  • B.J.K.
    Kapali Hesap

• ABİ BU EN ÇOK BENİ ÜZDÜ NEDEN Mİ ?
      FENER , BJK, canda diğerleri patlıcan mı ?,
      Kulüpler harekete geçti
      Neler Oluyor Kulüp'lerimize Neler Geliyor Ülke'mizin Başına

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Aurelio'nun Türk vatandaşı olmasının ve milli takıma seçilmesinin ardından Turkcell Süper Ligi'ndeki tüm kulüpler yabancı oyuncularını Türk vatandaşı yapmak için kolları sıvadı.

Beşiktaşlı futbolcu Nobre'nin de Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayı ile Türk vatandaşı olmasının ardından ligdeki diğer takımlar da şartları uygun olan futbolcuları için harekete geçti. Ankaraspor Tita, Wedderson ve Jaba'yı, Gençlerbirliği Isaac ve Ayman'ı, Trabzonspor Yattara'yı, Sakaryaspor M'bayo'yu, Bursaspor Frasineanu'yu, Kayseri Erciyesspor Agali'yi, Gaziantepspor Krita'yı, Çaykur Rizespor Santos'u ve Sivasspor Anderson'u Türk vatandaşı yapmak için girişimlere başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), takımların bu talepleri karşısında hemen harekete geçti. TFF eski başkanı Levent Bıçakçı döneminde yolun açıldığını belirten federasyon yetkilileri, ilk toplantıda bunun önlemini almak için kolları sıvadı. Yönetim, Hukuk Kurulu'nun yapacağı çalışmalar sonrasında karar alacak ve uygulamaya koyacak.

Son güncelleme 16.08.2006, 23:53 tarihinde B.J.K. tarafından yapıldı.
  • amateur
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Yabancı oyuncuların Türk statüsünde oynaması yeni bir olay değil. Daha önce Uche, Alioum Boukar gibi oyuncular da Türk statüsünde oynamıştı.Ama bu tarz oyuncular milli takıma alınmamalı. Milli takıma oyuncu alınırken "Türkiye'de yetişmiş olmak" veya "Türk aile tarafından yetiştirilmiş olmak" şartlarının aranması gerektiğini düşünüyorum. Yani oyuncu ülkesine gönülden bağlı olmalı.

Nobre olayı ise bana kalırsa baştan yanlış. Önce 5 yılını doldurmalıydı bence.

FUTBOL = PRO EVOLUTION SOCCER
  • Reklam
  •  
  • xxxxxxxxxxxxxxxx
    Kayitli Üye

• Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: Batugol73
      Ben ikiside oynaması normal diyorum.Taraf yok.Harika oynadı maçta aurelio izledim.Ama ne olur nobre sevilmediği için bu tip şeyler olmasın ama yararlı olmicağını gerçekten düşünüyosanız o başka sagı duyuyorum üdşüncenize.

Nobrenin sevilmeyip aurelio nun sevilmesiyle alakası yok herkes diyor milli takımda aurelio nun olduğu mevkiye ihtiyaç vardı ve alındı ki bence doğru bişey ama takımda o kadar forvet varken ve nobreden kat kat üstünken nobrenin o oyuncuların yerine oynaması çok saçma ve gereksiz bi karar.

Son güncelleme 17.08.2006, 00:15 tarihinde BewarE tarafından yapıldı.
  • LuNaT1C
    Özel Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • evet arkadaşların dediği gibi aurelio türk milli takımındaki konuma göre faydalı bir oyuncu olacaktır fakat nobre için bu geçerli değil çünkü forvetimizde nobreden gayet iyi oyuncularımız var zaten dediğim gibi aurelionun türk milli takımda forma giymesi in nobre out:)

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting