• Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 31
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK
  • NBA'de geçtiğimiz sezonun şampiyonu Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki'ye Türkiye'den teklif olduğu iddia edildi.

   NBA'de son şampiyon Dallas Mavericks'in yıldız oyuncusu Dirk Nowitzki'ye Türkiye'den teklif olduğu ileri sürüldü.

   Bild.de'nin haberine göre; Bayern Münih ve Berlin'in Nowitzki'yi getirme hayalinin olduğunu fakat bu kulüplerin bu konuda yalnız olmadığı, NBA yıldızının Yunanista, Türkiye, İtalya, İspanya ve Çin'den de teklifler aldığı söylendi.

   NBA'de kulüp sahipleri ve oyuncularının ortak pazarlık anlaşması konusunda anlaşamaması üzerine NBA lokavta gitti ve lokavtın ne kadar süreceği bilinmiyor.

   Haberde, NBA'in lokavta gitmesinin dünya kulüplerini NBA oyuncularını kadrosuna katmak için harekete geçirdiği, ülkemiz takımlarından Beşiktaş'ın New Jersey'den Deron Williams'ı kadrosuna kattığı ve Kobe Bryant'ı da kadrosuna katacağı belirtildi.

   Dirk Nowitzki'nin danışmanı Holger Geschwindner, lokavtın dünyadaki diğer takımlar için bir fırsat olduğunu, her gün yeni tekliflerin geldiğini ve bu tekliflerden cazip olan çoğunun Türkiye'den geldiğini söyledi.

   Nowitzki'nin takım arkadaşı J.J. Barea'nın İspanya'ya gideceği belirtilirken, Nowitzki'nin ise Avrupa Şampiyonası'nın bitmesini beklediği belirtildi.

   Nowitzki bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şuanda sadece eylül ayının ortasında bitecek olan Avrupa Şampiyonası'nı düşünüyorum ve ondan sonra da muhtemelen tatilde olacağım. Eylül ayının sonlarında herhangi bir kulüpte olacağım" ifadelerini kullandı.

   Lokavt süresinin aralık ayında da sürmesinin halinde gelecek ile ilgili düşüceneceğini söyleyen Nowitzki, "Daha sonra ortada olan mantıklı teklifleri değerlendireceğim" dedi.

   NBA dışında sadece Alman kulüplerinin mi kendisi için uygun olup olmadığı sorusuna Nowitzki, "Kesinlikle hayır. Tekliflere açığım. Avrupa'da çok çok iyi ligler var" şeklinde cevap verdi.

   Geçtiğimiz günlerde ESPN adlı internet sitesinde yer alan bir haberde ise Nowitzki lokavtın sürmesi halinde 2011-12 sezonunu başka bir ligde geçireceğini söylemişti.

   Nowitzki yaptığı açıklamada, "Bütün yıl boyunca oturmak için çok yaşlı olduğumu her zaman söyledim. Bu lokavtın hala çok uzun olacağını zannetmiyorum ama olursa, oynamak için başka bir yer bulacağım" şeklinde konuştu.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting