• 03Gs1905
  Administrator
  Kayıt: 20-08-2003
  Yaş: 35
  Mesajlar: 8885
  Takımı: Galatasaray AŞ


  • Özgürlükİçin.com olarak kurucu üyelerinden biri olduğumuz ODF Türkiye'nin kuruluşu ile ilgili basın bültenini aşağıda yayınlıyoruz:

   TBD’nin Antalya’da düzenlediği "Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri" (BİMY) ve "Kamu Bilişim Platformu" (TBD Kamu-BİB) bütünleşik etkinliğinde alınan karar ile Türkiye’de kamusal belge ve hizmetlerde özgür standartların kullanıma yönelik kamuoyu oluşturma çalışmalarının hızlanması amaçlanıyor.

   Kamunun, yazılım tedarikçisinin formatı desteklemeye devam edip etmemesinden endişe duymaksızın, önemli belgelerine uzun yıllar sonra bile ulaşabileceklerinden kuşku duymaması için ODF uygulamalarının desteklenmesi gerekiyor.

   Tüm kamu kurumlarının, firmaların, yerel yönetimlerin, okulların, hastanelerin ve sıradan insanların gelecek endişesi olmaksızın kullanabileceği, özgür ve açık bilişim standartlarının kullanılmasını arzuluyoruz. Bizler, bilişim standartlarının uluslararası yazılım tekellerine değil, insanlara hizmet için var olması gerektiğini düşünüyoruz.

   Mayıs 2005’te OASIS tarafından onaylanan ve Mayıs 2006’da ISO/IEC tarafından uluslararası bir standart olarak kabul edilen ODF uygulamalarının Türkiye'de kullanımını artırma ve bilinçlendirme çalışmalarının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

   ODF uygulamaları evrak, bilgi ve kayıtlar üzerinde daha fazla kontrol ve doğrudan erişim olanağı sağlamaktadır. ODF uygulamaları, belgelere doğrudan erişim dışında, belge sahiplerine inovasyon, daha fazla seçenek, birlikte çalışabilirlik, daha düşük maliyet, acil durum yönetimi sağlar ve arşiv dostudur.

   ODF Türkiye oluşumu, IBM, Oracle, ozgurlukicin.com platformu, Pardus'u üreten proje yetkilileri, Sun Microsystems ve TBD'nin katılımıyla gerçekleştirildi. ODF uygulamalarını destekleyen şirketlerin ve oluşuma destek vermek isteyen bireylere ODF Türkiye'nin kapısı her zaman açıktır.

   Kaynak: http://www.ozgurlukicin.com/haber/odf-turkiye-kuruldu/
   ________________________
   GALATA SARAY-I EFENDİSİ TARAFTARI
   TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
   TEK AŞKIYDI GALATASARAY
   Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
   13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting