• R2.ZephyR
    Özel Üye

• Arkadaşlar "Orjinal PES6" ve "PES6 Online" ile ilgili her türlü konuyu bir başlık altında topladık.Online ile ilgili her türlü fikrinizi veya yöneltmek istediğiniz sorularız olursa sorularınızı burada bizimle paylaşabilirsiniz.

Öncelikle PES6'yı online oynayabilmek için mutlaka ve mutlaka orjinal oyun sahibi olmalısınız.Başka türlü Online oynayabilmenin hiçbir yolu ve mümkünatı yok.Bazı arkadaşlar ısrarla forumda soruyorlar muhakkak bir yolu vardır diye ama ne yazık ki yok,keşke olsa.
      KONAMI PES5'ten beri oyunun sadece kendi serverlarında oynanmasına izin veriyor ve bu politikadan da gayet iyi para kazanıyor.Bu yüzden Online oynamak istiyorsak aşağıdaki merkezlerden birinden orjinal oyunu satın almanız gerekiyor.

Satış Noktaları:

1)D&R Satış Merkezleri veya Online Sipariş:
      Nakit Satış Fiyatı: 75 YTL
      Kredi Kartı ile: 67,50 YTL
      http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForSoftware.aspx?work_no=0000000209803

2)Weblebi.com:
      Nakit Satış Fiyatı: 75 YTL
      http://www.weblebi.com/Default.aspx?Pt=14&Pid=a7vHdtrotJvgzRjIopkv7g

3)Sendit.com(Yurtdışından Uygun Sipariş İmkanı):
      Nakit Satış Fiyatı: £16.89 (yaklaşık 55YTL)
      http://www.sendit.com/game/item/6000000003547

Orjinal oyuna sahip olduktan sonra kutunun içinden çıkan CD-Key'i kendi adımıza register yani onaylatmamız gerekiyor.Register için https://pes6web.winning-eleven.net/pes6ec/reguser/ adresine giriyoruz ve CD-Key'imiz için bir şifre oluşturuyoruz.Daha sonra belirlediğiniz bu şifreyle artık online'a girebilirsiniz.

Türkiye'den PES6 Online Nickler için:
      http://soccercenter.net/index.php?sayfa=Forum/KonuGoster&forumkonuid=75816&pagenumber=1&perpage=10

Son güncelleme 16.12.2006, 03:33 tarihinde R2.ZephyR tarafından yapıldı.

• firatoktar
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Selamlar ben oyunu sendit.com dan getirttim ancak oyunu malesef online oynayamadım.
      Hangi ayarları yapmam gerekiyor bilmiyorum. Modem im onixon marka ve eth. baglantılı.
      5731 port. vb. tipte bir hata var hatanın sebebi modemin ayarları ve dinamik ip ile ilgili oldugunu sanıyorum.

Ancak ne yapmam gerekir o kadar para verdim teknik destek eksikliginden dolayı oynamayıyorum oyunu. Hayırsever bir arkadasımızdan profesyonel destek bekliyorum . Saygılar...
  • sdogan19640101
    Kayitli Üye

Takımı: Pendikspor
    • arkadaşlaroyunu alalı 3 gün olduoyunu güzelce kurdum online baglantılarınıda yaptım ve oyunu2 gündür gayet güzel oynuyordum bügün oyuna uefa şanpiyonlar ligi yamasını yükledim ve yama da gayet güzel çalıştı lakin bu seferonline baglantısı kurulmuyo lobide kendimi görüyorum fakat maça baglanamıyorumsizce neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yarama melhem olursa sevinirim not yamayı kaldırdım oyunu tekrar kurdum yine oonline baglantısı olmuyo .teşekkürler şimdiden.
  • R2.ZephyR
    Özel Üye

• Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: firatoktar

Selamlar ben oyunu sendit.com dan getirttim ancak oyunu malesef online oynayamadım.
      Hangi ayarları yapmam gerekiyor bilmiyorum. Modem im onixon marka ve eth. baglantılı.
      5731 port. vb. tipte bir hata var hatanın sebebi modemin ayarları ve dinamik ip ile ilgili oldugunu sanıyorum.
      Ancak ne yapmam gerekir o kadar
      para verdim teknik destek eksikliginden dolayı oynamayıyorum oyunu. Hayırsever bir arkadasımızdan profesyonel destek bekliyorum . Saygılar...

Öncelikle sizin modeminizin dahili bir firewall'ı olduğu için UDP 5739 portunu forward'lamamız gerekiyor.Bunu içinde Onixion marka modeminizin tam olarak modelini bilmem gerekiyor.:)

• Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: sdogan19640101

arkadaşlaroyunu alalı 3 gün olduoyunu güzelce kurdum online baglantılarınıda yaptım ve oyunu2 gündür gayet güzel oynuyordum bügün oyuna uefa şanpiyonlar ligi yamasını yükledim ve yama da gayet güzel çalıştı lakin bu seferonline baglantısı kurulmuyo lobide kendimi görüyorum
      fakat maça baglanamıyorumsizce neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yarama melhem olursa sevinirim not yamayı kaldırdım
      oyunu tekrar kurdum yine oonline baglantısı olmuyo
      .teşekkürler şimdiden.

Aramıza hoşgeldin sdogan.Forumda Türkiye'den orjinal oyun sahibi olan arkadaşlarının nicklerini topladığımız bir konu var.Oraya nick'ini ve bağlantı hızını eklersen sevinirim.

Sorununa gelecek olursak,herhangi bir şekilde 0_text.afs dosyasını editleyen bir yama kurduysan,ki çoğu yama bu dosyayı değiştirir,Online'da karşındaki rakipte de aynı patch yoksa oynayamazsın.Yani PES5'ten örnek vermek gerekirse Superpatch3 yamasını kurmuş bir oyuncuyla Default yani hiçbir yama kurmamış oyuncunun maça girmesi mümkün olamıyor ne yazık ki.Şu an için yapman gereken oyunu sıfırdan kurman.

Takımı: AC Milan
    • Arkadaşlar "Lag" olayına ne zaman bi çözüm getirilecek? bir bilgisi olan varmı? Türk oyuncular hariç çoğu oyunlarda lag olayı oluyo maalesef!

• Buna çözüm getirilmesi ancak bizim en az 6mbit bağlantıya sahip olmamızla mümkün.Bu bakımdan KONAMI'de öte Türk Telekom'la ilgili bir durum söz konusu.

• Tesekkür ederim alakanız icin 192.168.1.1 portundan bilgiler aşağıda umarım yardımcı olabilirsiniz.

Model: DSL-X202
      Operasyonel Durum: Showtime/Data
      H/WÇeşidi: 810100 Son Durum: 0x72
      S/WÇeşidi: 2.5.051005e_S101TR DSLÇeşidi: E.37.1.58
      Seri Numarası: 2304 Annex Tipi: Type A
      Mod: Routing And Bridging Standard: -
      çalışabilirlik Sűresi: 341:12:22 Bağlantılı Standard: G.dmt
      Zaman: Thu Jan 15 05:20:00 1970 Veri Artışı: Disable
      Saat Kuşağı: GMT Profil: Main
  • Reklam
  •  
  • R2.ZephyR
    Özel Üye

• Uzun bir arayıştan sonra sizin modeminizle ilgili port forward işlemini yapabilmek için gerekli bilgileri edinebildim.Onixon lokal bir marka olduğundan yabancı kaynaklarda hiçbir bilgi yok,ama çok şükür e-mule kullanan bir çok vatandaşımız var ki e-mule ile ilgili bir döküman hazırlamışlar.Biz de bunu taklit ederek gerekli ayarlarımızı yapabiliriz.

Şimdi ayarları PES6 için gerekli olan UDP 5739 portunu açmak için yapıyoruz.(bkz. bir sonraki resim)
      Rule Flavor : RDR
      Rule ID : 3(herhangi bir sayı olabilir,modeminizde tanımladığınız kuralın sırasını belirler)
      IF Name : ALL(olarak kalabilir)
      Protocol : UDP
      Local Address From : PCnizin IP nosu (not almistiniz örnek: 192.168.1.10)
      Local Address To : PCnizin IP nosu (not almistiniz örnek: 192.168.1.10)
      Global Address From : 0.0.0.0
      Global Address To : 0.0.0.0
      Destination Port From: Any other port : 5739
      Destination Port To: Any other port : 5739
      Local Port: Any other port : 5739

Sonra IP Filter - DMZ Default Action - Accept

Sonra admin bölümünden commit&reboot bölümüne gelip önce commit yapiyoruz sonra reboot yapiyoruz.
      Bilgisayari yeniden baslatin...

Not:Emuleturk.com'dan PES6'ya uyarlanmıştır.Detaylı bilgi için http://www.emuleturk.com/Routers/onixion/Onixion.htm

Son güncelleme 18.12.2006, 09:07 tarihinde R2.ZephyR tarafından yapıldı.

• R2.ZephyR

Sana tüm samimiyetimle teşekkür ederim. Gerçekten bir forumda yetkili olanlar seni kendine örnek almalı.
      Hızlı çözüm, araştırma, yardım ve sonuç...
      Çok çok sağolasın.
      Modem gerçekten kötü bir seçimmiş 1 saattir kendi menusune bile giremiyorum modemin. kısa bir süre sonra zyxel-robotics vb. bir şey alacagım.
      Bu arada bu ayarları yaptıktan sonra ip ayarlarımı statik hale getirmem gerekiyor sanırım. Bunu tam olarak nasıl yapacagım ve resimlerde gördügüm kendi ip no muzu yazdıgımız bölüm onunla ilgili de kısa bir bilgi rica etsem cok olmam umarım.
      Saygılarımla;
      M.Fırat Oktar

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting