• Matthaus
  Kayitli Üye


  Kayıt: 29-06-2008
  Yaş: 31
  Mesajlar: 12555
  Takımı: Beşiktaş JK

  • .
   Konami PES 2013 oyunu ile pes severlere daha çok kontrol imkanı verecek.PES 2013 çok farklı...PES 2013 dünyanın en iyi futbolcularının bireysel yeteneklerini ön plana çıkararak oyunculara top üzerinde mutlak özgürlük ve seride ilk kez şutlar üzerinde tam kontrol verecek.

   Hem futbol, hem de PES hayranlarının görüşlerine başvurularak hazırlanan oyunda koşu stillerine, yeteneklerine ve oyun tarzlarına kadar bire bir modellenen ve aynı gerçek hayattaki benzerleri gibi hareket eden futbolcular ile günümüz futbolu ekranlarınıza benzersiz biçimde aktarılacak.

   PES 2013’ün yenilikleri üç temel etrafında şekilleniyor ve tüm yeni özellikler PES TamKontrol, Oyuncu Kimliği ve ProAktif YZ alanlarından birine giriyor.

   PES TamKontrol (PES FC): Daha önce hiçbir futbol oyunu oyunculara bu ölçüde bir kontrol seviyesi sunmadı:

   • Mutlak Kontrol Özgürlüğü: Pro Evolution Soccer hareket özgürlüğü konseptini sunmuştu, PES 2013’teki yeni “PES FC” top kontrolü üzerine mutlak özgürlük sunarak bunu daha da ileri götürüyor.

   • Dinamik Topla Buluşma Anları: PES 2013 topla buluştuğunuz anlarda kullanabilmeniz için yepyeni yollar sunuyor: topu durdurabilir, topu hafifçe kaldırıp karşınızdaki oyuncuyu geçerek koşabilir veya daha bir çok hareket yapabilirsiniz. Topla buluştuğunuz an çok büyük önem taşıdığından R2 düğmesi ile topu durdurabilecek, yerinde verilen bir pasın hızını kesip topu kontrol altına alabilecek veya topun ivmesini kullanarak savunma oyuncusunu geçebileceksiniz.

   • Tamamen Manüel Şutlar ve Paslar: PES 2013 tamamen manüel paslar ve ilk kez tamamen manüel şutlar ile oyunculara her bir vuruşun yüksekliğini ve gücünü ayarlama imkanı verecek. Sahayı boydan boya geçecek alçaktan uzun paslar verebilecek, şut çekerken topu nereye vurmak istediğinizi tamamen kontrol edebileceksiniz. Bu özelliklerde ustalaşmak yetenek istese de açık alanlara isabetli paslar verebilecek, boş durumdaki santraforu kaleciyle karşı karşıya getirebilecek ve gol atmak için sayısız fırsat yaratabileceksiniz

   • Top Sürme: Oyuncuların topla birlikte hareket hızları gerçek maçlara uygun olması için yavaşlatıldı, ama oyuncular R2 düğmesini kullanarak topla hareketlerine tarz katabilecekler. Oyuncular top sürme hızlarını ayarlayabilecek, 360 derece özgürce hareket ederken topu kontrol altında tutabilecekler. Yeni sistem sayesinde oyuncular topu ayaklarından açıp karşılarındaki oyuncuyu geçtikten sonra tekrar topla buluşabilecek, topu bacak arasından geçirebilecek veya takım arkadaşları boş alanlara kaçarken topu rakipten saklayabilecekler.

   • Tamamen Manüel Verkaçlar: Aktif verkaç pasları sayesinde (ikinci oyuncuyu dilediğiniz yönde hareket ettirebileceksiniz) bir çok farklı taktik hareket gerçekleştirebileceksiniz.

   • Tepkili Savunma: Yeni top sürme sisteminin getirdiği hücum olanakları, müthiş biçimde dengelenmiş savunma sistemi ile karşılanıyor. Oyuncular R2 ve X düğmelerini kullanarak hücumu yavaşlatabilecek, X düğmesine çift basarak topa iyi bir zamanlamayla sahip olabilecekler. 360 derece kontrol sayesinde oyuncular koşuları kesip paralel pozisyondan top çalabilecek, dünyaca ünlü savunma oyuncuları hava toplarındaki bireysel üstünlüklerini kullanarak topu kapabilecekler.

   • Kaleciler: Oyundaki kaleciler bile daha fazla kontrolden paylarını alacaklar, topu fırlatırken çıkacak olan güç göstergesi sayesinde daha hızlı kontraataklar için uygun fırsatlar yakalayabilecekler.

   • Oyuncu Kimliği: Oyuncu Kimliği her bir futbolcunun bireysel özellik ve hareketlerine yoğunlaşıyor:

   • Oyuncu Bireyselliği: PES 2013’te en iyi futbolcuları inanılmaz görsel benzerlikleri, tanınmış hareketleri ve yetenekleri sayesinde anında tanıyabileceksiniz. Koşu şekilleri, topu tutuşları ve topla hareketleri, şut için hazırlıkları ve hatta sevinçleri bile onları ön plana çıkaracak.

   • Kaleci Bireyselliği: Kalecilerin hareket özellikleri de geliştirilenler arasında. Kaleciler yeni animasyonlar ve oyun tarzları ile yepyeni bir çehreye kavuşacaklar. Farklı kurtarış şekilleri ve tepkiler sayesinde oyundaki kaleciler de gerçek hayattakiler kadar çaba gösterecekler. Gerçekçilik seviyesi oyundaki en iyi kaleciler için daha da yukarı çıkacak; hücum oyuncularının açısını kapamaları, kaleye giden topu çıkarabilmek için kendilerini geri atışları ve akrobatik hareketleri yeni animasyonlardan ve yapay zekadan payını alacak.

   • ProAktif Yapay Zeka: ProAktif YZ kontrol ve gerçekçiliği birleştiriyor; futbolcular oyunda gelişen durumlara tepkili olacak ve boş alanları daha rahat bulacaklar.

   • Oyun Dengesi: Geliştirme ekibi PES 2013 için PES hayranlarıyla birlikte çalışarak futbolcu hareketlerindeki mantıksız öğeleri ortadan kaldırdı, yeni ‘ProAktif YZ’ sistemi hız ve denge unsurlarını geliştirerek daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunacak.

   • Taktiksel Kesinlik: Savunma ve ön hat arasındaki oyunun dengesi de geliştirildi, takımlar geri çekilir veya ileri çıkarken daha iyi organize olacak, geçilmesi daha zor savunma hatları kuracak, top kaybı veya kazanımına daha hızlı adapte olarak daha hızlı karşılıklar verebilecekler.

   • Geliştirilmiş Kaleciler: Oyuncuların PES 2013’te geliştirilmesini istedikleri en önemli kısımlardan biri de kalecilerdi, geliştirme ekibi yapay zeka karar mekanizmasının ciddi anlamda iyileşmesini sağlamak için gerçek kalecilerle birlikte çalıştı. Kaleciler artık pozisyonlara daha iyi tepki verecek, riskli pozisyonlarda topu tehlikenin devam edeceği alanlara yollamaktansa oyun alanının dışına gönderecekler.

   PES 2013 ayrıca daha iyi bağlanabilirlik ve atmosfer sunacak. Popüler myPES uygulaması Facebook kullanan PES oyuncuları arasındaki bağlanabilirlik ve iletişimi daha ileri taşırken, oyunun ses efektleri takımları hücuma çıkan taraftarların artan heyecanını yansıtarak gerçek hayattaki büyük maçlarda görülen atmosferi sağlayacak.

   PES 2013’ün mutlak kontrol ve özgürlük ilkelerini ön plana çıkararak benzersiz bir oynanış seviyesi sunacağını dile getiren Avrupa PES Ekip Lideri Jon Murphy, “Futbol yeteneklerin mucizelere yol açabildiği bir spor, PES 2013 de bu fikri gerçek anlamda yansıtıyor. Geliştirme ekibindeki yeni arkadaşlarımız ve heyecan verici yeni fikirler sayesinde PES serisine yeni bir soluk kazandırıyoruz, önümüzdeki aylarda yapabildiklerimizi sizlere de göstermek için can atıyoruz” diye konuştu.

   Çıkış Tarihi: Sonbahar 2012

   Kaynak: Cnnturk
 • Reklam
 •  
 • 1986
  Kayitli Üye


  Kayıt: 08-10-2006
  Yaş: 35
  Mesajlar: 56
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • pes oyununu tanıtırken hep anlatıyor buları ama 12 de tam bir rezaletti oyun pesin mühendisleri hiç futbol mçı izlemeden yazmışlar herhale oyunu kaleciler rezalet rakipten top almak mücize kaybetme bir o kadar kolay çektiğin şutları genelde tuşa ne kadar az dokunsanda gökyüzüne gidiyor rakipler her zaman fiziki bakımdan üstün hatta bazen öyle şeyler oluyor ki fizik kurallarına aykırı rakip oyuncu etrafını saran üç oyuncu arasında yürürcesine rahat geçiyor ve dengesi hiç bozulmuyor. 13 te 12 gibi olacaksa hiç uğraşmasınlar milyon eurolar harcayıp oyunu yazmaya satamıyorlar zaten nerden biliyorsun derseniz şuana kadar 1 yıldan az bir sürede 190 liradan 19.90 a düşen fiyatta bir oyun görmedim
 • adu
  Turnuva Yetkilisi
  Kayıt: 13-04-2006
  Yaş: 32
  Mesajlar: 13935
  Takımı: FC St Pauli
  • Çok sağlam bir oyun geliyor bence. 2 senedir hem beklentilerin çok altındalar hem de FIFA'nın ciddi çıkışı karşısında daha iyisi yapmaları lazım çünkü. Ben müthiş bir oyun bekliyorum açıkçası.
   ________________________
   Zaten aşklar hep yalan dolan
   Sonu hep acı hüsran
   Bize her sevdadan geriye kalan
   Sadece GALATASARAY!


   is this love?
 • matias_g_bjk
  Kayitli Üye
  Kayıt: 22-07-2007
  Yaş: 29
  Mesajlar: 1580
  Takımı: Beşiktaş JK
  • her yıl aynı muhabbet şöyle olcak böyle ama icraat yok bu senede öyle olur artık umudum yok konamıdan...
   ________________________
   Benim Gücümün Ulaştığı Yerlere, Sizin İmparatorunuzun Hayalleri Bile Ulaşamaz.
   FATİH SULTAN MUHAMMED HAN

   #4 Manuel Fernandes
   #7Ricardo Quaresma(Q7)
   Beşiktaş JK
   Şereftir bu yolda seninle yürümek
   Hep kol kola Bir gün değil, her gün Beşiktaş!
 • R2.Savage
  Moderator
  Kayıt: 04-12-2005
  Yaş: 37
  Mesajlar: 841
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Her seneki gibi oyuncular büyük beklentilere sokulmaya çalışılıyor.
   Ne olursa olsun bir gelişim var. Fakat doyumsuz bizlere bundan daha fazlası gerek.
   Ne lisans, ne de başka bir şey.. Saha içi atmosferin artık yakalanması gerek. Seyirci desteği ve ses konusunda yıllardır çok yetersiz buluyorum.
   Emin olamasam da bu yıl Türkçe spiker(Ertem Şener sesleri çıkmıştı bir ara) bekliyorum.
   Manuel(tamamen) şut, pas ve verkaç ise bence 2003 ün diğer serilerden farkı olacaktır.
   ________________________
   PES Lobbynick → Savage
   PSN → R2-Savage
   Team.R2 Captain
   ─────────────────────────────────────────────
   All success comes from a combination of implementation and knowledge.
   Knowledge alone is meaningless without action.
 • ReloadedRevolution
  Kayitli Üye
  Kayıt: 27-07-2009
  Yaş: 26
  Mesajlar: 557
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • 1986 tarafından gönderilen mesaj
   pes oyununu tanıtırken hep anlatıyor buları ama 12 de tam bir rezaletti oyun pesin mühendisleri hiç futbol mçı izlemeden yazmışlar herhale oyunu kaleciler rezalet rakipten top almak mücize kaybetme bir o kadar kolay çektiğin şutları genelde tuşa ne kadar az dokunsanda gökyüzüne gidiyor rakipler her zaman fiziki bakımdan üstün hatta bazen öyle şeyler oluyor ki fizik kurallarına aykırı rakip oyuncu etrafını saran üç oyuncu arasında yürürcesine rahat geçiyor ve dengesi hiç bozulmuyor. 13 te 12 gibi olacaksa hiç uğraşmasınlar milyon eurolar harcayıp oyunu yazmaya satamıyorlar zaten nerden biliyorsun derseniz şuana kadar 1 yıldan az bir sürede 190 liradan 19.90 a düşen fiyatta bir oyun görmedim


   geçen seneki uzun süredir çıkan en iyi oyunlarıydı bu seneki de daha iyi olur mutlaka ama pesin problemi insanı çok çabuk sıkması

   master leaguei become a bossu playeri legendi çok çabuk sıkıyor insanı
 • sirdas54
  Kayitli Üye
  Kayıt: 16-12-2011
  Yaş: 23
  Mesajlar: 146
  Takımı: Beşiktaş JK
 • Reklam
 •  
 • BoMccalebb4
  Kayitli Üye
  Kayıt: 02-07-2012
  Yaş: 30
  Mesajlar: 206
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • ben bu başlığı 3 senedir görüyorum nedense
   ________________________
   Pierre Van Hoojidonk
   Nicolas Anelka
   Alexsandro De Souza
   Roberto Carlos
   Dirk Kuyt
 • pctech
  Kayitli Üye
  Kayıt: 28-10-2002
  Yaş: 42
  Mesajlar: 560
  Takımı: Olympique Lyonnais
  • Tam versiyonu dün satın aldım ve tüm modlarda bir süre oynadım. Uzun uzun yazmak için çok erken ama Konami çok iyi bir oyun yapmış. Pes 6'dan beri bu kadar PES oynamamıştım. Fifa'daki AI'ın sıkıcı oyunundan sonra ilaç gibi geldi diyebilirim. Sanırım Fifa'yı yine sadece online olarak oynarken, bu sefer PES'i muhteşem Master League modunda bütün sene oynayabilirim. EA Sports'un "hiç bir maç birbirine benzemeyecek" sloganı PES 2013'e daha çok yakışmış...
   ________________________
   Allez L'OL


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting