• Yamindro
  Kayitli Üye
  Kayıt: 29-06-2010
  Yaş: 33
  Mesajlar: 73
  Takımı: Beşiktaş JK
  • Merhabalar. Taktik, saha içi yerleşimi ve oynanış ayarları üzerine bazı sorularım var. Bildiğiniz kadarıyla cevaplarsanız çok sevinirim.

   Pes 2014'te Beşiktaş'ı -kısmen- oluşturdum ve CL, EL gibi turnuvalarda oynuyorum. Dizilişim 4-2-1-3: Tolga - Serdar, Sivok, Escude, Ramon - Veli, Oğuzhan, Fernandes - Olcay, Almeida, Gökhan.

   1) Bu dizilişte, oyun stratejisi ne olursa olsun Sivok sürekli hücuma katılıyor. Hücumcu stoper vs. gibi özellikleri açık olmamasına rağmen, atağa çıktığımızda rakip ceza sahası çevresine kadar çıkıyor. Arkada sürekli açık veriyoruz ve Serdar'ın savunmacı bek özelliği sayesinde, ters kademeler yaparak zar zor kurtatıyorum pozisyonları. Pes 6'da invidual başlıklı bir ayar vardı ve ileri çıkış derecesini buradan ayarlayabiliyorduk. Pes 2014'te bunu nasıl yaparız?

   2) Tüm oyun stratejilerinde (toplu hücum, top dolaştırma oyunu...) savunma dörtlüsü çok önde. Bu da birinci sorumdaki sorunla birleşince sık sık pozisyon vermeme sebep oluyor. Takımı hem kısa mesafede oynatıp hem savunma dörtlüsünü nasıl nispeten geride tutarım?

   3) Sizce ideal oyun stratejisi hangisi? Kullandığınız özel ayarlar var mı?

   4) Yapay zekanın, kullanıcı oyununa yardımını ideal şekilde nasıl ayarlarız? Sizin bu ayar başlığındaki seçimleriniz neler?

   Teşekkürler.
 • Reklam
 •  
 • Çello
  Kayitli Üye


  Kayıt: 09-06-2005
  Yaş: 70
  Mesajlar: 63
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Oyun konsolunda düğmelerin nasıl kullanıldığını gösteren bir yazı var mı elinizde ?
   ________________________
   Çello Aksoy
 • Lazrail_53
  Kayitli Üye


  Kayıt: 02-02-2008
  Yaş: 31
  Mesajlar: 15
  Takımı: Çaykur Rizespor
  • Oyun hızında sorun yaşıyorum 1e alsam çok yavaş 2'ye aldım mıda çok hızlı oluyor bi çözümünü bilen varsa bilgilendirebilir mi lütfen ?


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2022 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting