• ^^kent^^
  Kayitli Üye


  Kayıt: 26-12-2003
  Yaş: 39
  Mesajlar: 11
  • pes3 de mesela karşıma bir oyuncu çıktı..ancak pas vererek adamı oyundan düşürebiliyorum..adama direk ikili mücadelede nasıl çalım atabilirim..mümkünse joyistik ile tarif edebilirmisiniz..
 • Reklam
 •  
 • enkazweb
  Kayitli Üye


  Kayıt: 09-06-2005
  Yaş: 35
  Mesajlar: 2
   •  (09 Haziran 2005 Perşembe, 01:21)
   • Alıntı Yaparak Cevapla 
  • bunun tek yolu ilk önce şut tuşuna basıp sonra hemen pas tuşuna basmak ama biraz hızlı olman gerek bu sayede karsındaki oyuncuyu kandırabilirsin ama her zaman yemiyo söliyim!
 • ogguz907
  Kayitli Üye


  Kayıt: 08-02-2005
  Yaş: 31
  Mesajlar: 68
   •  (13 Haziran 2005 Pazartesi, 14:17)
   • Alıntı Yaparak Cevapla 
  • neeee tek yolu bu mu yeme beni bilmesem yutturucan yan1.....her turlu geçersin adam1
   oktu_las1yla bile ile giderken sag veya sola bas1p b1rakcan adam1 sas1rt1cak bi hareket yap1yo adam.
   analogu cevirerekte gecersin(topun ustunde 360 derece donuyor)
   daha cok var ama anlatam1cam........
 • ogguz907
  Kayitli Üye


  Kayıt: 08-02-2005
  Yaş: 31
  Mesajlar: 68
   •  (13 Haziran 2005 Pazartesi, 14:19)
   • Alıntı Yaparak Cevapla 
  • -ÇOĞUNUZ BİLİYORDUR BELKİ AMA BEN YİNE BİLMEYENLER İÇİN YAZİM--

   ---İlk Önce Hareketlerİ Yaziyorum;---

   R3'ü sağa çevirmek veya sola 360 DERECE çevirvek (Zidane hareketi)
   R3'ü bastırarak yönvermek pas şiddeti
   2 kere L1 (ronaldo haraketi)
   2 kere R2 (ronalnho haraketi)
   R2 ye basılıtutarak aşağıya veya yukarıya basarsak topau çekerek çalım biz buna rakibi çay'a göderme haraketi diyoruz(ama koşmayaR1 e basmıcaz)
   birda aynı şekide r2 ye basıp aşağı yukarı yaptığımızda
   birde geriye basarsak topun üstüne basarak kendine çekiyor topu
   L1 kare aşırtma (ama we8 de pek işe yaramıyor onun yerine kaleciyle karşı karşıya kaldığınızda şuta bastıktan sonra hemen R1 e basın eski aşırtmayı yapıyor
   L1 üçgen havadan ara pası
   L1 x üçgen verkaç
   L1 x yuvarlak havadan verkaç
   not (L1 x yaptıktan hemn sonra değil top verkaça girdiğin adamın ayağına gelince üçgen veya yuvarlağa basın)
   1 kere yuvarlak orta 2 kere yuvarlak volelik yani bombeli orta 3 kere yuvarlak yerden orta ayrıca size tavsiyem frikiklerde orta yapacaksanız r1 yukarı ve yuvarlağa sonu kadar basarak orta yaparsak sert orta açar yani topu dikmez birde yönlerle kavis vermenizi tavsiye ederim etkili frikik ortası olur özelliklede we8 de çok işe yarıyor
   ha unutmadan frikiklerde aşağıya basılı tutarak yuvarlağa basarask yerden sert pas oluyor ayrıcada frikiklerde 20-22 gibi yerleden frikiki aşağı yuvarlak yaparsak baraj zıplıyor vede top alttan geçerek gol oluyor
   tabi bunun önlemleride var ama onuda frikik haraketleri kısmına yazacam
   kare x feik(kandırma)
   yuvarlak x feik(kandırma)
   koşarken r2 ye basarak çaprazlara dönemk (topu ayağından açma haraketi)
   pasverdikten sonra gelen adam R1 e basarsa topu kendi bacak arasından geçirir arkasındaki adama pas olur
   daha sonra frikik çekişleride yazarım şimdilik aklıma gelenler bunlar belki unuttuğum birkaç haraket daha vardır. saygılarımla

   ---İŞte Frİkİk VuruŞlari---

   BEYLER BİLDİĞİM KADARIYLA SİZLERLE FRİKİK BİLGİMİ PAYLAŞAYIM...
   İLK ÖNCE ŞUNU BİLDİRMEMDE FAYDA VAR 2 KİŞİLİK FRİKİLER SELECT E BASARAK OLUYO İLK BASMANIZDA ADAM SOLA BİRDAHA BASTIĞINIZDA İSE ADAM SAĞA GEÇİYOR PAS VERECEK OLAN OYUNCU.
   OYUNCUNUN ÖNÜNÜZE TOPU AÇMASINI İSTİYORSANIZ R3 STİCK İNİ BASTIRARAK PAS ŞİDDETİNİ BELİRLEYİN.EĞER PAS VEREN ADAMIN ŞUT ÇEKMESİNİ İSTİYORSANIZ L1 E BASARAK ŞUT ÇEKİN TOPA PAS VERCEK ADAM ŞUT ÇEKİYOR VEDE KALECİ ACAYİP YANILIYOR.YANİ KALEYİ BULURSA %80 GOL...
   ŞİDİ NORMAL VURUŞLARA GEÇELİM
   1 SERT FRİKİK ATMA: R1 YUKARIYA BASILI TUTARAK ŞUT ÇEKİN TOP FÜZE MODUNA GEÇİYOR İKİNCİ BİR YOLDA SADECE YUKARI TUŞUNA BASARAK ŞUT ÇEKERSENİZE HIZLI GİDİYOR AMA R1 YUKARI ÇOK DAHA FAYDALI.
   2 FRİKİKLERDE VEDE KORNERLERDE SERT ORTA AÇMAK: R1 YUKARI TUŞLARINA BASARAK ORTA AÇIN (yuvarlak ile tabiki )
   3 FRİKİKLERDE YERDEN ŞUT ATMANIN 2 YOLU : İLK OLARAK ŞUNU BELİRTEYİM KALEYE MESAFE EN FAZLA 20M YADA 22 OLMALIKİ İSABETLİ OLSUN YANİ CEZA SAHASI ÇİZGİSİ CİVARI...
   AŞAIĞIYA BASILI TUTARAK KAREYE DOKUNMAK BU 1. YOL 2. YOL İSE
   AŞAĞIYA BASILI TUTARAK SONUNA KADAR YUVARLAĞA BASMAK YANİ ORTA TUŞUNA BASMAK TOP HİÇ HAVALANMIYOR SIRF YERDEN GİDİYOR VEDE ÇOK SERT GİDİYOR AYRICA BU YÖTEMLE FRİKİKLERDE KORNERLERDE SERT YERDEN ORTALAR AÇABİLİRSİNİZ...
   4YAVAŞ SÜZÜLEREK FRİKİK ATMAK: R2 YE BASARAK ŞUT ÇEKİN TOP ACAYİP SÜZÜLÜP İSTEDİĞİNİZ YERE GİDİYOR
   BİRDE BİR YOLDAHA VAR AŞAĞIYA BASARAK ŞUT ÇEKİN ODA ÇOK İŞE YARIYOR YİNE CEZA SAHSASI YAYI CİVARI BU İŞLEMİ YAPARSANIZ KESİN SONUÇ ALIRSINIZ.

   ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR YİNE YÖNTEM BULURSAM SEVE SEVE PAYLAŞIRIM..

   NOT:FRİKİKLERDE FALSO ÇOK ÖNEMLİDİR BU YÜZDEN FRİKİK ATAN KİŞİNİN ÇOK İYİ OLMASI GEREKİR YANİ EN AZINDAN FRİKİK ACC. 85 OLAMALI AYRICADA TEKNİĞİ KAVİSİ ŞUT İSABETİ ŞUT ŞİDDETİDE ÖNEMLİDİR
   BUNLARA NAZARAN FALSO OLAYINDAN YARARLANMAK İÇİN İSE ŞUTU ÇEKEN KİŞİNİN AYAĞI YANİ SOL MU YOKSA SAĞ AYAKLI OLMASI YANİ SAĞ TARAFLARDAN FRİKİK KULLANCAKSANIZ SOL AYAKLI BİRİYLE VURMANIZ SİZE DAHA ÇOK FALSO VERME OLAĞAI SAĞLAR VEDE KALECİYİ DAHA FAZLA YANILTABİLİRSİNİZ.
   SON OLARAKTA FALSO VERMEYİ ANLATAYIM FALSO VERMEK ŞUT ÇEKTİKTEN SONRA YANİ KAREYE BASTIKTAN HEMEN SONRA FALSO VERECEĞİNİZ YÖNE DOĞRU BASILI TUTUN TOPUN FALSO ALDIĞINI GÖRECEKSİNİZ
   BU DEDİKLERİMİ TRAİNİNİNGDE YANİ ANTREMANDA DENERSENİZ ÇOK İYİ OLUR VEDE DENEYİM KAZANIRSINIZ
   BOL ŞANSLAR UMARIM DEDİKLERİM UYGULAR VEDE BOL BOL FRİKİK GOLÜ ATARSANIZ.B EN ÇOK GOL ATIYORUM FRİKİKTEN FRİKİKLERDE ÜSTÜME TANIMAM.

   BAKIN ÇOK ÖNEMLİ NOKTAYI UNUTUYORDUM TOPA VURACAK OYUNCUNUN MAÇTAKİ DURUMUDA ÇOK ÖNEMLİDİR YANİ SAKAT OLUP OLMAMASI VEDE DÜŞÜŞTE OLUP OLMAMASI GİBİ DÜŞÜŞTE ÇIKIŞTA OLAYINA KISACA DEĞİNEYİM KİCKER SELECT E GİRİN OYUNCUN İSMİN YAZDIĞI YERİN HEMEN SOLUNDA OKLAR GÖRECEKSİNİZ EĞER YUKARI OK VARSA OYUNCU ÇIKIŞTADIR ÇAPRAZ YUKASIYSA HAFİF ÇIKIŞTADIR
   EEĞER AŞAĞI DİMDİK OK VARSA O ADAM HEM HEMN YORULUR HEMDE FRİKİK DEĞİ PAS BİLE VEREMEYECEK KADR DÜNYALARI KAÇIRIR. ÇAPZAZ DÜŞÜŞTE İSE YANİ AŞAĞI YOK ÇAPRAZSA OYUNCU HAFİF DÜŞÜŞTEDİR FAKA DÜNYALARI KAÇIRMAZ EĞER OK YOKSA YANİ BU İŞARET VARSA --- OYUNCU NE ÇOK İYİ NEDE ÇOK KÖTÜ DURUMDADIR DEMEK ANLAMINA GELİYOR.

   ---SUPER EXTRAS---

   1. R2 ye basılı tutarak yön tuşlarını kullanırsan vücudunu dönmeden topu yönlendirirsin.Ani dönüşlerde etkili.
   2.Rakip kaydığı zaman R2 ye basarsan oyuncudan kendini kurtarırsın.
   3. Koşarken yön tuşlarından elini çekip koşma tuşuna basarsan oyuncu topun üstüne basarak aniden durur.
   4.Oyuncu koşarken gittiğin yöne doğru iki yada üç kez basarsan topu önüne açarak gider.
   5. pas, şut, orta ve ara pas tuşuna top gelmeden hemen önce basabilirsin.
   6. Adam değiştirme tuşuna basılı tutup ara pas tuşuna basarsan havadan ara pası olur. Aynı anda da basabilirsin.
   7. Adam değiştirme tuşuna basılı tutup pasa basarsan duvar pası olur, kaçan adamın önüne geri atmak için ara pas yada orta tuşunu kullan.
   8. R3 tuşu doldurmalı pastır. Klavyeden istediğiniz bir tuşu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca havadan doldurmalı pas için adam değiştirme tuşuna basılı tutarak R3 e basın.
   9. Orta yaparken, orta tuşuna bir kere basarsanız kendisine en uzak oyuncuya orta yapar. İki kere basarsanız en yakın oyuncuya orta yapar. Üç kere basarsanız yerden bir orta olur.
   10. Sahanın istediğiniz bir noktasından, adam değiştirme tuşuna basılı tutup orta tuşuna basarsanız en uçtaki adama orta yapar.
   11. Orta yaptıktan sonra R2 tuşuna basılı tutup adamınızı topa doğru yönlendirebilirsiniz. Yani topa artistik şekilde vurmak istiyorsanız topun düştüğü yeri gösteren sarı işaretten adamını hafifçe uzaklaştır. Vole, röveşata gibi vuruşlar otomatiktir.
   12. Adam değiştirme tuşuna basılı tutup şuta basarsan aşırma olur. 13. Aşırma yapmanın başka bir yolu şut tuşundan sonra elini çekip sadece koşma tuşuna basmaktır.
   14. Koşarken veya yürürken adam değiştirme tuşuna üst üste bas.
   15.... R2 tuşuna üst üste bas.
   16.Şut çekerken feyik için şuta bastıktan sonra pasa bas, şuta öncelik tanıyarak, aynı anda bassan da olur.
   17. Orta yaparken feyik için orta tuşuna bastıktan sonra pasa bas.
   18. pasa basılı tutarak tek kişiyle pres yaparsın. Şuta basılı tutarak birden fazla kişiyle pres yaparsın. Bu presleri koşma tuşuyla birlikte yapmak daha etkilidir.
   19. kaleciyi çıkarmak için ara pasına basılı tut.
   20. kaleciyi çıkardıktan sonra adam değiştirme tuşuna basarsan kaleci topa doğru hamle yapar, üzerine şut geliyorsa refleks hareketler yapar.
   21. koşarken pas attıktan sonra koşma tuşundan elini çekip tekrar basarsan oyuncu bacak arasını açar ve topu arkaya bırakır. Yürürken pas atıyorsan, pas gitmeden koşma tuşuna basarsan yine aynı şey olur.
   22. korner çekerken yukarı basılı tutup çekersen top hızlı ve sert gider, R2 tuşuna basılı tutup çekersen top havalanarak gider.
   23. serbest vuruşlarda yukarı veya koşma tuşuna basılı tutup çekerseniz, top sert ve hızlı gider. Yakın mesafeli serbest vuruşlarda ise aşağı ya da R2 tuşuna basılı tutun.
   24. barajı zıplatmak için şuta basın.
   25. taç atışlarında, uzaktaki adama taç atmak için orta tuşuna basın, adamın koşu yoluna taç atmak için ara pası tuşuna basın.
   26. bu oyun kamera yönünden de çok zengin bir oyun. En çok kullanılan kamera wide kamera. Kale önünün ne kadar çaprazdan gösterileceğine R1 ve L1 tuşlarıyla ayarlayabilirsiniz.
   Player settıng bölümünde S-AUTO ve GK csr ayarları var. S- AUTO bölümünü sonuna kadar azalttığınızda FİX veya MANUAL oluyor. S-AUTO bilgisayarın diğer oyuncuları kontrol etmesidir. Bunu arttırdığınızda bilgisayarın yardımı da artar. MANUAL bunun tam tersidir. FİX de ise takımdan sadece istediğiniz, bir kişiyi yönlendirirsiniz.(gerçekleştiremediğiniz hayallerinizde futbolcu olmak vardı ise bu yolla tatmin olabilirsiniz). GK csr de sanırım kaleciyle ilgili pc yardımı olabilir.
   Görüldüğü gibi bu oyunu analoglu bir joystik ile oynamak daha yararlı. Klavyede oynamak için bir kola daha ihtiyacımız var)))
   Galiba bu oyunun en büyük özelliklerinden birisi de, futbolcudan daha çok topa istediğimiz gibi yön verebilme şansımızın olmasıdır. Mesela, havadan giden bir topu aşağı basarak aniden inişe geçmesini sağlayabiliyoruz. Ya da şut auta doğru yönlendiğinde yön vererek taça çıkmasını sağlayabiliyoruz. Paslarda, şutlarda, serbest vuruşlarda, kornerlerde topun nasıl falso alacağı bizim elimizde......

   YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA AYRICA OYUNLA İLGİLİ TÜM SORULARINIZADA ELİMDEN GELDİĞİ KADAR İLE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRIM !!!
 • berkomilko
  Kayitli Üye


  Kayıt: 14-09-2005
  Yaş: 31
  Mesajlar: 2
  • ogguz banada bilgisayarda nasıl çalım atcağımı göstersene.


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting