• Khan99
  Kayitli Üye
  Kayıt: 01-05-2012
  Yaş: 21
  Mesajlar: 29
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • İlk önce Trakya'nın komşularını tanıyalım.

   İskitler:Kolaylıkla dost olabilirsiniz.İskitlerle iyi geçinmeye çalışın yoksa başınıza bela olabilirler.

   Makedonlar:Sürekli boş bir anınızı kollarlar eğer hemen üstlerine yürümezseniz Tiflis ve Byzantium büyük tehlike altındadır demektir.Donanmalarının güçlenmesine izin vermeyin donanmada başınıza büyük belalar açarlar.Eğer güçlenirlerse Karadeniz'e bile sıçraya bilirler.Bu yüzden hemen üstlerine yürümelisiniz.

   Grekler:Makedonlar'ı aldıktan sonra Grekler üzerine yürüyün.Donanmada güçlenmelerine izin vermeyin.Rodos'u ve Halicarnassus'u mutlaka ellerinden alın.Tabi Ege adalarından attıktan sonra.

   Dacia:İyi geçinebilirsiniz.Almanlarla zaten büyük tartışmalar yaşayacaklar.Üzerlerine yürümenize gerek yok.

   Pontus:Anadolu'yu aldıktan sonra hemen Pontus'u atın yoksa düşünmek bile istemiyorum.Sürekli şehirlerinizi kuşatıp dururlar.

   Aile üyeleri

   Kral:


   Sautes:oyuna başladığınızda dışardadır.Hemen İstanbula yürüyün.İyi bir komutandır.Deneyimli bir liderdir.

   Veliaht:


   Pytros:İyi bir komutandır.Savaşlarda mutlaka dikkatli olun.Veliaht iken savaşlara gönderin sonra herkese meydan okuyabilir.

   Aile Üyesi:


   Byzas:İyi bir komutandır.İskitler'e karşı kullanabilirsiniz.

   Not:Başlangıçtaki üç aile üyesini yazdım.

   Şehirlerinizde asker konuşlandırın ilk başta mutlaka bir diplomat çıkarın ticari anlaşmalar,harita bilgileri ve dostluklar imzalayın.Şu sırayı uygulayabilirsiniz.   Byzantium'a yürüyün.Bir koçbaşı yeterli.Şehri aldıktan sonra halkı katledin ekonominiz yükselsin.   İlk başta mutlaka içerdeki askerleri ciritleyin ya da oklattırın böylece işiniz çok kolaylaşır.Bu ilk hamle düşmanın sayısını düşürür.Bizim büyük bir avantaja geçmemizi sağlar.   İçerdekiler yavaş yavaş ölmeye başladı.İşiniz çok kolaylaşıcak.Büyük bir avantaja geçmiş oluyoruz.Sıra geldi ikinci hamleye.   İkinci hamlede atlı birliğiniz hariç diğer birlikleri düşmana gönderin.Atlı birliünizi arkadan dolaştırın.Düşmanı feci şekilde gafil avlayacaksınız.Bu taktik benim tut sıkıştır taktiğim oluyor.

   Savaşlarınızda benim tut sıkıştır taktiğimi uygulayın.Diğer birlikleriniz birlikleri oyalarken generali arkadan dolandırın bu taktikle falanksları çok kolay alt edebilirsiniz.İşte rebel falankslarının durumu:


   Byzantium'u aldıktan sonra orda en az 5 turn kalın diğer şehirlerden ve burdan asker konuşlandırın.Sonra Ege'ye Makedonlar'ı ve Grekler'i atmaya.Şehirlerde alttaki sıra işe yarayabilir.Bol gemi basın Karadeniz'i hakimiyet altına alın ister karadan ister denizden.Böylece ekonominiz çok yükselmiş olucak artık rahat rahat adam basın.Orduyu ağzına kadar doldurun.Bol falanks ve okçu bulundurun.Süvariye önem verin.Şehir kuşattığınızda küçük duvarlılar için dışardan içerdeki birlikleri mutlaka oklayın.Sefer de mutlaka bir aile üyesi bulundurun.   Ege'yi aldıktan sonra Anadolu ve Akdeniz'e doğru yürüyün.Pontuslular'ı hemen atın.Artık bir süper güçsünüz.Ekonominiz için bol liman ablukaya alın ticaret yollarının önünü kesin Karadeniz'de kesin hakimiyet sağlayın.Güçlü donanmalar basın.Bu dediklerimi yaparsanız önünüze geleni ezersiniz.Hem ekonomi hem savaş.Savaşlarda tut sıkıştır taktiğini ve bozkır şövalyesi'nin süvari balyozu taktiğini uygulayın.Ege'de de mutlaka kesin hakimiyet sağlamalısınız.Makedonlar'a ve Grekler'e fırsat vermeyin.Hakimiyeti elinizde tutun şehirlere vali atayın böylece vergiyi rahatca yükseltebilirsiniz.Sonra rahat rahat Avrupa'ya gidebilirsiniz.Juliileri ilk önce bitirin.Denizden de İtalya'ya ve Sicilya'ya çıkartma yapın böylece Romalılar'ı sıkıştırmış oluyorsunuz.Bir yerde kesin hakimiyet sağlayın o bölge elden çıkmasın.İyi oyunlar.
   ________________________
   Buna er meydanı derler...
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting