• Khan99
  Kayitli Üye
  Kayıt: 01-05-2012
  Yaş: 21
  Mesajlar: 29
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • 1.Oynanış
   2.Ordu
   3.Siyasi-Durum Komşular
   4.Başlangıç Adımları
   5.Özet ve Son


   Oynanış
   Grekler oynanması çok kolay ve zevkli bir devlettir.Fakat oyunu kolay ve zevkli bir hale getirmeniz için bazı şartlar bulunur.Özelliklede savaş taktikleri.
   Ordu
   Ordunuzu mükemmel bir şekilde kullanmalısınız Grek ordusu falankslara bağlıdır.Falanksları
   düzgün bir şekilde kullanırsanız kolayca galibiyet alabilirsiniz.
   Siyasi-Durum Komşular   4 bölgede toprağınız bulunuyor.Sicilya,Anadolu Balkanlar ve Rodos.Bu da düşmanlarınızı ve ilerlemenizi zorlaştırıyor.Ama çabuk ve savaş taktiklerimizi güçlü tutarsak buralarda hakimiyet kolaylaşıyor ve geniş toprak parçalarına sahip oluyorsunuz.
   Oyunda bir sürü komşunuz bulunuyor:
   Selefkiler:Bu devleti kolayca yıkabilirsiniz zaten başlangıçta diğer komşuları tarafından kıskaca giriyor.Yıkmak kolay.
   Makedonlar:Sizin can düşmanınız sürekli boş anınızı kollarlar bu devleti çabucak yıkmalısınız ki başınıza dert olmasınlar.
   Pontus:Sürekli arkanızdan vuran devlet.Çabucak işlerini bitirin yoksa her tur bir şehrinizi kuşatırlar.
   Kartaca:Bu tehlike filleriyle size meydan okuyor.Bu tehlikeyi başlamadan bitirmelisiniz.
   Scipii:Abartılmış derecede gücü olan Roma devletlerinden biri.Başlangıç adımlarında verdiğim taktiklerle çabucak çarelerine baka bilirsiniz.
   Başlangıç Adımları   İlk önce Messana’nın önünde Quintus Scipio bulunuyor buna rağmen o adama Sirakusa’daki generalimizi ve 4 falanks bir okçu alıp birazda ordumuza paralı asker katarak ona saldırıyoruz şehirlerinin içindeki generalde çıkıyor.Asker sayıları eşit olmasına rağmen güçleri bizden kat kat üstün bu da daha yeni belirttiğim abartılmış gücü bir nevi kanıtlıyor.Savaşa birazdan gireceğiz fakat Balkanlar’da da Sparta’daki kralımızı,Spartan Hopliteleri ve paralı asker alarak karşımızdaki şehri kuşatıyoruz.Makedonlar’ın önemli bir üssünü ele geçireceğiz.Quintus’la savaşa girebiliriz.Ordumuzu aşağıdaki şekle göre dizelim.Okçulara ateşli ok atmalarını emredelim.   Şekildeki durumumuzu görüyorsunuz falankslar kare oluşturmuş ortada okçular ve süvariler.Hastatiler birazdan gelip sizin birliklerinizi oklamaya başlayacak hemen ön safdaki falankslarla atlıları üstlerine salın diğer birlikleri de püskürttükten sonra zafer sizin…   Geri çekilmeye başladılar bile.Bu taktik Rtw’deki en basit taktiklerden biri olmasına rağmen en çok işe yarayan taktiklerden de biridir.Bu taktikte doğru zamanlama çok önemlidir.Zira zamanlamayı iyi yapmasanız kaybınız çok olur.Ben sadece Anadolu’yu çizerek gösterdim.Diğer yerler kısa zaten.Balkanlar’ı hızlıca alıp Avrupa’ya yürümek.Sicilya’da Sicilya’yı tamamen alıp Afrika’ya gitmek olacaktır hedefleriniz.Anadolu’nun resmi aşağıda.Yeşil liman yap anlamına geliyor.Kırmızı ise asker konuşlandır.Oklar da fetih yapacağınız yerleri gösteriyor.   Anadolu’yu tamamen alıp Mısır taraflarına inmelisiniz.Adalarda ise Girit’i alıp sonra Kıbrıs’a yürümelisiniz.Rodos’tan ağzına kadar dolu bir donanma çıkartıp Akdeniz’e bırakın Akdeniz’deki tüm limanları donanmanızı bölerek kuşatın.Ekonominiz oldukça artacaktır.
   Özet ve Son
   Greklerle meydan okuyamayacağınız ülke yoktur.Hele donanmanızı güçlü tuttuktan sonra.Ekonominiz için aldığınız yerlerde sırasıyla liman,yol,tarla gibi ekonomik ihtiyaçlarınızı sağlayacak işler yapın diğer rehberlerimle görüşmek üzere iyi oyunlar…
   ________________________
   Buna er meydanı derler...
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting