• intern
  Özel Üye
  Kayıt: 02-08-2005
  Yaş: 35
  Mesajlar: 1855
  Takımı: Çorumspor
  • Football Manager 2009'daki önemli konulardan biriside sezon başı hedef belirlemedir. "Ligin sonunda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hedef" sorusu oyunun başında size gelen 4 mesajdan birisidir.
   Burada seçtiğiniz klübe göre değişik alternatifler olur. Bu alternatifler temel olarak 4'e ayrılır;

   -Küme düşmeme
   -Orta sıralar
   -Avrupa kupalarına katılma
   -Şampiyonluğa oynama
   Siz hedefinizi yükselttikçe klup yönetimi de size verdiği transfer ve maaş bütçesini yükseltir. Yalnız aynı zamanda sizden olan beklentileri de yükseltir. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için bir örnek verelim:

   Örneğin Hacettepespor'u aldığınızı düşünelim. Yönetim küme düşmeme hedefine 500 bin YTL transfer bütçesi verirken Avrupa kupalarına katılma hedefine 1 milyon YTL transfer bütçesi verebilir. Fakat bunu yaparken sizden beklentileri de yükselir. Yani küme düşmeme hedefini seçtiğinizde lig boyunca 14-18.sıralar arasında gezinmeniz mazur görülürken, Avrupa kupalarına katılmayı hedef seçtiğinizde 14-18.sıralar arasında gezinmeniz klup yönetimini hoşnutsuz edebilir, hatta görevinize son verilebilir. Aynı şekilde ilkinde kübün Türkiye Kupası'nde beklentisi olmazken ikincisinde sizden gruplara kalmanızı yada gruplardan çıkmanızı isteyebilir.

   Ayrıca şunu da belirmek gerekir ki seneler ilerledikçe yönetim sizden daima geçmiş senelerde yaptıklarınızdan daha iyisini ister. Örneğin küme düşme ihtimali olan bir takımı şampiyon yapmışsanız bir sonraki sezon küme düşmeme hedefi size sunulmaz en az ortanın üstü yada Avrupa kupalarına gitmeniz beklenir. O senede şampiyon yaparsanız bir sonraki sene şampiyonluğa oynamaktan başka hedef belirleme seçeneğiniz olmayabilir.

   Son olarak yönetimin sizden beklentilerini,seçtiğiniz hedef doğrultusunda ilerleyip ilerlemediğinizi,mevcut çizgisinizin yönetimi ne kadar tatmin ettiğini oyunun "Confidence --> Competitions" bölümünden takip edebilirsiniz:   ***intern***
   ________________________
   Etikete gerek var, eskiler çabuk unutuyormuş...

   Aralık 2010'da emekli olmuştur.


   ***intern***
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting