• _M e E r t y z_
  Kapali Hesap
  Kayıt: 28-06-2006
  Yaş: 30
  Mesajlar: 1979
  • Arkadaşlar “Sıkça Sorulan Sorular”a burada yanıt veriyorum.

   Yamayı indirdiniz ve çeşitli sorunlarla karşılaştıysanız lütfen şu ana kadar yaptığınız her şeyi silin ve benim anlatımım ile en baştan yapın.

   İlk önce Option File ile başlayalım yamadan çıkan Option File’yi ;
   Belgelerim > KONAMI > Pro Evolution Soccer 6 > save > folder1 klasörüne atın.

   Daha sonra data dosyalarına geçelim.

   Yamadan çıkan e_text dosyasını ;
   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > dat klasörüne atın ve eski e_text'iniz ile değiştirin.
   Yamadan çıkan opmov dosyasını ;
   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > dat klasörüne atın ve eski opmov dosyanız ile değiştirin eğer böle bir dosya yoksa değiştirmeye gerekte yok demektir.

   Yamadan çıkan "0_text Manuel" klasörü içerisindeki dosyaları ise DkZ Studio ile importluyoruz.

   İmportlamayı bilmeyenler alttaki resimli anlatımdan yararlanabilirler…

   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > dat klasörü içerisindeki 0_text’i DkZ Studio ile açıyoruz.
   Sonra resimde görüldüğü üzre sol üstten Edit > Import > Import All Files seçeneğini tıklıyoruz.   Karşımıza “Klasöre Gözat” adında bir pencere geliyor orada yamadan çıkan “0_text Manuel” klasörünü işaretleyip “Tamam” diyoruz.   Daha sonra importlamanın gerçekleşmesini bekliyoruz.Yükleme sona erince “132 Files Have Been Imported” yazısı çıkacak.   Şimdi yapmamız gereken ise son safhaya geçmek ;

   Sol üst köşedeki “Save As” seçeneğini seçiyoruz. Yine karşınıza “Save File” adında bir pencere daha açılıyor.Masaüstü seçeneğine tıklatıp dosya adı bölümüne "0_text Kopya" diye yazın, “Kaydet” deyin ve kaydetmesini bekleyin…20-30 Saniye kadar sürebilir.   Şimdi DkZ Studio'yu kapatın ve C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > dat klasörü içerisindeki 0_text’i adını "0_text_Yedek" diye değiştirin.

   En son işlemdeyiz ; Masaüstüne kaydettiğimiz "0_text Kopya"yı kes-yapıştır işlemiyle "dat" klasörüne taşıyın ve "0_text Kopya" adını 0_text yapın. İşlem Tamam.DkZ Studio importlama işlemi burada sona eriyor.

   Sıra kitserver dosyalarını oyuna eklemeye geldi.Öncelikle yapmamız gereken kitserver’ın son sürümünü yüklemek.Aşağıdaki konuda gerekli dökümanlar bulunmakta ;

   Gerekli Ekipmanlar

   Daha sonra yamadan çıkan kitserver dosyalarını sırayla yerlerine yerleştiriyoruz…

   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > balls'a topları map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > boots'a kramponları map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > faces'a yüzleri map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > hair'a saçları map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > uni'ye formaları map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver > GDB > stadiums'a stadyumları map.txt dosyasıyla birlikte yerleştiriyoruz ve klasörümüz aşağıdaki görünümü alıyor.   Dosyaları attıktan sonra şimdi yapmamız gereken ;

   C: > Program Files > Pro Evolution Soccer 6 > kitserver klasöründeki “keybind , lodcfg ve setup” dosyalarını ayarlayarak kitserver’ı aktif hale getirmek.

   Önce keybind dosyasını tıklayarak resimdeki şekide ayarlıyoruz ;   Sonra lodcfg dosyasının ayarlarını resimdeki gibi ayarlıyoruz ;   Not : Eğer ayarları #1: Very high-detail models, big (512*256) textures yapmaz isek oyundaki bazı oyuncular maç sırasında “kel” gibi görünebilir.

   Son olarak setup dosyasını install yaparak resimdeki şekli almasını sağlıyoruz.   Bu işlem sona erdiğinde resimdeki “Success! Setup has installed Kitserver 6 for ..Pes6.exe” yazıcaktır.   Not : Oyunda stadyumları ve topları çalıştırabilmeniz veya hava şartlarını ayarlayabilmeniz için maça girmeden önce forma seçme menüsündeyken Page Up tuşuna basmanız gerekmektedir.

   Not : Oyunda maça girerken atma sorunun nedeni ekran kartınızın yüksek kalitedeki top , krampon , yüz veya saç gibi dosyaları desteklememesidir.Bu konuda yapabileceğiniz tek şey ekran kartını güncellemek veya kitserver dosyalarından mahrum yamayı kurmaktır.


   ---------------------------


   Sırasıyla bu işlemleri yaptığınız takdirde oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz.   Son güncelleme 07.07.2009, 23:50 tarihinde _M e E r t y z_ tarafından yapıldı.

   ________________________
   i'm just pretending to be a poser 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d Turkcell Süper Lig 09 Final Project Kendi isteği ile hesabını kapattırmıştır.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting