• Reklam
  •  
  • bothira
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Merhaba arkadaşlar,

2004 yılında 15 yaşındayken üye olmuşum ben de. İlk defa 146 internetle Pes4 yamaları için girmiştim sanırım. İnternete bağlanırken modemden enteresan seslerin geldiği zamanlar. Sonra ben de yama yapmaya başladım. O zaman yaşadığım mahalleden bir arkadaşım vardı, işimiz gücümüz Pes'ti. O zamanlar yama yapmak için edindiğim temel şu anki mesleğimi edinmemde çok işime yaradı/yarıyor.

Sitedeki mesajlarımın çoğunu yıllar önce silmişim. Muhtemelen yazdıklarım çok saçma salak gelmişti. Ama çocuktum en nihayetinde. Niye bu kadar taktıysam. Neyse. Geçenlerde eski bir kutuda üzerinde "Pes yamaları" yazan bir CD buldum. Maalesef çalışmadı. İçinde olanları gerçekten görmek isterdim. İçindeki emeği ve ayrılan zamanı bir ben bilirim bir o arkadaş bilir. Pes 4-5-6-2008-2009, NFS, NBA Live ve FM serileri bu site sayesinde benim için çok daha eğlenceli, gerçekçi hale gelmişti. Tüm yama üreticilerine ayrı ayrı teşekkürler.

Sitenin bitmesine gelince, forum kültürü bitti. Sadece buraya özel bir durum değil. Biz zamanımızın çoğunu burada geçirirken sosyal medya adına var olan en popüler şey sanırım Myspace'ti. O da bugünkü mecralar gibi popüler değildi. Şimdiki gençlere Instagram'ın, Facebook'un olmadığı zamanları anlatmak zor olabiliyor. Açıp böyle forumları göstermek gerek. Kimsenin neye sahip olduğunun, nasıl göründüğünün bir önemi yok burada. Beğeniyi gerçek emek alırdı. Forumlardan gerçekten bir şeyler öğrenirdik. Sonra insanlar bilgi yerine bir kaç sahte beğeni için ne yediğini, ne içtiğini, nereyi gezdiğini paylaşmayı seçti ve forum kültürü bitti. Elden ne gelir. Farkındayım çok dede gibi konuştum ama durum bu.

Geçirdiğim iyi ya da kötü zamanlar için tüm arkadaşlara ve bunca zaman siteyi ayakta tutanlara çok teşekkür ederim, var olun. Kavga ettiğim, tartıştığım kişiler de oldu. Hala hatırlıyorlarsa onlar da kusura bakmasın. Dediğim gibi, çocuktuk. Site açık oldukça bundan sonra ben de ara sıra gelip yazacağım.

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Her şeyden önce buraya bu metin yazma panelinden yazmak bile insana farklı hissettiriyor. Çok ama çok güzel zamanlar geçirmiştim. Hala nadiren de olsa düzenli olarak okuyorum. Artık tamamen bir anı defteri ama iyi ki vardın SCN
  • kartal_omer
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Selamlar çocukluğumu özledim desem.. yaşasın fifacenter

Arafat Ölmedi Beşiktaş'ta Yaşıyor!!!
  • Reklam
  •  

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting