• Piazon
    Kayitli Üye

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Aybaba'dan skor yorumu

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında maça iyi başladıklarını, ancak Veli Kavlak'ın sakatlanmasının ardından oyundaki dengelerin bozulduğunu söyledi.

Samet Aybaba, karşılaşma sonrası katıldığı basın toplantısında, ilk 20 dakika etkili oynadıklarını ifade ederek, "Oyuna çok iyi başladık. Sonra Veli sakatlandı ve oyunun dengesi bozuldu" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yıllardır birlikte oynayan futbolculardan kurulu olduğunu anlatan Aybaba, "Onların da bizim de pozisyonlarımız oldu. Genç oyuncularımız var, onlarla biraz daha çalışacağız. Eksiklerimiz var. Geçen seneki oyuncularımızın performansını artırmalıyız. Gün geçtikçe sahada ne yaptığını bilen, daha çok mücadele eden bir takım haline geleceğiz. Böyle bir maçtan, 1-0 yenikken, 1-1 berabere ayrılmak bizi mutlu etti" ifadelerini kullandı.

Tribünlerde bir grubun Quaresma lehine tezahürat yaptığının belirtilmesi üzerine, "Tribünde değil saha içindeydim ve duymadım" diyen Aybaba, Mustafa Pektemek ile Almeida'nın kopuk oynamalarıyla ilgili olarak da "Zamana ihtiyaçları var. Mustafa'nın, Almeida'ya yaklaşması lazım. Onlar yaklaşmayınca Almeida tek kalıyor. Bizim sistemimizde normalde hücumdayken 3 forvet gibi oynuyoruz" dedi.

"Transfer kolay değil"

Transferle ilgili bir soruya da Aybaba, "Transfer çok kolay değil. Forvet düşünüyoruz. Uzun zamandır bakıyoruz ama olabilir de olmayabilir de" yanıtını verdi.

Aybaba, gelecek hafta oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili olarak da "Hepimiz bu maçı önemsiyoruz. Biz Beşiktaş'ız, büyük takımız. Oyuncularımızla konuşup, yanlış yaptığımız şeyleri düzeltmeye çalışacağız. İki büyük takım oynayacak. Büyük takımlar arasındaki maçlar her zaman sürpriz sonuçlara gebedir" diyerek sözlerini tamamladı.
  • Reklam
  •  
  • Matthaus
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Karşılaşmanın ilk yirmi dakikası önde basan ve rakibini yarı sahasından çıkartmayan bir takım vardı. Daha ki Veli sakatlanıp oyundan çıkıncaya kadar. Veli'nin oyundan çıkmasından sonra İBB oyunun kontrolünü tamamen ele geçirdi ve neticesinde gol fırsatlarını yakaladılar. Veli orta sahada mücadele yükünü çekip, rakibin orta sahasını çok iyi bozuyordu. Yerine oyuna giren Necip adeta kaçak dövüştü. İlk yarıda Webo'nun pozisyonunda çok önemli bir hamlede bulunarak golü engelledi ama onun dışında resmen yokları oynadı. İkinci yarı İBB'nin atakları sıklaşınca golün geleceği siyah beyaz kadar belliydi. Karşılaşmanın son 15 dakikalık bölümdeki baskımız belki de bize üç puanı getirecekti. Sivok biraz daha geç hareketlense karşılaşmayı kazanmamız içten değildi. Son dakikalardaki oyunumuz birazda Carvalhal'ın golü attıktan sonra takımı geriye yaslayıp, yanlış oyuncu değişiklikleri oldu. Allah İBB'ye yardım etsin. Bu sezon özellikle iç sahada öne geçip puan yitirdikleri çok maç olacaktır tahminimce.

Sonuç olarak belki de rakibin üç puanı kaçırdığı karşılaşmada yenilmedik hatta kazanabilirdik. İBB deplasmanının ne kadar ters geldiğini düşünürsek bir puana da şükür. Yalnız Samet Aybaba'nın ilk maçtaki oyuncu tercihleri tartışılır. Toraman bu takımda kaptan diye banko oynamak zorunda değil. Bu takımın bu sezon ki iki as stoperi Sivok - Escude olmalı. Toraman'ı sağ beke kaydırıp Hilbert'i önde kullanmayı deneyebilir. İlerideki maçlarda böyle bir hamle bekliyorum. Haftaya Galatasaray'a karşı savunmada bu şekilde oynarsak çok ters bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. Mustafa Pektemek'te formsuzluğunun zirvesinde. Basında çıkan haberler ne kadar doğrudur bilinmez ama Trabzonspor istiyorsa yönetimin yerinde bir dakika düşünmeden Volkan Şen ile takas ederim. Malesef çok çok formsuz.
  • White Albatros
    Kayitli Üye

• Fernandes'te pek fazla yoktu ortalıkta.Hilbert ve Cenk'i beğendim.Ayrıca Almeida bu takımdan ayrılmamalı yanına kaliteli bir forvet alınmalı.
      ***Michael Corleone***
      # Chelsea F.C | #1 Cech | #26 Terry | #8 Lampard & 10 Mata | # 11 Drogba & 9 Torres
      # Beşiktaş J.K | #3 Adriano & #30 Marcelo | #7 Quaresma & # 4 Fernandes | #9 BA & #33 Gomez
      # Dünyada dahiler gittikçe azalıyor.. Newton öldü, Einstein yok, Steve de gitti. Bu aralar ben de kendimi iyi hissetmiyorum..;)
  • CerberusQ7
    Kayitli Üye

• Yorum budur

"Veli çıkınca orta sahanın hakimiyetini kaybettik"

Besiktas, we came here to die with you

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting