• cimboom
    Haber Editörü

Takımı: Galatasaray AŞ

• Almeida-Cenk gerginliği!
      Beşiktaş, Sivasspor maçının hazırlıklarını sürdürürken, Almeida ve Cenk Gönen arasında gerginlik yaşandı..

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde gerçekleştirilen akşam idmanında Portekizli futbolcu Hugo Almeida ile kaleci Cenk Gönen arasında gerginlik yaşandı. Çift kale maçta kendisine pas vermeyen Cenk'e tepki gösteren Almeida, bu oyuncunun üstüne yürüdü.
      İki oyuncu arasındaki gerginliği kaptan İbrahim Toraman araya girerek önledi.
      Portekizli oyuncu, sinirli bir şekilde soyunma odasına giderken teknik heyet idmanı bitirdi.

-İdman-

Beşiktaş, akşam idmanın ilk bölümünde koşu çalışması yaptı. Daha sonra uzun süreli pas çalışması gerçekleştiren siyah-beyazlılar, günü çift kale maçla tamamladı.

İdmanın başında neşeli oldukları görülen ve birbirleriyle şakalaşan Beşiktaşlı futbolcuların idmanı, Almeida ve Cenk arasındaki gerginlik nedeniyle tatsız tamamlandı.

Sakatlığı geçen İsmail Köybaşı, takımla birlikte koşu ve pas çalışmaları yaparken daha sonra Muhammed Demirci ile birlikte ayrı olarak idmanı sürdürdüler.

-Samet Aybaba'nın torun sevgisi-
      Antrenmanda siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Samet Aybaba, torunu Dila ile ilgilendi.

Takımın çift kale maç yaptığı sırada oğlu ve gelini ile birlikte idmanı kenardan izleyen Dila'yı kucağına alan tecrübeli teknik adam, sahanın bir başka tarafında minik torunuyla oynadı.

-Necip Uysal sakatlandı-
      Beşiktaş'ın idmanında pas çalışması sırasında Necip Uysal, Mehmet Akyüz'ün müdahalesi sonrası sakatlandı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan maçta sol ayağına darbe alan siyah-beyazlı futbolcunun aynı bölgesine darbe gelince, genç oyuncu yerde kaldı. Bir süre yerde yatan Necip, daha sonra ayağa kalkarken sinirli bir şekilde kramponunu yere fırlattı. Sağlık ekipleri, bu oyuncuya ilk müdahaleyi saha içinde yaptı. Saha kenarında tedavisi tamamlanan Necip, takımıyla çift kale maçta yer aldı.

Beşiktaş'ın bugünkü idmanına sakatlıkları süren Mustafa Pektemek ve Mehmet Akgün katılmadı.

Siyah-beyazlı ekip, Sivasspor maçı hazırlıklarını yarın akşam gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.

Çalımbay: "İşi sıkı tutmalıyız.."
      Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası 2. turunda Trabzon Kanuni Futbol Kulübü ile yapacakları maçta işi çok sıkı tutup, iyi konsantre olup, Trabzon'dan iyi bir neticeyle dönmeleri gerektiğini söyledi..

Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Trabzon Kanuni Futbol Kulübü ile 27 Eylül Perşembe günü deplasmanda oynayacağı kupa maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor'da, teknik direktör Çalımbay antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Trabzon Kanuni maçında Doğa, Bednar, Nihat ve Korcan'ın sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyeceğini ifade eden Çalımbay, ''Zaten onların dışında belki 4-5 kişiyi daha burada bırakacağız. Sürekli oynayan arkadaşlarımızdan bazılarını götürmeyeceğiz. Bu maçta diğer arkadaşlarımıza bir şans vermemiz lazım. Bu şansları iyi kullanmaları gerekiyor'' dedi.

Futbolcularının maça çok iyi konsantre olmaları gerektiğini vurgulayan Çalımbay, ''Orada kolay maç oynamayacağız. Herkes bunun bilincinde. Böyle maçlar zordur, ters maçlardır. İyi konsantre olmazsan, maçı yaşamazsan, rakibi küçümsersen çok zor şartlarda maç oynarsın. Onun için de bizim maçın başından sonuna kadar işi çok sıkı tutup, iyi konsantre olup, iyi bir neticeyle de dönmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

-Beşiktaş maçı-
      Kupa maçının ardından özel uçakla Sivas'a döneceklerini ve Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında deplasmanda yapacakları Beşiktaş maçına hazırlanacaklarını belirten Çalımbay, ''Kendi sahamızda çalışmamız gerekiyor. Beşiktaş takımıyla oynayacağız. Çok dikkat etmemiz gereken yerler var, onları İstanbul'da çalışma imkanımız zor tabi, istediğimiz sahamız yok. Onun için cuma ve cumartesi gününü çok iyi bir şekilde değerlendirip pazar günü İstanbul'a gideceğiz'' dedi.

Çalımbay, ligde geçen hafta Kasımpaşa'yı 1-0 mağlup ettikleri maçla ilgili olarak da ''İyi bir takıma karşı zor bir maç oynadık. Bizim de pozisyonlarımız oldu, rakip takımın da pozisyonları vardı. Defansif açıdan çok hatalar yaptık. Ofansif anlamda da bilhassa son dakikalarda girdiğimiz pozisyonlarda dikkatli olamadık. Bizim açımızdan zor bir maçtı. İki takım da kazanabilirdi, biz kazandık'' diye konuştu.
      hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
      - Fatih Terim!
      Twitter
  • Reklam
  •  
  • Barney-Stinson
    Yama Yapimcisi

Takımı: Beşiktaş JK
    • Geçen haftaki talihsiz mağlubiyetten sonra kazanıp toparlanmamız gerekli

• 1-0 yenildik. Yenildiğimiz için bunu yazmıyorum ama saçma sapan bir karşılaşmaydı. Geçen haftaki mağlubiyet bu maçında içine etti. O maçtan galip ayrılsak veyahut en kötü beraberlikle ayrılsaydık bu maç daha farklı olabilirdi. Dibe batmış,sıkıntılı takımlar için yenilmemek çok önemli. Böyle durumlarda bir yenilgi takımı alt üst edebiliyor. Umarım Fenerbahçe'nin durumundan faydalanıp derbiden iyi bir sonuç alırız. Aksi taktirde takım kendini kriz ortamında bulur ki yönetimin bunun altından kalkabileceğini düşünmüyorum. Ha birde Quaresma meselesi tuz biber bunların yanında.
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Uğur Boral iyi bile dayandı bu zamana kadar. 2 haftadır yaptığı hatalarla sonuca doğrudan etki ediyor ama onda kabahat aramamak lazım tabi. Sen 3-4 senedir doğru düzgün top oynamamış bir hücum oyuncusunu alıp savunmaya koyarsan bunlara hazırlıklı olacaksın.

Antep maçından sonra demiştim, yine diyorum; Beşiktaş'ın kötü oynadığı bir maçı kazanma şansı mucizelere bağlı. Geçen hafta özellikle 2. yarıdaki oyun ve bu maçın tamamındaki futbol ile BJK'nin elindeki oyuncu grubuna paralel olarak kazanması mümkün değildi zaten.

Lider oyuncu eksikliği çok bariz. Fernandes bir oyun kurucudur, takımın hücumdaki lideridir ama saha içindeki lideri değildir. Zaten geriye bu rolü üstlenebilecek tek Toraman kalıyor yaşına ve bu kulüpteki geçmişine baktığımızda ama o da işlerin iyi gitmediği her maçta hakem ve rakiple uğraşan tipte enterasan bir adam.

BJK evet gerçekten sınırlı bir kadro ile oynuyor, zor durumda falan filan ama bu durumu kendi leyhine de çevirmesi de mümkündü. Taraftarın şampiyonluk gibi uç bir beklentisi falan da yok. Samet Aybaba'nın bu rahat ortamda başarılı olması öyle sanıldığı gibi çok zor da değil yani.

Geçmişe baktığımızda ligde BJK'nin şu anki durumunda olan büyük takımlar içinde bulundukları sıkıntılı durumu hep taraftarı heyecanlandıracak, hücuma dönük futbol oynayark aşmaya çalışmış ve genelde de başarılı olmuşlardı. Mesela GS maddi sıkıntılarla mücadele ettiği dönemde sağ bekini ön libero oynayan Cihan, sol bekini stoper Orhan Ak, ön liberosunu forvet arkası olan Volkan Arslan'dan oluşturmuştu. Ama o takım her maçında 90 dk rakibe pres yapıp sahayı dar ediyordu. Tabi Hakan Şükür'ünden Hasan Şaş'ına ciddi lider özellikli, "abi" diye tabir edilen tarzda oyuncular vardı. Şimdi BJK'ye bakıyorum, hem bu tipte bir tane bile oyuncusu yok, hem de ne oynadığı belli olmayan bir takım görüntüsü var sahada. Bütün oyuncular koşuyor, rakibi bozmaya çalışıyor ama rakip hata yaparsa golü atarız yoksa yok, ya da Fernandes bir şey yaparsa yapar yoksa geçmiş olsun tarzında bir oyun sistemi var şu anda BJK'de.

Mücadele sana 1 maç kazandırır, 2 maç kazandırır 3. maçında patlarsın. Eğer Samet Aybaba bu oyun anlayışında ısrar edecekse de mutlaka Fernandes'e destek olabilecek, yetenekli, fark yaratabilecek en az 2 tane hücuma dönük oyuncu aldırmalı devre arasında. Ancak öyle başarılı olabilir bu oyun anlayışıyla.

BJK kazanamadıkça bu kadronun verimi de düşecektir. O yüzden BJK'ye ufak çaplı seriler gerekiyor sezon içinde ilk 3'te olabilmesi için. FB maçından alınacak bir beraberlik BJK'ye ciddi bir özgüven getirir ve bunun akabininde de galibiyet serisi gelebilir bu yüzden o maç çok önemli. Bir hayli enterasan bir maç olacak merakla bekliyorum ben de.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • ŞANLI_
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Quaresma şart bu takıma. Hava şart bu takıma. Değişik birşeyler şart bu takıma. Sivas, Eskişehir, Bursa, Kasımpaşa gibi takımların gerisinde kalabilir takım yoksa. Quaresma gol veya asist için değil diğer oyuncuları havaya sokmak için belkide gerekiyor..
  • Highlander
    Kayitli Üye

• ŞANLI_ tarafından gönderilen mesaj
      Quaresma şart bu takıma. Hava şart bu takıma. Değişik birşeyler şart bu takıma. Sivas, Eskişehir, Bursa, Kasımpaşa gibi takımların gerisinde kalabilir takım yoksa. Quaresma gol veya asist için değil diğer oyuncuları havaya sokmak için belkide gerekiyor..

Ben bir şey yazmasamda olur. Ulaş abi durumu anlatmış.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting