• cimboom
    Haber Editörü

Takımı: Galatasaray AŞ

• Orduspor evde bir başka..
      Spor Toto Süper Lig'de yarın (Cuma) lider Galatasaray’ı konuk edecek olan Karadeniz ekibi, ligde 286 gündür sahasında yenilmiyor.

Spor Toto Süper Lig’de yarın Galatasaray’ı konuk edecek Orduspor, sahasında rakiplerine geçit vermiyor.

Ordu’da en son geçen sezonun 16. haftasında, bu hafta karşılaşacağı rakibi Galatasaray’a 2-0’lık sonuçla mağlup olan mor-beyazlılar, 16 Aralık’ta oynanan bu karşılaşmanın ardından 286 gündür yenilgi yüzü görmedi.

19 Eylül Stadı’nda oynadığı son 10 lig maçından 6 galibiyet, 4 beraberlikle ayrılan Karadeniz ekibi, ayrıca sahası bakımda olduğu için İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yaptığı Eskişehirspor maçını da 2-0 kazanmıştı.

Orduspor, sahasındaki Galatasaray mağlubiyetinin ardından iç sahada yaptığı Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarından 1-1, Trabzonspor maçından da 0-0’lık sonuçla ayrılmıştı.

10 maç ve sonuçları
      Orduspor’un sahasındaki son 10 lig maçında aldığı sonuçlar şöyle:
      Orduspor-Fenerbahçe 1-1
      Orduspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor 1-0
      Orduspor-Kardemir Karabükspor 3-2
      Orduspor-Ankaragücü 2-0
      Orduspor-Antalyaspor 3-2
      Orduspor-Kayserispor 1-0
      Orduspor-Beşiktaş 1-1
      Orduspor-Gençlerbirliği 0-0
      Orduspor-Trabzonspor 0-0
      Orduspor-Kayserispor 3-2

"Deplasman fatihi" Galatasaray..
      Spor Toto Süper Lig'de yarın (Cuma) Orduspor’a konuk olacak lider Galatasaray'ın son dönemde deplasmanda bileği bükülmüyor.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan sarı-kırmızılı takım, ligde deplasmanda oynadığı son 21 karşılaşmada sadece 1 kez yenildi.

Deplasmandaki en son mağlubiyetini geçen sezonun 23. haftasında Bursaspor karşısında alan Galatasaray, ardından rakip sahalarda oynadığı son 10 maçta ise rakiplerine boyun eğmedi.

Sarı-kırmızılı takım, sadece 1 kez yenildiği söz konusu son 21 deplasman maçında 13 galibiyet, 7 beraberlik aldı. Bu maçlarda rakip fileleri toplam 44 kez havalandıran Galatasaray, kalesinde ise 13 gol gördü.

Devam eden 10 maçlık yenilmezlik serisi

Spor Toto Süper Lig’de deplasmanda son olarak 28 Ocak 2012 tarihinde Bursaspor’a 1-0’lık skorla mağlup olan Galatasaray, daha sonra rakip sahalarda 10 maçlık bir yenilmezlik serisi yakaladı.

”Cim Bom”, 23. haftadaki Bursaspor maçından sonra sahaya çıktığı 10 deplasman maçında 7 galibiyet, 3 beraberlik aldı.

Ligde geçen sezonun 25. haftasından itibaren Gaziantepspor, Mersin İdmanyurdu, Sivasspor, Fenerbahçe ve Manisaspor ile deplasmanda oynadığı maçlarda yenilmeyen sarı-kırmızılı takım, Süper Final Şampiyonluk Grubu’nda sahalarında karşılaştığı güçlü rakipleri Beşiktaş, Trabzonspor ve Fenerbahçe’ye de boyun eğmedi.

Galatasaray bu sezon ise 2. haftada BJK İnönü Stadı’nda Beşiktaş ile 3-3 berabere kalırken, 4. haftadaki maçta ise Medical Park Antalyaspor’u sahasında 4-0’lık skorla mağlup etti.

Deplasmandaki son 21 maç
      Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’de deplasmanda oynadığı son 21 karşılaşmada aldığı sonuçlar şöyle:

2011-2012 Sezonu:
      Lig Grubu:

3. Kardemir Karabükspor-Galatasaray.: 1-1
      5. MKE Ankaragücü-Galatasaray.......: 0-3
      7. M.Park Antalyaspor-Galatasaray...: 0-0
      9. Kayserispor-Galatasaray..........: 0-2
      11. Beşiktaş-Galatasaray.............: 0-0
      13. Gençlerbirliği-Galatasaray.......: 0-1
      15. Trabzonspor-Galatasaray..........: 0-3
      16. Orduspor-Galatasaray.............: 0-2
      19. Samsunspor-Galatasaray...........: 2-4
      21. Eskişehirspor-Galatasaray........: 0-0
      23. Bursaspor-Galatasaray............: 1-0
      25. Gaziantepspor-Galatasaray........: 1-2
      27. Mersin İdmanyurdu-Galatasaray....: 1-3
      29. Sivasspor-Galatasaray............: 0-4
      31. Fenerbahçe-Galatasaray...........: 2-2
      34. Manisaspor-Galatasaray...........: 0-4

Süper Final Şampiyonluk Grubu:
      1. Beşiktaş-Galatasaray.............: 0-2
      3. Trabzonspor-Galatasaray..........: 2-4
      6. Fenerbahçe-Galatasaray...........: 0-0

2012-213 Sezonu:

2. Beşiktaş-Galatasaray.............: 3-3
      4. M.Park Antalyaspor-Galatasaray...: 0-4
      hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
      - Fatih Terim!
      Twitter
  • Reklam
  •  
  • wild.evil
    Kayitli Üye

• Orduspor da oldukça başarılı top oynayan takımlardan...

Bana kalırsa Galatasaray, Orduspor deplasmanını 2-0 veya 3-0 gibi rahat skorla alır gibime geliyor...

Hadi hayırlısı ...

• Dakika 85 suan, 2-0 gerideyiz. Söyleyecek pek bisey yok. Bugun cok kötuyduk. Defans berbat. Ujfa'nin sakatlanmasi gercekten kötu oldu. Hakan Balta'nin alternatifi olmamasida daha kötu.
      hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
      - Fatih Terim!
      Twitter
  • Lumos
    Kayitli Üye

• Highlander tarafından gönderilen mesaj
      Fatih Terim'e ayar verildi. Mission Complete.

ne yaptı da ayarı hak etti peki?
      _____

Avrupa kupası öncesi-sonrası maçları risklidir, sonrasını atlattık öncesine takıldık. Umarım salı günü toparlanarak galibiyet alırız.
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Güzel bir uyarı oldu. Takımın rehavete kapıldığı açıktı. Üst üste gelen iyi sonuçların ardından medyanın takımı göklere çıkarıp pohpohlamasının takıma olumsuz yansıyacağı barizdi, öyle de oldu. Bu maçı 1 puanla bile kapatsak Braga maçında ve sonrasında ciddi yıkım yaşayabilirdik. Şimdi hem Braga maçı hem de onun dönüşündeki Eskişehir maçında takımon arzusu ve konsantrasyonu üst seviyede olacak.

Bizim adımıza kaybedilmiş bir şey yok. 4 puanlık bir avantajımız vardı, muhtemelen FB'nin kazanmasıyla bu 1 puana inecek. Bu deplasman rakiplerimiz için de zor sonuçta. ŞL maçı öncesinde gelmesiyle de benim için fazla şok bir sonuç olmadı açıkçası.

Gel gelelim ki Cris'in bu tür kontra atak oynayan takımlara karşı oynatmanın ne kadar yanlış olduğu bugün görüldü. Dany müthiş bir oyuncu bana göre, aşırı güvenle oynayıp bunun dezavantajlarını bazen yaşasa da hem teknik hem de çabuk bir stoper ki dünyada bu tür oyuncuların sayısı kısıtlı. Bir an önce Semih'le beraber oynama alışkanlığı kazandırılıp göbeğe monte edilmeli. Bu maç geniş kadronun o genişliğinin kullanılması gereken bir maçtı diye düşünüyorum. Geri dörtlü ve kalecinin aynı kalmasında sıkıntı yok ama özellikle formsuz olan Melo yerine Yekta ya da Emre-Selçuk orta saha göbeği denenebilirdi. Melo sezon başından beri dökülüyor, geride kalan hiçbir maçta "iyi oynadı" diyebileceğimiz bir performans sergileyemedi. Yaz dönemini kötü geçirdiği bariz. Keza geçen haftaki oyunundan sonra Sercan bu deplasmanda da işimize yarayabilirdi. Sercan tam moral bulmuşken keşke bu maçta da oynatılsaydı. Bu tür oyunculardan verim almak kolay olmuyor çünkü.

Hoca da bana göre Amrabat'ı çıkartarak tam beraberlik golünü bulabileceğimiz, oyunu her anlamda elimize aldığımız sırada takımın kanat akınlarını komple kesti. Cris çıkıp Melo geriye geçse, Emre ile Selçuk göbekte kalsa koşan, mücadeleci Ordu karşısında yaratıcılık sağlayabilirdik.

Artık yıllar sonra iç sahada oynayacağımız ŞL maçında Braga karşısında taraftarın o coşkusu ve takımın bugün aldığı uyarıyla beraber kazanmamız gerekir.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • Casio Murat 1905
    Kayitli Üye

• Girdiğimiz pozisyonları atamadık.. rakip girdiği pozisyonları attı ve kazandı..
      kötü olduğumuza inanmıyorum.. maçın herhangi bi dakikasında maçı 1-1 yapsaydık maçı alırdık..
      Eboue-nin 0-2 den önceki pozisyonu net penaltıydı.. demekki hakem hataları her takıma oluyomuş..
      eğer orda penaltı verilmiş olsaydı maç 1-1 olacak şundan eminimki; ordunun direnci kırılacaktı..
      = Sonuçta 3 puan kaybettik; Ama yinede lideriz.. rakiplerimiz bizden daha kötü oynuyolar..
      sezon sonu bu takım yine şampiyon olacak..#
  • Highlander
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Lumos tarafından gönderilen mesaj
      Highlander tarafından gönderilen mesaj
      Fatih Terim'e ayar verildi. Mission Complete.

ne yaptı da ayarı hak etti peki?

_____

Avrupa kupası öncesi-sonrası maçları risklidir, sonrasını atlattık öncesine takıldık. Umarım salı günü toparlanarak galibiyet alırız.

O rüya takımı(!)
  • ŞANLI_
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Selçuk etki yapacak hamleyi gerçekleştiremediği zaman böyle kilitli maçlarda GS rahat yeniliyor.
      GS çok gol yiyen bir takım bu oyun düzeniyle deplasmanda daha çok sıkıntı yaşar bence.
      Braga maçı öncesi iyi oldu diyen çok kişi var öyle de olabilir fakat ne olursa olsun takım özgüvenini kaybetti rezalet bir oyun oynayarak o maçı kaybediyorsun. Bragayı gene yener o değil ama herkesin çıkıpta iyi oldu yenilmemiz demesini ben anlamıyorum.
      Bir sonraki maçı haftaya olsaydı belki bu görüşe katılabilirdim çünkü 1 haftada takım kendini her şekilde onarabilirdi.
      Ben bu maçın böyle bitmesi Braga maçına belki olumsuz etki yapacagına inanmıyorum ama bir sonraki deplasmanda da benzer sonuçla GS çok şey kaybeder bence. Zaten United maçı dönüşü Akhisar maçı çok kebap bir maçtı o maçta sağlam takım olsaydı başka başka şeyler konuşuyorduk.
  • Uncy
    Kayitli Üye

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting