• Venom
    Kapali Hesap

• Pardus'ta yaşadığınız teknik problemleri çözüme kavuşturmaya çalışacağımız konu. Çekinmeyin yazın.
  • Reklam
  •  
  • IAdam
    Kayitli Üye

Takımı: Bursaspor
    • Bir bilgisayar dergisinin verdiği CD' den Pardus' u bilgisayarıma yükledim. Ancak Pardus açılmadı, yine eskisi gibi direk Vista' dan açılıyor. Sabitdisk' in bir bölümünü Pardus' a ayırdım. Vista' da diskin o yarısı da bozuk gözüküyor ve biçimlendirmek istediğimde kapasitenin yarısına izin veriyor. Ayrıca Pardus' u CD' den de başlatma özelliği yok sanırım. Sorun ne olabilir ve eğer çözümü yoksa diskimin yarısını tam kapasitesinde nasıl biçimlendirebilirim?
  • IAdam
    Kayitli Üye

• IAdam
    Kayitli Üye

• Pardus' u sağ salim yükledim fakat interneti halledemedim. Ayrıyetten boş alan olarak gözüken 75 GB' lık alanı nasıl geri kazanabilirim?

Son güncelleme 13.11.2008, 23:55 tarihinde IAdam tarafından yapıldı.
  • 03Gs1905
    Administrator

Takımı: Galatasaray AŞ
    • Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: IAdam

Pardus' u sağ salim yükledim fakat interneti halledemedim. Ayrıyetten boş alan olarak gözüken 75 GB' lık alanı nasıl geri kazanabilirim?

internet'i usb adsl modemden mi kullanıyorsun,wireless mi yoksa normal kablolu modem mi kullanıyorsun?

gparted programıyla o alanı biçimlendirebilirsin..Eğer biçimlendirilmiş haldeyse /etc/fstab dosyasına gerekli komutları girerek mount etmelisin.Tabi ki eğer sürücü /mnt dizini altındaki herhangi bir klasöre mountlu konumda değilse.

konsole girip mount /media/hdax(hangi sürücü olarak gözüktüğünü bulmak lazım) /mnt/hdax(bu klasörü de root haklarıyla konqueror programını açarak oluşturacaksın)
      Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
      13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
  • IAdam
    Kayitli Üye

• Reklam
  •  
  • IAdam
    Kayitli Üye

• Taraması için tıkladığımda sorun veriyor. Bağlantının ismini elle girince de bulamıyor.

Son güncelleme 26.11.2008, 17:12 tarihinde IAdam tarafından yapıldı.

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting