• Neo
  Administrator
  Kayıt: 27-12-2003
  Yaş: 37
  Mesajlar: 8958
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Hangi takipçiniz sizi artık sizi izlemiyor merak ediyorsanız, öğrenmenin pratik yolları var.

   Her an yeni bir verinin adeta aktığı İnternet ortamında, bu hızlı akış sebebiyle sadık takipçiler bulmak da zorlaşıyor. Twitter hesabınız var ve yazdıklarınızın mümkün olduğu kadar çok okunmasını istiyorsanız, var olan takipçilerinizi kaybetme riskini göze alamazsınız. Diğer yandan, herkesi mutlu etmek de zordur. Arada bir elinizden kaçan takipçiler olacaktır elbette. Bunların kim olduğunu öğrenmek isterseniz, işte bu işi görecek 5 araç...   Friend or Follow

   Twitter’da sizi takip etmeyi bırakanların kolay bir yolu olmadığını söyleyerek kötü haberi şimdiden verelim. Eğer bu işi tamamen kendi başınıza çözmek isterseniz, ya listenizi baştan sona gezmeniz ya da rastgele hesaplara girip, sizi izleyip izlemediklerini kontrol etmeniz gerekir.   Twitter’ın sırf bu problemi çözmek için kendine ait bir yolunun olmaması, Friend or Follow adındaki ağ hizmetinin doğmasına neden oldu.

   Oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahip olan site sayesinde, kimleri takip ettiğinizi kısaca görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sitenin en büyük özelliği; takip ettiğiniz kişilerden kimlerin sizi takip ettiğini anlayabilmeniz. Bu sayede, sizi takip etmeyen arkadaşlarınızı tespit edip, baskı yapabilirsiniz.

   TwUnfollow

   TwUnfollow, Qwitter’a benzer site. Site, takipçileriniz sizi terk ederse, e-posta ile uyarı yolluyor. TwUnfollow’un Qwitter’dan en büyük farkı, günlük değil, anlık e-posta göndermesi. Ayrıca RSS yoluyla da takipçilerinizin hareketlerini izleyebiliyorsunuz.   Sitenin size uyarı yollaması için üye olup, gerekli ayarlı ayarları yapmanız gerekiyor. Her şey hallolduktan sonra ise, olur da takipçi kaybederseniz, durumla ilgili anında e-posta alacaksınız.

   TwitterCounter

   TwitterCounter sayesinde kaybettiğiniz takipçilerin, kimler olduğunu göremezsiniz ancak olaya daha geniş bir pencereden bakmanızı sağlamak amaçlı takipçilerinizle ilgili tüm istatistikleri bir arada görebilirsiniz.   Siteye kayıt olduktan sonra Twitter’daki takipçilerinizin durumunu haftalık, aylık ve 3 aylık periyotlar şeklinde görebilirsiniz. Bu sayede, tüm bu süre zarfının hangi aralığında takipçi kaybettiğinizi ya da kazandığınızı daha net görebilirsiniz. Böylece yazdıklarınıza da çeki düzen verebilirsiniz.

   Goodbye, Buddy!

   Goodbye Buddy, TwUnfollow’a benzer bir site. Sitenin, benzerlerinden en büyük farkı olarak olaylara daha esprili yaklaşması diyebiliriz. Örneğin bir takipçi sizi izlemeyi bıraktığı zaman şu şekilde mesajlar gelebiliyor: “Az önce @kullanıcı adı’nın seni terk ettiğini gördüm. Neden böyle yaptığını sormak ister misin? Yalnızca bir farenin **** kadar umursuyorsan elbette.”   Bunun haricinde Goodbye Buddy, takipçileriniz sizi izlemeyi bıraktığı zaman e-postayla değil, site için mesajla uyarı yolluyor. Ayrıca site sayesinde takipçilerinizin sizi en son ne zaman izlediğini görebiliyorsunuz.

   TweetEffect

   TweetEffect, basitçe hangi mesajınızdan sonra kullanıcı kazandığınızı ya da kaybettiğiniz görmenizi sağlayan bir site. Siteye giriş yaptıktan sonra son 200 tweet'inizi görebiliyorsunuz. Attığınız mesajların hangisinden sonra kullanıcı kazandıysanız yeşil renkte, kaybettiyseniz de kırmızı renkte görebiliyorsunuz.   Site, özetle “ben nerede yanlış yaptım?” demenizi sağlıyor. Örneğin bir mesajı tekrar tekrar tweet'lemeye çalışırsanız, takipçi sayınızda gözle görülür biz azalma meydana gelecektir.
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2017 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting