• cimboom
  Haber Editörü
  Kayıt: 08-03-2006
  Yaş: 29
  Mesajlar: 3521
  Takımı: Galatasaray AŞ


  • ''Sıradışı olmazsak yol alamayız''
   "UEFA Kupası dördüncü senede geldi" diyen Terim, Şampiyonlar Ligi hedefleri, Braga maçı, oynadıkları futbol, sakatlıklar, defans hattı ve daha bir çok konuda konuştu.. İşte Terim'in sözleri..   "Son maçlara kadar hiçbir şeyin belli olmadığı, ikincinin son maça kadar belli olmadığı bir şampiyona. Her maçımızı ciddi şekilde oynayarak pes etmeden sonuna kadar bu turdan, bu gruptan çıkmayı deneyeceğimiz bir gerçek. Burada belirli bir müddet aradan sonra, dünyanın hele hele Avrupa'nın önde elen seyircilerinden Galatasaray seyircisinin kendini hatırlatacağına inanıyorum. Dünyanın en özel seyircilerinden, belki de en önde seyircilerinden Galatasaray seyircisinin takımını taşıması, desteği ve takıma katkısıyla, güzel tezahüratı ve desteğiyle özel şekilde kendini yeniden hatırlatacağını düşünüyorum".

   "Şampiyonlar Ligi'ni çok önemsiyoruz ama en önemlisi sebeplerden birisi, mümkünse her zaman Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek. Devamlı burada olmak her takıma çok avantajlar getirmiş, getirmeye de devam ediyor. Devamlı katılan kulüpler var bunların da bulunduğu konumlar çok açık. Biz de sayın başkanımız ve değerli yöneticilerimizle birlikte Şampiyonlar Ligi'nde olmanın öneminin çok fazla olduğunu ifade ediyoruz. İstikrar bir çok kulübü bir yere götürüyor. Antrenör oyuncu yönetici davranışını sayabiliriz ama Şampiyonlar Ligi'nde bunların hepsi ön planda geçiyor. Ümit ederim ki hep Şampiyonlar Ligi'nde oluruz ve ekonomik manada kulübümüzü o noktalara çekebiliriz. Planımızda bunlar var".

   "Hiç eksiğimiz olmasın diyemiyor hiçbir takım. Biz de de oldu eksikler ama her geçen gün daha iyiyi gidiyoruz. Hep daha iyisi istenir, bunun sonu yok. Manchester maçını herkes değerlendirdi ve G.Saray'ı gözlerinde koymak istedikleri yere koydular. Çok iyi mücadele ettik, Galatasaraylıların gurur duyacağı bir takımdı ama 3 puan kaybettik. Oyuncularımız bunu idrakı içinde. Braga da grubumuzun iyi takımlarından birisi hatta Avrupa'nın da. Cluj maçını kaybettiler ama o maçı izlersek; maç öyle bitmezmiş. Futbol böyle bir şey. Ciddi ve önemli bir rakip. Cluj2un kazanması da puanları herkesin düşüncesi dışına itti. Son maçlarını 2-0 kazandılar, burada çok mücadeleci ve zor bir maç geçecek".

   "Hamit'in durumu sürpriz oldu. Oynama ihtimali yok gözüküyor. Elmander bizimle kalacak ama az önce baygınlık geçirmiş, doktor kontrolünde olacak. Gıda zehirlenmesi olmuş. Sonuçta hazırız, seyircimizle birlikte kazanmak için elimizden geleni yapacağız".

   "Bizi iddialı konuşmaya futbolcularım itiyor. Onlardan aldığım ışık ve enerjimi sesli okuduğumda size mesaj olarak geçiyor. Olayın bilincindeler, nasıl oymaları gerekiyorsa öyle olacak. Kazanırken futbolun göze hoş gelmesini çok isterim. 3 puan çok önemli ama futbolun güzelliklerini kenara atmayacağız. Zaman zaman bunu başaramıyoruz, Ordu maçında olduğu gibi. 7-8 pozisyona girmemize rağmen, oyun kontrolü yüzde 100 bizde olmasına rağmen beğenmiyoruz. Bundan çok daha iyi bir G.Saray olacaktır. Güveniyorum oyuncularıma. Şampiyonlar Ligi seviyesinde sonuçta her şey olabilir ama bu formalarımızın en son damlasına kadar terlediği zaman olur. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"..

   "Hiçbir görevimi hatırlamıyorum ki zor olmasın, insanlar bir şey beklemesin. Bilerek bunu yapıyoruz. Bizde belki biraz daha fazla baskı ve yük var ama bunu hepimizi biliyoruz. Her maçın baskısı vardır ama şuanda bunları düşünecek durumda değiliz. Yeter ki mantık ve nezaket kurallarında olsun, bu kimseyi acıtmaz. Ama bu yükleri gerilimleri sorumluluk olarak addediyorum o zaman daha kolay karşılayabiliyorsunuz. Çok büyük sorumluluk var camiaya karşı. İnsanlar eğer sizden bir şey bekliyorsa bir şey yapıyorsunuz demektir. Ben böyle pozitif bakıyorum. Dünyada her teknik adamın sırtında bu yük vardır ve olacaktır da maalesef, bu ülke futbolu ile ilgili biraz da.. Bizde daha ağır geçiyor. Umut ediyorum bunu daha tadında yapmaya özen gösteririz. Ben alıştım ve beklentilere cevap vermeye çalışıyorum".

   "Engin'in az değil, bayağı bir cezası var. Düşüneceğim tabii ki Engin'i. Manchestar'da da vardı. Bugün kalabalık da gireceğiz kampa. Aksaklıklar olunca düşünmek zorundayız. O nedenle emin bizle olabilir, kamp kadrosunda olabilir. Handikabımız; ligde oynamayıp ara vermeni nasıl dezavantaj yarattığı.. Bu da tespit edilecek bir şey değil. Engin bunu yenmeye çalışıyor, çalışmasını aksatmıyor. Ben ne görev vereyim her futbolcumun ellerinden gelen her şeyi yapacaklarından eminim, hiç şüphem yok."

   "Futbolcular her dakika aynı futbolu oynayamaz, performansı gösteremezler. Olağanüstü bir yıl geçirdikleri için Melo ve Selçuk'tan beklentiler fazla oldu. Hepsi çok büyük yük çekiyorlar. O yüzden bir mağlubiyet dahi kafalarda başka soruları getiriyor. Beklentilerin çok olduğu yerde bunlar olabiliyor. İkisi de çok önemli, sahadaki durumları olumsuz ve olumlu etkileyebilecek kadar önemli futbolcular.. Ben Melo ve Selçuk'tan çok memnunum"..

   "Cris bizim her dakika hizmetine başvuracağımız oyunculardan birisi. Bu sene 3-4 oyuncuyu bir 3-4 gün sonraki oyuna hazırlamak için rotasyon yapıyoruz, görev değiştiriyoruz. Zaman zaman bunlar olacaktır. Ben ilk 11'i açıklama niyetiyle buraya gelmiştim ama Hamit'in ve Elmader'in durumu olunca olmadı. Ancak savunmada yarın Dany ile Semih oynayacak".

   "Futbolcularımız dizginlemeyi düşünmüyorum. İleride oynamayı seviyoruz ileride sıkıştırmayı baskıyı, presi seviyoruz. Kalemizden uzakta.. Bunu Manchester'da da yaptık penaltı pozisyonları oldu. Bunu değiştirecek değilim. Eğer değişik bir şey yapmz, sıradışı olmazsak çok yol alamayız.. Herkes bir şeyler oynuyor. 1,5 senedir beraberiz, yeni gelenler de adapte oldular, oyun tarzımız bu. Muhakkak ki baskı yapmak isteyen takımın açık verecektir, doğaldır. Bazı maçlarda pozisyon da vermiyoruz ama bunu göze almış durumdayız. Yarın vazgeçmeyeceğiz. ama aktif dinlendirme dediğimiz, biraz daha sakin ve dinlenmeye dönük futbol olmasını da istiyoruz. 90 dakika o baskıyı yapacak bir fizik gücü zaten yok. Bildiğimizi yapmaya devam ederken futbolun şartları değişirse, B ve C planı olan bir takımız. Umuyorum seyircilerimizle birlikte son 1-2 maçı çıkartırsak bu güzel gidişatımızı devam ettireceğiz".

   "Ben şunu yaparsak başarısız, bunu yaparsak başarılı oluruz gibi bir skala tutmadım ama geçen sene yeni takımla başarılı olduk. İyi top oynayarak başarılı olduk. Şampiyonlar Ligi kupa lig ayrı bir statü. Başarıyı neye göre adlandırdığımıza bağlı ama Şampiyonlar Ligi kolay bir lig değil. Öyle sözlerle olacak şeyler de değil. Bunun için de sayın başkan 'bu sene buradan çıkmak hedef' dedi. Cluj'un yenmesi de grubun her şeye açık olduğunun göstergesi. Her an her şey olabilir demek bu. Herkes için başarı kriteri çok değişik. UEFA dördüncü senede geldi. Beraberce taşıdığımız oyuncularla geldi. Nitekim geçen seneki takımla devam ediyoruz. Geçen seneki şampiyonluğun zor ve anlamlı olduğu da ortada. Öyle bir durumdan gelmek kolay olmadı. Herkesin katkısı vardı, tüm camiaya teşekkür ederiz. Ama Galatasaray'ın başarı kriteri, girdiği kupalarda yarışmalarda en yükseğini hedeflemektir. Bugünkü şartlarda hedefi koyalım sonra bakarız dedik. Uzun yıllar ara verdikten sonra bu beyan daha temkinli oldu ve doğrusu da buydu. Her geçen gün bu başlıklar daha iddialı duruma gelebilir. Daha realist davrandığımız kanaatindeyim."
   ________________________
   ‎...Ve bunun adida final!
   Yine söyluyorum; Kazanacaksiniz, Kazanmak icin ugrasacaksiniz ama
   netice ne olursa olsun siz benim gönlumde hep kazandiniz
   hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
   - Fatih Terim!
   Twitter
 • Reklam
 •  
 • adu
  Turnuva Yetkilisi
  Kayıt: 13-04-2006
  Yaş: 31
  Mesajlar: 13935
  Takımı: FC St Pauli
  • Gruptaki en önemli maçımız desem yanılmam herhalde. Bu maçı aldığımız takdirde bana göre gruptan çıkarız. Ama gerçekten zor bir maç olacak. Ne kadar havaya girmiş olursak olalım camia olarak 5-6 yıldır bu platformdan uzak kaldık. Bu sırada da Braga Avrupa'da epey boy gösterdi, UEFA finali bile oynadı hatta. Ve iskeletlerini de hemen hemen koruyorlar. Bu yüzden iki takımın oyuncularını karşılaştırdığımızda tecrübe açısından fark yok gibi gözükse de takım tecrübesi olarak bizim önümüzdeler. Bu tür maçlarda nasıl oynamasını bilen bir takıma karşı oynayacaz, bu yüzden de göründüğünden çok daha zor bir maç kimse aldanmasın.

   Bana göre maçın kilidi erken bulacağımız bir golle açılır. Erken bir gol atarsak işte o zaman seyircinin o coşkusuyla takımın alacağı gazın arkasında duramaz Braga ve rahat bir maç oynarız. Ama panik başlayıp, pas hataları yapar ve oyun kontrolünü alamazsak işler Braga'nın istediği gibi gider ki boş takım da değiller, cezayı kesebilecek oyuncuları var. Görüntü itibariyle Selçuk'un yaratıcılığı, Burak'ın de biriticiliğine bakacak bir maç gibi geliyor bana. Eğer yarın kazanırsak maçtan sonra muhtemelen bu 2 ismi konuşuyor olacaz.

   İçimden 2-0 gibi bir skor geçiyor. Umarım dediğin gibi erken bir gol bulup taraftarın o coşkusunu görme şansı yakalarız
   ________________________
   Zaten aşklar hep yalan dolan
   Sonu hep acı hüsran
   Bize her sevdadan geriye kalan
   Sadece GALATASARAY!


   is this love?
 • Mr.Danger
  Moderator
  Kayıt: 15-07-2008
  Yaş: 25
  Mesajlar: 4136
  Takımı: Galatasaray AŞ
 • ŞANLI_
  Kayitli Üye


  Kayıt: 06-06-2003
  Yaş: 31
  Mesajlar: 17547
  Takımı: Fenerbahçe SK
  • Braga ilk maçta puan ya da puanlar alsaydı GS çok rahat farklı galip gelir diyebilirdim fakat Braga bu maçıda kaybederse herşeyini kaybeder gibi düşünüyorum. Mutlak beraberlik almaya gelecekler yoksa 2 de sıfır yaparak grupta iddiaları kalmaz diye düşünüyorum. GS de 2 de sıfır olabilir ama sonuçta United deplasmanında ilk maçı kaybetmek var içerde Cluj maçında kaybetmek var.
   Ben GS den emin olamıyorum ve oynadıkları oyun anlayışı avrupada iş yapamayabilir kontrollü oynamak zorundalar ve böyle oynamazlarsa galip geleceklerini düşünmüyorum. %75 maçı alabilirler ama beraberlik ihtimali de yok değil.
 • Reklam
 •  
 • cimboom
  Haber Editörü
  Kayıt: 08-03-2006
  Yaş: 29
  Mesajlar: 3521
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Sampiyonlar Ligi bu kadroya agir geldi. Hadi ilk onbir idare eder, birisi yorulunca sakatlaninca kim girecek? Emre Colak mi? Aydin mi? Malesef bu oyuncularla olmuyor. Hakettigimiz gibi yenildik.
   ________________________
   ‎...Ve bunun adida final!
   Yine söyluyorum; Kazanacaksiniz, Kazanmak icin ugrasacaksiniz ama
   netice ne olursa olsun siz benim gönlumde hep kazandiniz
   hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
   - Fatih Terim!
   Twitter
 • Neo
  Administrator
  Kayıt: 27-12-2003
  Yaş: 39
  Mesajlar: 8943
  Takımı: Galatasaray AŞ


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting