• 03Gs1905
  Administrator
  Kayıt: 20-08-2003
  Yaş: 35
  Mesajlar: 8885
  Takımı: Galatasaray AŞ


  • Pardus 2009 kararlı sürüm öncesi ilk aday sürüm olan Pardus 2009 RC1, sürüm yöneticisi Onur KÜÇÜK tarafından duyuruldu.

   Bu deneme sürümümüze, her zaman olduğu gibi Pardus FTP sunucularından, ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2009-RC/ adresini kullanarak ulaşabilirsiniz.

   Sorunsuz bir kurulum için lütfen dosyaları indirdikten sonra dosya özetlerini kontrol etmeyi unutmayın. CD'lerinizi kaliteli medyalar üzerine, DAO modunda ve en fazla 16x hızında yazdığınızdan emin olun.
   Aday Sürümde Ne Yenilikler Var?

   Pardus 2009 RC1 sürümüyle beraber kullanıcılarımız güncel KDE 4.2.4'ü çok daha sevecek. Beta sürümünden farklı olarak, bu sürüm çok sayıda iyileştirme ve hata düzeltmesiyle çok daha iyi ve oturmuş bir kullanıcı deneyimini sunuyor.

   İlk aday sürümümüz, önemli güncellemelerle beraber geliyor:

   * KDE 4.2.4
   * Linux çekirdeği 2.6.30
   * OpenOffice.org 3.1.0.6
   * Mozilla Firefox 3.5
   * Gimp 2.6.6
   * K3b 1.66
   * Xorg 1.6.2pre

   ve daha pek çok güncel bileşen Pardus 2009 RC1 sürümünde kullanıcılarımızla buluşuyor.
   Çok Daha Zengin Yazılım Deposu

   Pardus 2009'u RC1'i yükleyecek olan kullanıcılarımızın çok daha zengin bir yazılım deposuyla karşılaşacağını söyleyebiliriz. Sürüme daha iki hafta olmasına karşın, kararlı depodaki ikili paket sayısı şimdiden 2.000'e ulaşmış durumda. Pardus 2009'un depolarını en hızlı oluşturan dağıtımımız olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

   Mozilla Thunderbird, KOffice 2.0 gibi çok sayıda önemli yazılım, beta sürüm sonrasındaki süreçte depolara girdi.
   Yenilenen Yönetici Arayüzleri


   Pardus 2009'un ilk aday sürümü, çok sayıda yeni yönetim arayüzüyle geliyor.

   Baştan aşağı yenilenen ve yepyeni bir arayüze sahip olan Ağ Yöneticisi, panelin en sağına simgesiyle yer alırken, gelen-giden trafik gösterimine ve kablosuz ağ bağlantısı sinyal seviyesini gösterme gibi özelliklere sahip.

   Güvenlik Duvarı Yöneticisi, baştan aşağı yazılan bir diğer yönetim aracımız. Gelen bağlantıları engelleme, İnternet paylaşımını yönetme ve kural belirleme, yeni nesil Güvenlik Duvarı Yöneticisi ile çok daha kolaylaşıyor.

   Pardus 2009 sürümüyle birlikte devrimsel bir özelliğe, bir başka deyişle, güncelleme paketlerinin boyutunu %40 ilâ %98 azaltan delta paket desteğine kavuşan Paket Yöneticisi, bu sürümde de önemli iyileştirmelerle karşımıza çıkıyor. Paket Yöneticisi arayüzüne arama düğmesi geri gelirken, birden fazla sayıda deponun yönetimi ve vekil sunucu ayarları da önemli ölçüde kolaylaştırıldı.

   Ekran kartı ve monitör ayarlarının rahatlıkla yapılabildiği Görüntü Yöneticisi aracı da RC1 sürümüyle beraber geliyor. Masaüstü ortamı ile tam uyumlu olan Görüntü Yöneticisi, grafik arabirimi kullanarak görüntü yapılandırmasını değiştirmeyi ve detaylı ayar yapmayı sağlıyor.
   Web Kameraları ve Yazıcılar

   Pardus 2009 RC1 ile web kameraları ve yazıcılara da son derece güçlü bir donanım desteği geliyor. Güncel CUPS genel yazdırma sunucusu desteğinin yanı sıra, önceki Pardus sürümlerine göre zengin bir web kamerası ve yazıcı desteği, bu aday sürümde kullanıcılarımızla buluşacak.
   Pardus 2009 Uluslararası Sürüm

   Pardus 2009 RC1 sürümüyle birlikte uluslararası kullanıcılarımızı da sevindirecek bir haberimiz var: Pardus 2009 Uluslararası Sürüm.

   Pardus 2009 International Install CD ile birlikte, Pardus tarafından desteklenen 11 ayrı dil, tek bir CD içinde sunuluyor. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hollandaca, Katalanca, Brezilya Portekizcesi, Lehçe ve İsveççe dillerinde kurulum ve kullanım olanağını sağlayan bu aday sürümle Pardus 2009, global Linux topluluklarının ilk kez beğenisine sunuluyor.
   Bu Sürümün Bilinen Hataları

   Beta sürümden ilk aday sürüm RC1'e uzanan süreçte, çok sayıda iyileştirme ve hata düzeltmesi yapıldı. Beta sürümdeki, bazı ağ kartlarında bağlantı tipi otomatik adres almaya ayarlıysa ilk denemede bağlantı kurulamaması sorunu, bu ilk aday sürümde giderilmiş durumda.

   Bu deneme sürümünün bilinen hatalarıysa şöyle:

   * Ağ Yöneticisi Programcığı'nda bazı kablosuz bağlantıların sinyal seviyesi düşük gösteriliyor

   Son olarak bir kez daha hatırlatalım. Pardus 2009 RC1'in bir deneme sürümü olduğunu unutmayın. Bu yüzden, Pardus 2009 kararlı sürümünde yer alacak tüm yenilikler, henüz bu aday sürümünde yer almıyor. Çok hızlı ilerleyen gelişme süreci içerisinde depolarda sık sık paket güncellemelerinin yer alacağını unutmayınız.

   Kullanım süresince karşılaşabileceğiniz hataları ve iyileştirme isteklerinizi, her zamanki gibi hata takip sistemimize bildirmenizi bekliyoruz.
   ________________________
   GALATA SARAY-I EFENDİSİ TARAFTARI
   TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
   TEK AŞKIYDI GALATASARAY
   Şampiyon olsan Yeter;Olmasan Ne Farkeder!
   13 Eylül 1991-TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting