• Anxiety
  Moderator
  Kayıt: 10-04-2006
  Yaş: 26
  Mesajlar: 7431
  Takımı: Beşiktaş JK
  • WORLD OF WARCRAFT CATACLYSM
   World Of Warcraft: Cataclysm, World Of Warcraft'ın bir sonraki ek paketidir. Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan karanlık ve unutulmuş tehditler sonunda karaya vurdu ve Azeroth'a kataklizmik bir güçle saldırdı. Azeroth'u geri almak için şeytani planlarını uygulamaya başladılar.

   LEVEL CAP

   Cataclysm'de level sınırı beklediğimizden daha az olacak: 85. Bundan önceki paketlerde +10 artmışken bu sefer +5 artıyor.

   Blizzard level 100 sınırından önce bir kaç ek pakete daha yer bırakmak istiyor görünüşe göre. Ayrıca yeni ırk ve sınıf kombinasyonları da geldiğinden dolayı, daha kolay ve kısa olan level atlama süreci ile beraber onları oynamak daha çekici duruyor.

   Ancak 80-85 arası çok da kolay olmayacak ve aldığınız her levelın hakkını verdiğinizi hissedeceksiniz. "Dört levelcık"tan öte, her level uzun soluklu yeni bir macera anlamına gelecek.

   YENİ SINIFLAR

   Cataclysm ile oyuna yeni sınıf eklenmiyor. Bunun yerine Blizzard oyuncuya daha çok ırk-sınıf kombinasyonu sunuyor. Zaten 3.2.2'nin PTR'ında bu ırk-sınıf kombinasyonları oyunun datalarında gizlenmiş haldeydi. Catacylsm ile oyuna eklenen yeni ırk-sınıf kombinasyonları şu şekilde.

   * Human Hunter
   * Orc Mage
   * Night Elf Mage
   * Dwarf Mage
   * Blood Elf Warrior
   * Dwarf Shaman
   * Undead Hunter
   * Tauren Paladin
   * Tauren Priest
   * Gnome Priest
   * Troll Druid


   YENİ IRKLAR

   Catacylsm olaylarından sonra iki ırk kendilerine yeni dostlar aramaya başladı. Goblin'ler Horde ile, Worgen de Alliance ile dost oldu.

   Goblin
   Deathwing bir kez daha goblinlerin hizmetinden yararlandı, köle olarak. Daha çok güç vaadiyle kandırılan goblinler ise bu köleliği pek reddetmedi. Ancak büyük bir grup da baş kaldırdı. Ana vatanları Kezan, Cataclysm sonrası yerle bir olunca, goblinler Barrens kıyılarına attılar kendilerini. Bu sırada bir Alliance gemisinde esir olan bir Orc'la karşılaşıp onu kurtardılar. Bu Orc ise... Thrall'ın ta kendisiydi! Bu olay üzerine Thrall, goblinlere Horde'da kucak açtı ve barış teklif etti. Böylelikle yüzyıllardır süregelen goblin tarafsızlığı son bulmuş oldu. Tüm bu olayları özenle hazırlanmış bir questchain ile yaşayacağız.

   Worgen
   Cataclysm olayı Greymane duvarını yıktı geçti ve sonunda Gilneas krallığının akıbeti ortaya çıktı. Worgen lanetinin etkisinde olan Worgen'ler sonunda Gilneas krallığında kısmi bir tedavi buldu. Bu tedavi sayesinde vücutları eski haline dönmese de zihinleri tekrar insan zihni olabiliyordu. Gilneas'dan cesaret alan Worgen'ler yardım için Alliance'a gitti ve onlara katılmaya karar verdi, Cataclysm'in yeni tehditlerine karşı savaşabilmek için.

   Gilneas'ta phasing sistemi oldukça yoğun olarak kullanılacak (DK'ların başlangıç noktasındaki gibi), böylelikle krallığın geçmişini ve günümüze kadar nasıl yaşadığını öğrenebileceğiz.

   Worgen'lerin iki farklı formu olacak, biri Worgen formu diğeri de Human formu. Oyuncular iki formun da dış görünüşünü istediği gibi özelleştirebilecek.

   YENİ KARAKTERLER VE HİKAYE

   Deathwing
   Deathwing the Destroyer ve Neltharion the Earth-Warder Cataclysm'de geniç çaplı rol oynayacak. Old God'ın kulağına fısıldadıkları tarafından akıl sağlığını yitiren ve kaçınılmaz şekilde başarısız olma uğruna kendi türüne karşı cephe alan Deathwing gölgeler içinde kaybolmuştur. Burning Legion'ı püskürtme çabası içinde Scourge tarafından dört bir yandan kuşatılacak olan Horde ve Alliance omuz omuza savaşla meşgulken, Deathwing alttan alta işleri yerine koymaktadır. Lady Sinestra'nın başarısızlığa uğrayan Twilight Dragonflight'ı yaratma girişiminin ardından, Deathwing Grim Batol'e yeniden kaçar ve Sinestra'nın başarısız olduğu şeyi gerçekleştirir. Yaptıklarının sonucu Obsidian Sanctum'da görüldükten sonra, sonunda Dragonflight'ın yaratımında başarılı olur ve dünya üzerine salma planlarını harekete geçirir. Peki ya Eski Tanrılar'ın Deathwing üstündeki egemenliği ne olacaktır?

   Kraliçe Azshara
   Kraliçe Azshara da Cataclysm'de büyük rol oynayan karakterlerden olacak. Ölümlü ırkların varlığından habersiz olduğu, diğerleri tarafından unutulmuş ve kendi halkı tarafından ölü olduğuna inanılan kraliçe, esasında Maelstorm'un derinliklerinde hareketsiz değildir. Etrafında bulunan, War Of The Ancients'daki başarısızlığından sonra Eski Tanrılar tarafından Naga'ya çevrilenlerle beraber önceden olduğundan çok güçlü olarak büyük bir tehdit unsuru haline gelmiştir. Sadece Nazjatar ve denizin derinlikleri kapsamında olmamak üzere, Azshara yeniden hükümranlık iddiasında olmaya hazırlanmaktadır. Lady Vashj'in Illidan'ı destekleme planı bir sır perdesi olarak varlığını sürdürürken, Azshara'nın bu konudaki rolü de henüz oynanmamıştır. Büyük soru işareti varlığını korumaktadır; Azshara, şimdi kurtarıcılarına, Eski Tanrılar'a mı hizmet etmektedir?

   Cataclysm
   Cataclysm'in gerçek son boss'u kim henüz kesinlik yok. Fakat görünen o ki Cataclysm vakasına Deathwing ve Azshara tarafından inanılmaz güçlü varlıklar yaratma girişimleri sırasında kullanılan büyülerin etkisi neden olmuş. İkisi de çok güçlü, fakat Cataclysm'in kendisi arkasında daha büyük bir güç olabileceğini gösteriyor, belki de Deathwing ve Azshara'nın ortak geçmişleri; yani Eski Tanrılar'ın etkisi..

   The Guardian of Tirisfal
   Malfurion Stormrage, Azeroth'a yeni Tirisfal Bekçisi'ni yaratmaya yardım etmek için geri dönüyor; Thrall'u! Med'an'ın bu olaydaki rolü ise henüz bilinmezliğini koruyor.

   The New (Yeni) Horde
   Thrall Horde'un liderliğini Garrosh Hellscream'e devrederken kendisi naga ve Black Dragonflight'a karşı girişilen mücadelede Horde ve Alliance kuvvetlerine koordinatörlük yapmakla meşgul. Thrall'un kontrolünden uzak olan Garrosh ise bu sırada Alliance'a savaş ilan etmekte. Bu politik kargaşada Cairne Bloodhoof Horde'a ihanetle suçlanıp Garrosh tarafından öldürülür. Cairne'in oğlu Baine de yeni Tauren şefi olarak görevi devralır. Bu da Baine'in 3.2.2 yamasıyla neden oyundan çıkarıldığını açıklıyor.

   YENİ İÇERİK
   Cataclysm, yeni bir kıta içermeyen ilk eklenti olacak. Bunun yerine daha önceden yayınlanmamış alanları oyuncuların beğenisine sunarken mevcut olanları da büyük ölçüde geliştirecek.

   Azeroth'un Çehresi Değişiyor
   Deathwing ve Azshara'nın neden olduğu bir afet, Azeroth'un çehresini değiştirecek. Cataclysm'in içeriğin büyük bir bölümü, rötüşlenmiş bir Azeroth olarak ve Wrath Of The Lich King ile Burning Crusade'in oynanışa yaptığı eklemelerden (phasing ve günlük questler) faydalanacak şekilde geliyor aslında. Level atlama sürecinin daha az sıkıcı olması için kasik bölgelerdeki quest ve mobların hepsi tekrardan elden geçirilecek. Bu rötüşle birlikte çok daha gelişmiş bir öykü anlatımı ve bir şeyler başarmış olma hissi oyunculara sunulacak. Aşağıda büyük ölçüde değişecek zindanlar ve bu değişimlerin neler olacağı var:

   * Barrens, farklı level aralıklarındaki iki ayrı alana bölünecek.
   * Azshara düşük level (10-20 arası) bir bölge olacak.
   * Thousand Needles gibi bölgeleri su basacak.
   * Durotar harap olmuş bir durumda olacak ve Orgrimmar da yıkılmanın eşiğinde. Hikaye ilerledikçe yeni bir Ork şehri tekrardan inşaa edilecek.
   * Gnomeregan, eklenti paketinin bir parçası olacak ve Gnome'lar başkentlerine yeniden sahip çıkacaklar(bu kısım henüz kesinleşmedi).
   * Wailing Caverns, Druid'lerin yaptığı büyünün bir sonucu olarak sık ormanlarla kaplı tropik bir alan haline gelecek.
   * Blackrock Spire infilak edecek ve Blackrock Mountains'ın yeni bir versiyonu keşfedilebilinecek. Görünüşe göre Ragnaros da geri dönüyor.


   Tufandan sonra yaşanacak yeni çatışmalar veya yapılacak barışlar, pek çok alanda ve Lake Wintergrasp gibi yeni PvP bölgelerinde etkin olarak görülebilecek

   Azeroth'ta Uçmak
   Yenilenmiş Eastern Kingdoms ve Kalimdor arasında yapılabilecek uçuşlar ile oyuncular artık yeni bölgelere çok daha çabuk ulaşabilecek.

   Eski Zindanların Rötuşlanması
   Kıtalar arası uçan bineklerin eklenmesi ve pek çok bölgenin tekrardan elden geçirilmesiyle birlikte, eskiden ulaşılamayan veya tamamlanmamış bölgelerin çoğu artık kullanıma açık olacak. 80-85 level arası oyuncuların vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirecekleri yerler de buralar olacak. Bu alanlardan bazıları şöyle:

   * Hyjal
   * Gilneas - Worgen başlangıç bölgesi
   * Uldum


   Kezan ve Undermine gibi eski Goblin bölgelerinin Cataclysm'e eklenip eklenmediği henüz kesin değil, fakat tufan sonucunda su yüzüne çıkan pek çok ada var ve bunlardan bazıları büyük deniz kaplumbağaları ve balinaların sırtında duruyorlar. Ayrıca yeni eklenen sualtı bölgelerini de unutmamak lazım.
   ________________________
   '
   twitter @mtndmrl md blogger /qwertymd
 • Reklam
 •  
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor


  • Cataclysm heyecanı yarın başlıyor!

   WoW oyuncularının beklediği ek paketin öncesinde ilk görevler yarın sunulacak.

   World of Warcraft oyuncularının beklediği ek paket Cataclysm'in hikayesi, 8 Eylül gecesi yapılacak bakımdan sonra başlayacak.

   Yeni görevler Horde için Sen'jin Village'ın yanında, Alliance için ise Dun Morogh'da bulunabilecek. Horde tarafı Echo Isles'ı geri almak için savaşacak, Alliance ise Gnomeregan'ı geri almaya çalışacak.

   Daha önce PTR(Public Test Realms)'larda oynanan görevler, kısa sürse de uzun süredir yeni bir içerik alamayan World of Warcraft oyuncularını sevindireceğe benziyor.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor


  • Cataclysm'in çıkış tarihi?

   WoW'cuların beklediği tarih açıklanacak mı?

   World of Warcraft oyuncularının beklediği ek paket Cataclysm, çok yakında piyasada olacak ancak henüz bir çıkış tarihi resmi olarak açıklanmış değil.

   Yeni yamaların denendiği PTR yani test sunucularına gelen 4.0.1 yamasıyla birlikte, oyunun çıkış tarihinin yaklaştığı düşünülüyor. Hatta çıkış tarihi olarak herhangi bir ertleme olmazsa 2 Kasım tarihi veriliyor.

   World of Warcraft hesabına sahip oyuncular, istedikleri takdirde PTR sürümünü indirip bazı Cataclysm özelliklerini test edebilirler.

   PTR sürümüne buradan ulaşılabiliyor. Test etmek için geçerli bir World of Warcraft hesabı ve bu hesaptaki karakterinizin PTR'a kopyalanmış olması gerekiyor.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor
  • Cataclysm 2011'e mi ertelendi?

   World of WarCraft ek paketi ne zaman geliyor?

   Blizzard, beklenen ek paket Cataclysm için henüz bir tarih belirtmedi. Ancak Amazon sitesi oyunun Ocak'ta çıkacağını düşünüyor.

   Ön sipariş veren bazı kullanıcıların, Amazon sitesinin oyunu 4 Ocak 2011'le 18 Ocak 2011 tarihleri arasında teslim edeceğini söylediği belirtiliyor.

   Tarih, Amazon'un sitesinde direk olarak belirtilmiyor. Ancak ön sipariş veren kullanıcılara gönderilen elektronik postalarda yer alıyor.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor


  • WoW: Cataclysm'in çıkış tarihi açıklandı

   Activision beklenen ek paket için çıkış tarihini verdi.

   World of Warcraft oyuncularının uzun süredir beklediği tarih açıklandı: 7 Aralık 2010

   World of Warcraft: Cataclysm ek paketinin çıkış tarihi, Activision tarafından 7 Aralık olarak açıklandı. Ayrıca oyunun normal versiyonunun belirlenen fiyatının 40 dolar, özel versiyonun ise 80 dolar olduğu da açıklamada belirtildi.

   Yeni ek paket, iki yeni ırk, yeniden düzenlenmiş Azeroth ve seviye sınırı olarak 85. seviyeyi içeriyor.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor
  • WoW: Cataclysm'in sistem gereksinimleri

   Yeni eklentiyi oynamak için ne lazım?

   Blizzard'ın fenomen haline gelen oyun serisi World of Warcraft'ın en yeni eklentisi Cataclysm'in minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri belli oldu. Cataclysm, 7 Aralık'ta raflarda olacak.

   Minimum sistem gereksinimleri:

   * Windows XP 32bit (SP3), Windows XP 64bit (SP2), Windows Vista 32bit (SP1), Windows Vista 64bit (SP1) işletim sistemi
   * Intel Pentium 4 1.3 GHz ya da AMD Athlon XP 1500 işlemci
   * 1 GB ya da daha fazla RAM
   * NVIDIA® GeForce® FX ya da ATI Radeon™ 9500 ekran kartı ya da daha iyisi
   * 25 GB boş disk alanı
   * Internet bağlantısı

   Tavsiye edilen gereksinimler:

   * Windows XP 32bit (SP3), Windows XP 64bit (SP2), Windows Vista 32bit (SP1), Windows Vista 64bit (SP1) Windows 7 işletim sistemi
   * Dual-core processor, Intel Pentium D ya da AMD Athlon 64 X2 işlemci
   * 2 GB RAM (Vista kıllanıcıları için)
   * 256 MB NVIDIA® GeForce® 8600 ya da ATI Radeon™ ekran kartı
   * Internet bağlantısı
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor


  • WoW: Cataclysm dijital ön satışı başladı

   Blizzard'ın yeni MMO ek paketi, dijital olarak ön satışta.

   Geçtiğimiz hafta düzenlenen BlizzCon 2010'da Blizzard'ın CEO'su Mike Morhaime, World of WarCraft'ın yeni ek paketi Cataclysm'in dijital olarak ön satışının yapılacağını ve oyuncuların sunucular açıldığı anda oyuna giriş yapabileceklerini belirtmişti.

   Bugün itibariyle dijital ön satışlar Battle.net üzerinden başladı. Oyunu bu yolla satın alırsanız, anında indirmeye başlayabilir ve sunucular açıldığı anda oyuna giriş yapabilirsiniz.

   World of WarCraft: Cataclysm'in dijital ön satışına buradan ulaşabilirsiniz.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor


  • WOW: Cataclysm'e hak ettiği açılış

   İşte bu açılışa WOW denir...

   Büyük oyunlar için büyük açılışlar oyuncuları da firmaları da heyecanlandıran hoş bir olay. En son Call of Duty: Black Ops için Amerika ve İngiltere açılışları bir çok web sitesine konu olmuştu.

   PC için yapılan en önemli MMO serisi World Of Warcraft'ın en yeni genişleme paketi Cataclysm için; Blizzard büyük açılış etkinliğini duyurdu. Black Ops için yapılır da WOW'a yapılmaz mı? Etkinlik, 6 Aralık günü saat 22.00'da İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleştirilecek. Etkinliğe oyunu geliştiren takım katılacak. Böylelikle oyunun hayranları yapımcı ekiple tanışma fırsatı yakalamış olacak. Blizzad CEO'su Mike Morhaime, açılışla ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı. "2 yıldır geliştirmekte olduğumuz en iyi WOW paketini piyasaya süreceğimiz için çok heyecanlıyız."
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Reklam
 •  
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor
  • WOW: Cataclysm'in sinematikleri nasıl yapıldı?

   Video haberimizde

   World of Warcraft oyuncularının büyük bir merakla beklediği en yeni genişleme paketi Cataclysm'in sinematiklerinin nasıl yapıldığını gösteren video yayımlandı. Blizzard oyunlarının sinematikleri gerçekten çok başarılıdır. Bunun son örneğini Starcraft 2'de görmüştük.   http://www.youtube.com/watch?v=k7Fq5gx2dmA


   ----------------------------------------------------------------   Mesut Özil de WoW'cu çıktı

   İdmanlardan sonra biraz World of Warcraft

   Real Madrid'in Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil, meğerse sıkı bir World of Warcraft hayranıymış. Boş vakti oldukça World of Warcraft oynayan Mesut, sahadaki başarısını sanal ortama da taşımayı başarmış, fakat bu durumun sosyal hayatını olumsuz yönde etkilediği de söyleniyor.

   İnternet üzerinde konuşulanlara bakılısa Mesut Özil, antrenmanlardan boşta kalan zamanlarında World of Warcraft dünyasında fazla vakit harcıyor ve sevdiklerini ihmal ediyormuş. Hatta sevgilisi bile bu durumdan şikayetçi olmuş.

   Eğer World of Warcraft oynarken, ünlü futbolcu Mesut Özil ile karşılaşırsanız şaşırmayın.
   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---
 • Hqmi
  Yama Yapimcisi
  Kayıt: 06-01-2007
  Yaş: 25
  Mesajlar: 12655
  Takımı: Trabzonspor
  • WOW: Cataclysm'in sinematikleri nasıl yapıldı?

   Video haberimizde

   World of Warcraft oyuncularının büyük bir merakla beklediği en yeni genişleme paketi Cataclysm'in sinematiklerinin nasıl yapıldığını gösteren video yayımlandı. Blizzard oyunlarının sinematikleri gerçekten çok başarılıdır. Bunun son örneğini Starcraft 2'de görmüştük.   http://www.youtube.com/watch?v=k7Fq5gx2dmA

   ________________________
   EA FIFA Online Nick: Hqmi61

   ---


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting