• Neo
  Administrator
  Kayıt: 27-12-2003
  Yaş: 39
  Mesajlar: 8943
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Online oyunların dinamikleri gerçekten çok önemlidir. Alışılan ve sevilen dinamiklerin değişmesiyle bir anda binlerce oyuncu kaybeden oyunlar biliyoruz (bkz: Star Wars Galaxies - bja). Bu sebeple eğer dünyanın en çok oynanan DVO’su iseniz ve nereden baksanız 14 milyon oyuncunuz varsa bu tip kararlar vermek gerçekten çok zor ve kritik olsa gerek.

   WoW.com’da yazılanlara göre Blizzard hesap yenileme politikalarında değişikliğe gidecek. Kayıtlı oyuncu sayısına baktığımız vakit, hesabı hacklenen binlerce oyuncunun müşteri hizmetlerinin başını ağrıttığı çok açık. Blizzard’ın bu tip durumlarda karakterleri “eski haline” getirmek için yapabileceği şeyler mevcut. Tabii bu oyunun sistemini biraz taciz etmek anlamına gelebiliyor.

   Blizzard bu durumu düzeltmek için ne yapmakta peki? Yöneticilere karakterleri yenilememeleri, bunun yerine oyunculara bir “Care Package (Bakım Paketi)” vermeleri söyleniyor. Eğer oyuncu bu paketi almak istemezse “Karakter Restorasyon” sırasına alınıyor ve bu sıra günlerce, hatta haftalarca uzayabiliyor (bu durum pek de anormal değil, hacklendiğimde üç ay sonra cevap gelmişti sevgili blizz'den - bja) Bu duruma alışkın olan bazı kaynakların söylediğine göre, “Care Package” politikasının sebebi, karakter restorasyonları ile ilgilenen Blizzard çalışanlarının yüklerini azaltmak içinmiş (yani oyun sırf oyuncular için değil, yöneticiler için de her geçen gün kolaylaşıyor? - bja).

   Bu bakım paketini kabul edenler ise aşağıdakilere sahip olacaklar:


   • 2,500 Gold
   • 2 Emblems of Frost
   • 10 Emblems of Triumph

   Eğer oyuncu bu paketi kabul eder ise karakterlerinin restorasyon durumu ortadan kalkıyor ve kaptırdıkları eşyalar ile altınlar geri getirilmiyor.

   Mert Günhan / Oyungezer
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting