• cimboom
  Haber Editörü
  Kayıt: 08-03-2006
  Yaş: 30
  Mesajlar: 3521
  Takımı: Galatasaray AŞ
  • Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, kulübün mali yapısı ve hedefleri hakkında konuştu..   Yazıcı, yeşil-beyazlıların resmi yayın organı Bursaspor dergisindeki köşe yazısında, kulüp tarihinin, parasal anlamda en büyük transferlerini yaptıklarını belirterek şunları kaydetti:
   ''Eğer zirvede yer almak istiyorsanız bunu yapmak durumundasınız. Bu sene iyi oyuncular aldığımızı düşünüyorum. Bursaspor için 'tesadüfi şampiyon' dediler ama geçen sezonu da 3. sırada tamamladık. Bu takımın bu sezonda başarılı olacağına inancım sonsuz. Belki son dönemde şansız beraberlikler ve mağlubiyetler aldık ama daha kaybedilen hiçbir şey yok. Hala zirve takımı olduğumuzu iddia ediyorum.''

   Yazıcı, şampiyonluğa oynayan kulüplerin yüklü miktarda borçları olduğunun belirtildiğini anımsatarak, şöyle devam etti:
   ''Bizim ise borcumuz yok. 2008 yılında başkanlığa geldiğimde kulüp maddi olarak darboğazdan geçiyordu. 30 milyon TL civarında borcu vardı. Geçmiş dönemde yapılan genel kurullarda söylemiştim. 'Ben borçsuz bir kulüp vaadinde bulunmuyorum, ödenebilir borcu olan Bursaspor vaat ediyorum' demiştim. Bursaspor'un geleceğini kurtarması adına kalıcı gelirlere mutlak surette sahip olması gerekmektedir. Biz yönetim olarak kalıcı gelirler getirecek projeler üretiyoruz. Ancak bu projelerin hayata geçirilmesi için ilgili makamların da bizlere destek olmaları gerekiyor. Yönetim olarak tek başımıza büyük projeleri sonuçlandırma konumuna maalesef sahip değiliz. Bu nedenle tüm kenttin şampiyon olduğumuz sezonki gibi kulübe sahip çıkması gerekmektedir'' dedi.

   ''Değinmek istediğim bir başka konu ise son dönemlerde evimizde oynadığımız karşılaşmalarda yeteri kadar taraftarımızın stadyuma gelmeyişi'' diyen Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:
   ''Tabii bunun çeşitli sebepleri var. Türk futbolunda yaşanan olaylar, global olarak yaşanan mali krizler taraftarlarımızın ilgisini azaltan etkenlerden bazıları. Yönetim kurulu olarak, evimizde oynayacağımız maçların bilet fiyatlarında indirime gittik. Bu indirime giderken de sezon öncesinde kombine bilet alan taraftarlarımızı mağdur etmemeye dikkat ettik. Sonuç olarak indirimin ölçüsü yine kombine sahiplerine avantaj kazandıracak boyutta yapıldı. Bundan sonra beklentimiz Bursa Atatürk Stadyumu tribünlerinin eski günlerindeki gibi coşkulu, rakip takımı etkileyen bir atmosfer yaratan bir arena şekline dönüştürülmesidir''

   İbrahim Yazıcı, tüm arzularının Bursaspor'un hedefine ulaşabilmesi için taraftarların, medyanın ve kentin tüm dinamiklerinin daha fazla kenetlenmesi olduğunu belirtti.

   Yazıcı, köşe yazısında, terör olaylarında şehit olanlara ve Van'daki depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileklerini de iletti.
   ________________________
   ‎...Ve bunun adida final!
   Yine söyluyorum; Kazanacaksiniz, Kazanmak icin ugrasacaksiniz ama
   netice ne olursa olsun siz benim gönlumde hep kazandiniz
   hep sampiyonsunuz Ve öyle kalacaksiniz; Allah Yardimciniz olsun !!!
   - Fatih Terim!
   Twitter
 • Reklam
 •  


ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting