• HotSauce18
    Kayitli Üye

•  (07 Mart 2005 Pazartesi, 20:10)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • beyler 18 yaş altı sakın ağırlık kullanmayın 2-3 cm değil uzamanızı engelliyo uzama normalde 22 yaşına kadar devam eder ama ayağa takılan ağırlıklar uzamayı durdurur benden söylemesi.
  • Reklam
  •  
  • HotSauce18
    Kayitli Üye

•  (07 Mart 2005 Pazartesi, 21:04)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • örnek program yaptık işe yarar heralde benim gibi yazın boşta kalan biriyseniz öss sınavından sonra 3 hafta çalışma ii olur ben uygulayacağım yapılacak programlarda sakatlıklar veya eksik giden şeyler olabilir o yüzden sorumluluk kabul etmiyoruz ama olabildiğince uymaya çalışın.

-sabahın köründe kalkın saat 06:00 3 km koşu yavaş tempoda başlayarak hızlanın yaklaşık 20 dk sürsün 3 kere tekrarlayın aralarda fazla mola vermeyin
      -koşu aralarında mutlaka streching yapın kasıklara ve bacaklara mümkün olduğunca uzun tutun yaklaşık 40-45 sn
      -50x3 yarım mekik arada 20 sn durun yatın ve karnınıza küçük vuruşlar yapın
      -25x2 sınav başınız ilerde yere iice yaklaşın
      ısınma bundan ibaret şimdi asıl antreman burdan itibaren başlıyo ama unutmayın ısınma mutlaka iice yapılmalı!!!!!!

-başlarken önce tam saha bir depar atın gelin 10 sn dinlenin daha sonra pota altı çizgisine geçin önce serbest atış çizgisine depar geri dönün durmadan deparla orta saha çizgisine sonra geri daha soonra karşı serbest atışa tekrar geri tekrar diğer pota altına daha sonra tekrar geri unutmayın çok hızlı olmalısın yaklaşık 45-50 sn sürmeli 3 kez yapın

-zıplamaya yönelik olarak ise;
      1)olduğunuz yerden kollar yukarıda 75 kez zıplayın olduğunca yukarı ve tempolu 3 kez tekrarlayın(dizleri kırmadan)
      2)tam saha ördek yürüyüşü 2 kez yapın
      3)bacaklarını 20 cm arayla aç parmak uçlarına kalkarak yaklaşık 1 dk bekle kollar yukarıda 3 kez
      4)ördek zıplayışı bunu çok ii yapın yararını görüceksiniz yaklaşık 50 kez zıplayın 3 kez
      5)sırtınız çembere dönük geriye zıplayın 7-8 kez zıpladıktan sonra birden dönerek karşıya depar atın
      6)çömelerek yukarıya zıplayın olbildiğince yukarı ve tempolu 50 kez 2 kere
      bunları yaptıktan sonra tam saha depar 2 kere unutma aralarda dinlenme (olabildiğince az dinlen) ve sakın su içme!!!!
      7)yaklaşık yarım metrelik bi duvar bulun önce tek ayağınızı atın sonra diğer ayağınızı sürekli zıplayarak ayak değiştirin değiştirirken parmak uçlarınızla bira yukarıya doğru çıkmaya çalışın (walla nasıl anlatayım bilmiyorum anlatması çok zor işallah anlarsınız anlamayan olursa tekrar bunu anlatırım)

bunu yap: sırtını duvara daya sandalyeye oturma pozisyonunu al tam şekliyle bacaklar duvara paralel baldırlar yere tam paralel olucak şekilde kollar ilerde bacak kaslarının ağrıdığını görüceksin sakın pes etme iice ağrısın sonra karşıya depar at gel çok çabuk şekilde

bundan sonra iki seçenek var ister merdiven çalışması ister bisiklet çalışması yaparsınız

merdiven: önce oldukça uzun merdiven bulmalısın (yüksek bi apartmanda olursan şanslısın)
      -önce teker teker hızlı bi şekilde medivenleri çık ve in atlamadan
      -sonra çifter çifter çık ve in
      -çift ayak teker teker zıplayarak tempolu şekilde
      -son olarak olabildiğince çıklbildiğin kadar çık(artık 5 er 5 er mi çıkarsınız bilemem) ama teker teker in bu çalışmayı 3 kez tekrarlayın
      merdivende çalışırken dikkatli olun sakatlanabilirsiniz buna çok dikkat edin!!!!!!

bisiklet çalışmasında yaklaşık bi 20 km güzel bi yol bulun bisikletin 1. vitesinde olabildiğince çevirmeyi bırakmadan sürekli pedala asılın unutmayın sürekli çevirin

şimdi ipi alın elinize sürekli atlayın atlayabildiğiniz sürece yarım saat

idman bitirmeden önce tam saha iki kez depar, 50 mekik, 25 sınav ve mutlaka mutlaka STRECHİNG yapın arkadaşlar her tarafınızı iice gerdirin sakın göz ardı etmeyin gerçekten çok önemli!!!!

idmanı bitirdikten sonra sakın su içme sadece ağzını ıslat en az iki saat önce yemek yeme bi uzun yürüyüş ii gelir...

DİKKAT: eğer idman sırasında eklemlerinden gelen bi ağrı varsa mutlaka idmanı bırak ve bilen birine danış, diz kapaklarınıza dikkat edin ağrılar gelirse durun yavaş yavaş diz kapağınıza masaj yapın devam ederse idmanı bırakın, zorlandınız diye pes etmeyin, merdiven çalışmalarında çok dikkatli ol!

ÖNERİ: arkadaşınla çalışırsan arada rekabet olur hem de kendini ölçersin ve müzikle çalış hem gaza gelirsin hemde canın sıkılmaz.

buraya kadar ama unutmayın çalışırken dikkatli olun ters giden şeyler olursa bırakın. yanlışlar olabilir bu bizim hazırladığımız program oluşacak sakatlıklardan sorumlu değiliz ama ii bi şekilde uygularsan yararını görüceksin

NOT: programı hergün yada 2 günde bir uygulayın
  • HeDo
    Kayitli Üye

Takımı: Chicago Fire
      •  (07 Mart 2005 Pazartesi, 22:32)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • o program sadece dayanıklılık uzerıne kurulmus heralde bı ınsanın onu yapması cok zor hanı yapsa bıole onundekı 1 ay yerınden kalkamaz sız en ıyısı ıp atlayın ve her yere zıplayıp durun ıkıde bırde gıt tavana deymeye calıs agacın dalından bısey al zıpla ıste kosma oyle ordek gıbı de yurume rezıllık ama dayanırım dıyosan tutmayayım kımseyı hadı koşun
      bu zıplamaya yonelık degil bence takımların uyguladıgı kondusyon antremanı bana da yaptırıyolardı basketbolu bırakmadan once ama bu kadaqr agır degıldı o zaman da cift el vuruyodum simdi de vuruyom
  • HotSauce18
    Kayitli Üye

•  (08 Mart 2005 Salı, 15:22)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: HeDo
      o program sadece dayanıklılık uzerıne kurulmus heralde bı ınsanın onu yapması cok zor hanı yapsa bıole onundekı 1 ay yerınden kalkamaz sız en ıyısı ıp atlayın ve her yere zıplayıp durun ıkıde bırde gıt tavana deymeye calıs agacın dalından bısey al zıpla ıste kosma oyle ordek gıbı de yurume rezıllık ama dayanırım dıyosan tutmayayım kımseyı hadı koşun
      bu zıplamaya yonelık degil bence takımların uyguladıgı kondusyon antremanı bana da yaptırıyolardı basketbolu bırakmadan once ama bu kadaqr agır degıldı o zaman da cift el vuruyodum simdi de vuruyom

direkt zıplamak kolay mı sanıyosunuz kim kondisyon olmadan süper basketbol oynamış sen şuna kısaca benim gözüm korktu desene :cokkomik: çalışmadan hiç bi şey olmaz allah vergisiyse onu bilemem

Hiç bir başarımı tesadüfe borçlu değilim!
      Buluşlarım tesadüf değil, çalışmalarımın eseridir!!!
      Albert Einstain
  • HeDo
    Kayitli Üye

Takımı: Chicago Fire
      •  (08 Mart 2005 Salı, 17:01)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: HotSauce18
      direkt zıplamak kolay mı sanıyosunuz kim kondisyon olmadan süper basketbol oynamış sen şuna kısaca benim gözüm korktu desene :cokkomik: çalışmadan hiç bi şey olmaz allah vergisiyse onu bilemem

Hiç bir başarımı tesadüfe borçlu değilim!
      Buluşlarım tesadüf değil, çalışmalarımın eseridir!!!
      Albert Einstain

gozum falan korkmadı ben zaten ıyı bı basketbolcuyum ve bunları yapmadım hıç
  • CombocuTR
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
      •  (08 Mart 2005 Salı, 20:09)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Valla o programın benzer zorlukta olanını geçen yaz yaptım...İlk üç gün zorlandım sonra hiç zorluk çekmezsiniz sadece azim ve irade ister bu tür programlar...Tabi beni niye kasmadı fazla çünkü ben 11 yaşından beri basketbol oynuyorum ve her sene tempoyu arttırarak giriyorum yaza...O yüzden gayet hoşuma gidiyor bunları yapmak...Boş boş plajda oturmak yerine bunları yapıyorum ve sonra o terli halimle denizin keyfini çıkarıyorum...(Antalya Beach Parkta)
  • CombocuTR
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
      •  (08 Mart 2005 Salı, 20:18)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      örnek program yaptık işe yarar heralde benim gibi yazın boşta kalan biriyseniz öss sınavından sonra 3 hafta çalışma ii olur ben uygulayacağım yapılacak programlarda sakatlıklar veya eksik giden şeyler olabilir o yüzden sorumluluk kabul etmiyoruz ama olabildiğince uymaya çalışın.

-sabahın köründe kalkın saat 06:00 3 km koşu yavaş tempoda başlayarak hızlanın yaklaşık 20 dk sürsün 3 kere tekrarlayın aralarda fazla mola vermeyin
      -koşu aralarında mutlaka streching yapın kasıklara ve bacaklara mümkün olduğunca uzun tutun yaklaşık 40-45 sn
      -50x3 yarım mekik arada 20 sn durun yatın ve karnınıza küçük vuruşlar yapın
      -25x2 sınav başınız ilerde yere iice yaklaşın
      ısınma bundan ibaret şimdi asıl antreman burdan itibaren başlıyo ama unutmayın ısınma mutlaka iice yapılmalı!!!!!!

-başlarken önce tam saha bir depar atın gelin 10 sn dinlenin daha sonra pota altı çizgisine geçin önce serbest atış çizgisine depar geri dönün durmadan deparla orta saha çizgisine sonra geri daha soonra karşı serbest atışa tekrar geri tekrar diğer pota altına daha sonra tekrar geri unutmayın çok hızlı olmalısın yaklaşık 45-50 sn sürmeli 3 kez yapın

-zıplamaya yönelik olarak ise;
      1)olduğunuz yerden kollar yukarıda 75 kez zıplayın olduğunca yukarı ve tempolu 3 kez tekrarlayın(dizleri kırmadan)
      2)tam saha ördek yürüyüşü 2 kez yapın
      3)bacaklarını 20 cm arayla aç parmak uçlarına kalkarak yaklaşık 1 dk bekle kollar yukarıda 3 kez
      4)ördek zıplayışı bunu çok ii yapın yararını görüceksiniz yaklaşık 50 kez zıplayın 3 kez
      5)sırtınız çembere dönük geriye zıplayın 7-8 kez zıpladıktan sonra birden dönerek karşıya depar atın
      6)çömelerek yukarıya zıplayın olbildiğince yukarı ve tempolu 50 kez 2 kere
      bunları yaptıktan sonra tam saha depar 2 kere unutma aralarda dinlenme (olabildiğince az dinlen) ve sakın su içme!!!!
      7)yaklaşık yarım metrelik bi duvar bulun önce tek ayağınızı atın sonra diğer ayağınızı sürekli zıplayarak ayak değiştirin değiştirirken parmak uçlarınızla bira yukarıya doğru çıkmaya çalışın (walla nasıl anlatayım bilmiyorum anlatması çok zor işallah anlarsınız anlamayan olursa tekrar bunu anlatırım)

bunu yap: sırtını duvara daya sandalyeye oturma pozisyonunu al tam şekliyle bacaklar duvara paralel baldırlar yere tam paralel olucak şekilde kollar ilerde bacak kaslarının ağrıdığını görüceksin sakın pes etme iice ağrısın sonra karşıya depar at gel çok çabuk şekilde

bundan sonra iki seçenek var ister merdiven çalışması ister bisiklet çalışması yaparsınız

merdiven: önce oldukça uzun merdiven bulmalısın (yüksek bi apartmanda olursan şanslısın)
      -önce teker teker hızlı bi şekilde medivenleri çık ve in atlamadan
      -sonra çifter çifter çık ve in
      -çift ayak teker teker zıplayarak tempolu şekilde
      -son olarak olabildiğince çıklbildiğin kadar çık(artık 5 er 5 er mi çıkarsınız bilemem) ama teker teker in bu çalışmayı 3 kez tekrarlayın
      merdivende çalışırken dikkatli olun sakatlanabilirsiniz buna çok dikkat edin!!!!!!

bisiklet çalışmasında yaklaşık bi 20 km güzel bi yol bulun bisikletin 1. vitesinde olabildiğince çevirmeyi bırakmadan sürekli pedala asılın unutmayın sürekli çevirin

şimdi ipi alın elinize sürekli atlayın atlayabildiğiniz sürece yarım saat

idman bitirmeden önce tam saha iki kez depar, 50 mekik, 25 sınav ve mutlaka mutlaka STRECHİNG yapın arkadaşlar her tarafınızı iice gerdirin sakın göz ardı etmeyin gerçekten çok önemli!!!!

idmanı bitirdikten sonra sakın su içme sadece ağzını ıslat en az iki saat önce yemek yeme bi uzun yürüyüş ii gelir...

DİKKAT: eğer idman sırasında eklemlerinden gelen bi ağrı varsa mutlaka idmanı bırak ve bilen birine danış, diz kapaklarınıza dikkat edin ağrılar gelirse durun yavaş yavaş diz kapağınıza masaj yapın devam ederse idmanı bırakın, zorlandınız diye pes etmeyin, merdiven çalışmalarında çok dikkatli ol!

ÖNERİ: arkadaşınla çalışırsan arada rekabet olur hem de kendini ölçersin ve müzikle çalış hem gaza gelirsin hemde canın sıkılmaz.

buraya kadar ama unutmayın çalışırken dikkatli olun ters giden şeyler olursa bırakın. yanlışlar olabilir bu bizim hazırladığımız program oluşacak sakatlıklardan sorumlu değiliz ama ii bi şekilde uygularsan yararını görüceksin

NOT: programı hergün yada 2 günde bir uygulayın

Gayet iyi program haa bide şu STRECHİNG olayını özellikle vurguladığın için saol çünkü hakikaten çok önemli yapılmazsa çok kötü sakatlanmalar oluyor...Program için saol ben yaza kesin bunu yapacam...(Aklımdan geçen bişi yoktu ama okuyunca tam benlik dedim...) :hugs: :hugs: :hugs:
  • götveren
    Kapali Hesap

•  (09 Mart 2005 Çarşamba, 15:11)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      adını şimdi hatırlamıyorum ayakkabı şeklinde bi şey ayakkabıyla birlikte giyiyosun ve başlıyosun zıplamaya zıpla babam zıpla işte ben okumuştum internette sırf zıplamaya yönelik bunu nba de oynayanlarda kullanmış

bilgi icin tıkla
      way bea daha yeni gordum ilk once anlam veremedim:D sonra ark ın yazı aklıma geldi...
  • Reklam
  •  
  • ozdi
    Kayitli Üye

•  (09 Mart 2005 Çarşamba, 15:50)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      ne kadar zıplıyosun 180 olduğuna göre ii zıplıyosun yada kolların uzun peygamber devesi misali : )

Zannedersem iyi zıplıyorum
      Rahatça vurabiliyorum..
      Benim boyumdakiler ağızı açık bakıyorlar.
      Rekorum 10 adım geriden basmak... (tek el)
  • HotSauce18
    Kayitli Üye

•  (09 Mart 2005 Çarşamba, 16:22)
      • Alıntı Yaparak Cevapla 
    • Alıntı:
      Orjinal Mesajı Yazan: h@RUn

bilgi icin tıkla
      way bea daha yeni gordum ilk once anlam veremedim:D sonra ark ın yazı aklıma geldi...

walla benim gördüğüm buna benzemiyodu ama küçük resim olduğu için yanlış görmüş olabilirim benim ki daha çok ayakkabının kabına benziyodu bunu nerden buldun? acaba türkiye de böyle bişey bulabilirmiyiz bide ne gibi özellikleri varmış??

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting