• Roy Dream
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK

• TARİH: 12 Nisan 2012

STAT: Şükrü Saracoğlu

SAAT: 20.30

HAKEM: Fırat Aydunus

Maçın hakemi belli oldu!

12 NİSAN PERŞEMBE

20:30 Sivasspor - Bursaspor HAKEM: FIRAT AYDINUS

Bursa hasreti dindirmek istiyor

Bu yıl 50'ncisi düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finalde Sivasspor ile karşı karşıya gelecek olan Bursaspor, gelecek yıl kutlayacağı 50'nci yılına 50'nci Türkiye Kupası ile girmek istiyor.

Bursaspor daha önce ilk kez 1963-1964 sezonunda 2'nci kademeden katıldığı Türkiye Kupası serüveninde ilk final maçını 1970-1971 sezonunda yarı finalde Göztepe'yi eleyerek çıktığı final maçında Eskişehirspor ile oynamıştı. İki maç üzerinden oynanan final turunun ilk maçını yeşil beyazlılar 1-0 kazanmasına rağmen ikinci maçta Eskişehirspor'a 2-0 yenilerek ilk Türkiye Kupası şampiyonluğunu kaçırmıştı.

1970-1971 sezonunun ardında Bursaspor Türkiye Kupası'ndaki ikinci finalini ise yarı finalde Beşiktaş'ı iki maç sonunda eleyerek Fenerbahçe ile oynadı. Yeşil beyazlılar ilk maçı 1-0 kazanmasına rağmen ikinci maçı 3-0 kaybederek ikinci kez finalde kupayı kaybetmiş oldu.

Bursaspor üçüncü kez finale adını yazdırırken sırasıyla Kasımpaşa, Denizlispor, Gençlerbirliği, Sakaryaspor'u eleyerek finalde Altay'ın rakibi oldu. Bursaspor'un ilk yabancı antrenörü olan Tomislav Kaloperoviç yönetimindeki yeşil beyazlılar 28 Mayıs 1986 yılında oynanan final maçını Tulipan ve Beyhan Çalışkan'ın golleriyle Altay'ı 2-0 yenerek ilk kez Türkiye Kupası'nı müzesine götürme başarısı gösterdi.

Bursaspor Türkiye Kupası'nda bugüne kadar 3 kez finale oynama başarısı gösterirken, 10 kez yarı final ve 13 kez de çeyrek finale yükseldi.
      Sσććєяćєηтєя.ηєт™ | #7 яįĆάяĎó Ợưάяєśмά

Eski Nickler:

Los Banderos - The.PACK

Quaresma❼
      - C.Ronaldo❼ - Edinson Cavani❼
  • Reklam
  •  
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Bursa'dan bayadır görüşmediğim bir arkadaşım maç için geliyor. Bilet alma işini bana bıraktı, ben de biletix'ten ilk kez tarafsız saha maçı bileti aldığım için gidip yanlışlıkla Sivas tarafından aldım Enterasan olacak o yüzden. Maça gelecek olursak, uzatmalara gidebilir diye düşünüyorum. Muhtemelen Bursa'nın atacağa bir gole Sivas hücum futbolu ile cevap verir. Temennim ise penaltılara kadar gitmesi kimin kazanacağı umrumda olmadığından Güzel bir maç olur umarım. Bursa bir şekilde turu atlayan taraf olur gibime geliyor.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?
  • ŞANLI_
    Kayitli Üye

Takımı: Fenerbahçe SK
    • Harika bir maç olacaktır. Bursa son zamanlarda gerçekten iyi oynadıgı gibi Sivas bu sezon en çok beğendiğim takım. Bu maçın galibi Finale çıkar ve Avrupa ligine gider diye düşünüyorum.
  • Matthaus
    Kayitli Üye

Takımı: Beşiktaş JK
    • Bursaspor çok rahat kazandı. Pinto'yu Bursaspor'a getiren her kimse eli öpülesi bir işe imza atmış. Şu an müthiş bir 10 numara ve forveti olan takım ve gelecek sezon iki bilemedin üç nokta atışı takviyeyle Bursaspor rahatlıkla kafaya oynar. Çoğunluğa göre bu kupanın favorisi Bursaspor. Oynadığı futbolla kupayı ne kadar çok istediklerini gösteriyorlar. Kolay bir şey değil Sivasspor gibi bir takıma dört gol atıp attığı kadar kaçırmak.
  • adu
    Turnuva Yetkilisi

Takımı: FC St Pauli
    • Bursa çok çok rahat kazandı ya. Erken golü bulduktan sorna çok doğru bir futbol ile Pinto'yu arkaya kaçırarak 2 tane gol buldular. Gerisi rahat oldu. Rıza Çalımbay'ın yanlış kadro seçimi Bursa'nın ekmeğine yağ sürdü tabi. Çıkan sol bek, Mehmet Nas, asıl yeri orta saha olan Faty'i stoper oynatmak gibi çokça hatalar yaptı. Sivas her ne kadar Bursaspor'a göre hücum futbolunu daha iyi oynasa da Bursa daha bir "takım" görüntüsü veriyor. Ben Eskişehir'i de geçip finali FB ile oynarlar diye düşünüyorum.
      Sadece GALATASARAY!

is this love?

ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting